• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze biti da je na vijcicu za mah gas malo skinut broj obrtaja a cim se on dosteluje i hod pedale gasa se povecava i smanjuje. stanglica i kod mene je bila zakrenuta ka nazad i nije mogao dodati dovoljno gasa. probaj prvo nju zakreni na 6-7 cas sto rekli a ako nedobijes 1800 rpm moraces na vijcicu pojacati mah obrtaje.i sam sam imao taj problem
 

Majo

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
7
Gas poluga više ne ide rukom kad je dodan gas na ručnoj polugi. U 1800 rpm mi ne ide. Inače radi lijepo i bez zaletavanja i dobro prima gas . Ponavljam, pumpa je nova, kupljena prije 7 dana u Mađarskoj te po njoj nisam ništa šarafio. Probati ću vratiti polugu okomito dolje a ako ni to ne pomogne probati ću naštelati količinu goriva i max. obrtaje. Hvala svima na pomoći.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ako je pumpa prigušena ne vrijedi ti pomijerati polugicu
 
E

el pibe

Guest
Koliko košta nova pumpa u Mađi?Nešto me zanima samo da usporedim.Ako nije probem ili je poslovna tajna:(nerd):
 

Majo

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
7
Koliko košta nova pumpa u Mađi?Nešto me zanima samo da usporedim.Ako nije probem ili je poslovna tajna:(nerd):

Nije poslovna tajna. U nagykanizsy u HABI-ju košta 42500 HUF. Sada si prevedi na Eur, din, KM.
 
E

el pibe

Guest
Ja uvažavam U.S.dollar:icon_smile:Nema slađe kad ruske dijelove iskeširaš Benjaminom Franklinom.Trgovac te gleda a oči mu ko sarme.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
juce sam pokusao da poorem bastu...taman sam poceo da orem,kad ono plugovi se nece podignuti...produzio sam malo ...nekoliko metara...plugovi se poceli opet dizati....sta bi to moglo biti? nedostatak ulja? gde da izmerim...sipam ulje?koje ulje...
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
sa zadnje strane traktora sa desne strane videces cep kljuc mislim da je 32 ili 27 jebemga sad tu sipas ulje a merac ti je iza toga cepa cljuc 14 odvrnes taj cepic i na njemu ti je merac . kad to sve odradis a nemas efekta , to jest neradi ti i dalje hidrulika . onda udjes u kabinu i na razvodnik isto skroz desno odozgore imas 2 srafa kljuc 14 odvrnes izvadis radni ventili pazis ta ti opruga neizleti obrises ventili i sve tako vratis nazad , naravno pregledas tu gumicu na klipu , moze da se desi da je on zaglavio ,,,,, od ova dva problema jedan je tvoj 100 posto ... na tebi je da utvrdis dali ti fali ulja ili je ventil zaglavio
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
video sam taj cep sa zadnje desne strane ispod kabine...al bio kluc 22...pokusavao sam da ga odvrnem (kljucem 23 posto 22 pre neki dan sam slomio),al nije se dao odvrnuti...
a kad sam pokusavao da podignem plug,rucica hidraulike je ostajala u polozaj u kojoj je pomerena:recimo skroz napred ili nazad..
a uobicajeno kad se plug digne ili spusti rucica se sama vrati u neutralni polozaj.
taj saraf 14...je na dnu rucice hidraulike (kod pedala kocnica)...?
 
E

el pibe

Guest
Ima tu dosta stavki sa hidraulikom opsežno je to.Nešto od toga:skini i operi filter hidrauličkog sistema,zamijeniti ulje u hidrauličkoj pumpi(ak ga ima):D:Očistiti odzračni ventil.A kak ti je i rečeno razvodnik isto more mučiti ili premalo ulja.A gle moraš se igrati a možda od prve nađeš kvar.A sa cilindrom,rastalnim osiguračima i ostalim blagodatima neću ni pomišljati da je nekaj otišlo od toga.Sretno.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Ima tu dosta stavki sa hidraulikom opsežno je to.Nešto od toga:skini i operi filter hidrauličkog sistema,zamijeniti ulje u hidrauličkoj pumpi(ak ga ima):D:Očistiti odzračni ventil.A kak ti je i rečeno razvodnik isto more mučiti ili premalo ulja.A gle moraš se igrati a možda od prve nađeš kvar.A sa cilindrom,rastalnim osiguračima i ostalim blagodatima neću ni pomišljati da je nekaj otišlo od toga.Sretno.
ama cekaj bre kolegaaa:eek::
a to sto je opet proradila hidroulika....? ako je nesto otislo onda je fajront dok se taj deo ne zameni jel tako...a slucaj kod mog vlatka je sad hoce-sad nece...pa opet hoce... :p
ovo je bitno za pravu anamnezu i eventualnu dijagnozu... ne?:icon_rofl:
a i gde je taj filter...kako da zamenim odakle da ispistim to ulje (ako ga ima ;) )...gde je taj odzracni ventil?
znaci vladko je kod mene 3 god...al zbog problema za pritiskom,stajao je samo...sad kad je to sredjeno ima samo 4 radna sata.stavio sam mu sajlu za merenje moto sata a verovatno fabricki nije imao sajlu pa je imao 0000 rs ;)
i sada sam bas pocetnik kad je rec o vladimirec-u...
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Evo ja ću ti reći svoja (sa)znanja.Dakle hoće sad neće znak da nije sve u redu.Zamisli takvu situaciju sa kočnicama recimo.Znači nepouzdan stroj sa očitim kvarom.Filter ti se nalazi ispod lijeve strane kabine onaj što je pričvršćen za rezervar ulja.Imaš četiri vijka M8 to drži njegov poklopac i unutra imaš višeslojne filtriće koje treba dobro isprati jer tamo bude svega.Nasuprot njega nalazi se odzračni ventil=čep(onaj ključ22koji si strgo).A pumpa hidraulike se nalazi na polovici traktora imaš sa strane čep za dolivanje koji je ujedno i nivo i sa donje strane imaš vijak ispust.Evo toliko od mene.Neka ti još ostali iskusniji članovi napišu neka svoja iskustva.Ima ih koji su mijenjali podosta elemenata od hidraulike i više su upućeni od mene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Filter nema veze sa radom hidraulike jer je na povratnom vodu , čist ili ne nebitno u ovom slučaju
Pogon pumpe iste nebih rekao da je u pitanju , moguće ali ako je on moralo bi se čuti cviljenje ili neki čudan zvuk iz njega kada hidraulika neće

Kako već reče kolega , manjak ulja ili radni ventil , ja bih prije rekao radni ventil da zaštekava , hoće on tako da malo luduje ako je konus potrošen pa ne legne svaki put dobro da zadihta
 
E

el pibe

Guest
Najvjerojatnije manjak ulja imao sam i sam taj problemčić.Ali filter mora biti i mora biti ispravan jer štiti čitav sistem od zaprljanja pa tako i štiti sam radni ventil od nečistoča koje prouzrokuje nečisto ulje koje je u velikom broju slučaja uzrok neefikasnosti čitavog sistema.Bolje da provjeri i filter čisto da vidi u kakvom je stanju.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
a koje ulje sipati? jel moze sae 90?
ili imam 20/50
e kolege....jel moze koja slika gde se vidi sta je sta...?
ili ja cu poslikati i obeleziti,pa cete mi reci gde je sta...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
U redu , filter treba da radi svoju radnju slažem se ali ovdje to nije problem

90ka je pregusta za hidrauliku , možda ljeti ali nebih eksperimentisao
 
E

el pibe

Guest
Recimo kod mene je filter bio krivac za gubitak ulja u sistemu.Pukao je jedan vijak na poklopcu pa je stalno polalo slinilo ulje van.Polako ali sigurno i ostao sam bez potrebne količine ulja da bi sistem mogao ispravno raditi.Samo ja sam odma znao da je riječ o gubitku ulja,bilo je samo pitanje dana kad će stati.I stalo je,baš onda kad ne treba.Zatim se zaštopao pa mi je izbio na povratu onu zašelnatu cijev i tam mi je bacilo ulja van.Skupo je ulje,baš ga ne volim bacati.Eto ovih dana imam u planu mijenjati ulje u mijenjaču,reduktorima ma imenuj gdje sve ne.Uh... Mitre a cijene Hipenola takve da me sve strah i moram nekako skupitii novac da to riješim.A još su bili i neki neplanirani troškovi:fiery:Ako ne neka Vladek stoji neko vrijeme pa ćemo točiti kad bude neki novac.Bilo bi dobro da kolega provjeri di mu gubi ulje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pogledaj u trgo-agenciji za hipenol, ja sam ga tam uzel jer mi je bil najjeftiniji i jos imaju gratis dostavu na iznos prek 500 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh