• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
da da,morali bi se svi sastant negdje bar jednom godišnje ,pa održat nastavu uradi sam na vladeku,pokazat neke stvari ko je kako riješio
 
V

VOJVODJANIN

Guest
da da,morali bi se svi sastant negdje bar jednom godišnje ,pa održat nastavu uradi sam na vladeku,pokazat neke stvari ko je kako riješio

Ala bi to bila slika,50-tak VLADIMIRECA na jednom mestu.:gitarist::partyman::supz:
 
P

pergar

Guest
bosch pumpa

promijenio ulje u bosch pumpi,,bilo mi je nekako čudno rijetko,kao da se pomiješalo sa naftom,,što se tiče curenja na fte na pumpu,na matici za dolijevanje ulja imaju dvije rupice kroz koje nafta curi,te rupice sam zaštopao,jedino ako one moraju biti zbog nekakvog podtlaka u pumpi,,bumo vidliako ništa na reparaturu..,
 
V

VTZ

Guest
promijenio ulje u bosch pumpi,,bilo mi je nekako čudno rijetko,kao da se pomiješalo sa naftom,,što se tiče curenja na fte na pumpu,na matici za dolijevanje ulja imaju dvije rupice kroz koje nafta curi,te rupice sam zaštopao,jedino ako one moraju biti zbog nekakvog podtlaka u pumpi,,bumo vidliako ništa na reparaturu..,

Radi se o kučištu pumpe za gorivo, u kojem bi trebalo biti 1 dcl motornog ulja. Dakle, to je neka vrsta kartera ili uljne posude, i normalno je da se na vrhu tog kučišta nalazi čep - odušnik.

Čini se da ti prvo dugo uopće nisi kontrolirao, niti mijenjao to ulje. Sad ti unutra probija nafta, i to treba popraviti, a ne začepljivati odušnik. Ako ti se kučište sasvim napuni sa naftom, i pumpa se dovoljno zagrije od motora, može samo doći do još većeg kvara.
 
P

pergar

Guest
Radi se o kučištu pumpe za gorivo, u kojem bi trebalo biti 1 dcl motornog ulja. Dakle, to je neka vrsta kartera ili uljne posude, i normalno je da se na vrhu tog kučišta nalazi čep - odušnik.

Čini se da ti prvo dugo uopće nisi kontrolirao, niti mijenjao to ulje. Sad ti unutra probija nafta, i to treba popraviti, a ne začepljivati odušnik. Ako ti se kučište sasvim napuni sa naftom, i pumpa se dovoljno zagrije od motora, može samo doći do još većeg kvara.

ma sve mi je jasno..samo kad sam ja kupio traktor tip mi nije ništa znao reći o održavanju osim ono što svi znamo,,,sreća pa sam naletio na ovaj forum pa polako ispravljam krive drine,..,.,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
daj malo pojasni koje su to dvije rupice, moj čep za uljevanje ulja u bosch pumpu je iz jednog, metalnog, komada.Probaj pitati kolko sam videl da se nabaviti samo odjeljenje visokog pritiska znači samo ono kućište iz kojeg idu visokotlačni izvodi tam,naravno ako na tome pušta.

HAHA ivanz sigurno kupuje t40 !!!


evo, i mene na ruskoj fronti, nisam u dobroj temi......al kada sam počeo razmišljati o vladimircu, pa mi postao slab,jer imam 533, pa mi bezveze uzimati još jedan traktor od 30ks, jer za vadilicu mi treba nešto od 60tak KS.......drugi po redu je bio T40, jer ima snage,a cjena 9000kn, je prava sitnica,al nije imao prednju vuču, i nisam stigao otići po njega, pa dođem u petak,a prodan u četvrtak......al i bolje, ako pogledam sada situaciju.....valjda je tako moralo biti........pa sada vi sami prosudite, jel je bolje ili nije.....slike novog taktorčića:



 
V

VOJVODJANIN

Guest
evo, i mene na ruskoj fronti, nisam u dobroj temi......al kada sam počeo razmišljati o vladimircu, pa mi postao slab,jer imam 533, pa mi bezveze uzimati još jedan traktor od 30ks, jer za vadilicu mi treba nešto od 60tak KS.......drugi po redu je bio T40, jer ima snage,a cjena 9000kn, je prava sitnica,al nije imao prednju vuču, i nisam stigao otići po njega, pa dođem u petak,a prodan u četvrtak......al i bolje, ako pogledam sada situaciju.....valjda je tako moralo biti........pa sada vi sami prosudite, jel je bolje ili nije.....slike novog taktorčića:



Samo da je RUS, ne može da omane:partyman:.Želim Ti da te dobro služi i zaradi dosta keša.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Pa ovo na slici i nije LTZ T-40 nego MTZ Belarus !





on ima motor sa vodenim a ne vazdusnim hladjenjem i to nije VTZ D-144
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Samo da je RUS, ne može da omane:partyman:.Želim Ti da te dobro služi i zaradi dosta keša.



evo, dotjeran u dvorište, slijedeći tjedan ga uprežemo......:gitarist::supz:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Juče sam ponovo čitao forum od početka, i primetio sam da kod ostalih Vladika postoje dva izvoda za priključke. Kod mene ima samo jedan sa leve strane, kako je to moguće?Fabrički je tako ili nešto drugo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
nemaš cijevi nikako ili nemaš samo brze spojke na kraju cijevi ?

moj prvi vlatko je imao samo jednu cijev , ovaj sada je imao obje
 
V

VOJVODJANIN

Guest
nemaš cijevi nikako ili nemaš samo brze spojke na kraju cijevi ?

moj prvi vlatko je imao samo jednu cijev , ovaj sada je imao obje

Nema cevi uopšte sa desne strane.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
pa napravi je ako ti treba

Ne treba mi nijedna, ništa ne kipujem samo me interesuje dali je možda polomljena, pošto kada uključim hid. pumpu oće malo da zamasti ispod kabine.A to ću morati sam da otkrijem:madmana:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Ako na razvodniku postoje dve ručice hidraulike onda moraju postojati i 4 izvoda !
Leva ručica komanduje postojećem hidrauličkom cilindru koji podiže i spušta poteznice a desna....pa ta desna je namenjena za priključak još jednog istog takvog cilindra dvostrukog dejstva i postoje dva blindirana izvoda na zadnjoj strani traktora na koja se mogu našrafiti creva za njega ili staviti brze spojke za priključak kiper prikolice.
Ako neke nema znači da je neko nešto skratio,izbacio , zavario ili blindirao (stavio čep). Trebalo bi pogledati gde idu cevi iz razvodnika i nači koja linija je prepravljena ! Taj zadnji izvod je posebno koristan kod provere pritiska u sistemu!



 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
nemora tako biti , na neke modele jednostavno nije stavljen drugi vod , ko zna zašto , vjerovatno je mišlljenje bilo da će se koristiti samo za kipanje

ja koristim oba , jedan kipanje drugi kočnica
i za zakretanje rude na kareti , pa i za cjepač i ko zna šta će još na pamet da mi padne da prikopčam :weedman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Rusi bili pijani kada su sklapali ovog mog, pa zaboravili drugi izvod:partyman:
 
V

VTZ

Guest
Rusi bili pijani kada su sklapali ovog mog, pa zaboravili drugi izvod

Ma stariji modeli jednostavno nisu imali potegnute dvije cijevi sa izvodima do zadnjeg kraja traktora, jer u ono vrijeme za to nije bilo ni potrebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh