• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Prečnik doboša je koliko ja znam 170mm , mislim da sam načuo negdje da mogu da se nabave i većeg prečnika , to nesmijem tvrditi dok ne provjerim

Ne znam kako kod tebe ja sam mjerio prije ugradnje da ih usporedim.Da budem precizan a to jesam,znači novi ima 169,1mm a ovaj stari kojem je napuklo srce pa sam ga zamijenio na njemu sam izmjerio 168,8 mm.Znači stari je nešto potrošen.Ili su meni prodali rabljeni ili je opet u pitanju ruska preciznost i njihove dopuštene tolerancije:icon_rofl:
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Pozdrav! Imam pitanje:

Imam traktor vladimirec t25, i sad kad hocu mjenjat brzine, nemogu odmah staviti u tu brzinu a da se ne cuje zvuk struganja, bez obzira koliko stisnuo papučicu, taj zvuk struganja se cuje kod bilo koje brzine, ono kao da ne stisnem papucicu kuplunga,..nadam se da ste me skuzili!

Jel zna netko kako se to rjesava?

Hvala
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
zeljkomir*****
na kojoj visini ti kvacilo odvaja dali je skroz pri dnu ili na vrhu.znaci kad pustas kvacilo dje ti se nalazi papucica kvacila dabi traktor zapoceo kretanje
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Papučica kvačila se nalazi na sredini, tj. nije ono full do kraja dignuta,.....

Bezvezni primjer: Visina papučice kvačila je 10 cm,...a kod mene je 5 cm,...


Zna se desiti i to kad imam stisnutu papučicu kvačila do kraja i jedva ubacim u brzinu da se traktor zna pomaknuti,....


Isto tako u vožnji kad mjenjam brzine, nemogu odmah od prve staviti u brzinu, tj.u vecu ili manju a da se ne cuje struganje,...jooj neznam kako da vam objasnim, nadam se da kužite sta hocu reci,....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
onaj poklopac okrugli ispod štenge ćeš vidjeti...skini ga i poštelaj kvačilo...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod tebe ocito kvacilo neodvaja dovoljno.
imas poklopac na zvonu skini ga pa ces vidjet dali se sta da napraviti i dali je sve kako treba.
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Jel to znaci da bi trebalo kvacilo biti do kraja podignuto, pa da normalno ubacujem u brzine bez tog zvuka struganja?

I kad taj okrugli poklopac skinem, što unutra nalazim, trebam nešto prišrafiti, nategnuti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Unutra ces vidjet druk-lezaj i korpu kvacila te pracne koje se stelaju.
papucica ako odvaja na pola to je dobro.
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Dok je u toku razgovor oko kvacila....u pitanju je zujanje u predelu lamele,zgazim kvacilo zujanje se ne cuje,kad otpustim kvacilo zujanje se ponovo cuje(zujanje naravno uspevam da cujem dok je traktor u leru)..

Moze li da se desi da je druk_lezaj u pitanju ili kad je on ostecen cuje se samo kad je stisnuta papucica kvacila?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Moze zujati i pumpa hidraulike ili bilo koji lezaj do reverzibilnog snopa a cak i druk lezaj ako i kad je pusteno kvacilo dodiruje capne. Kad je pustena pedala kvacila i skroz gore treba biti lufta bar 2-3mm izmedju druk lezaja i capni
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Zujanje se cuje kad otpustim kvacilo...i koliko mogu da ocenim,kao da je negde u zvonu!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Skini poklopac na zvonu i vidi dal druk lezaj nije oslonjen na capne i cuje se zvuk ako je tu.Od spojnickih osovina do spojke na ulasku u menjac imate lezajeve na osovini i lezajeve na kucistu pumpe hidraulike.Proveri ulje u tom delu dal ga ima.Ako nije na druk lezaju onda verovatno lezaji na spojnickoj osovini
 

Najnoviji postovi

Na vrh