• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
Imam pitanje dal če orat vlado sa 8 cola dvobraznim plugom,zemlja je tak dosta teška i dal trebam kopirni kotač za njega kad nema fine hidraulike :)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Imam pitanje dal če orat vlado sa 8 cola dvobraznim plugom,zemlja je tak dosta teška i dal trebam kopirni kotač za njega kad nema fine hidraulike :)

Naravno da ce orati!!
Kad se dobro ispraksiras tocak ti ni netreba a opet s tockom je puno jednostavnije!
Imas na klipu granicnik koji ti odredjuje polozaj poluga(dubinu) pa mozes i tako stelat!
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
aham onda bi mogel i 10 cola ak mali ursus 35 konja kod nas vuče onda bi i ovaj trebao ne vidim neke razlike u težini osim što je malo slabiji vlado
 
E

el pibe

Guest
Na ravnom će orati:eek::Imam ja tvrdu zemlju na jednom mjestu di nemre Vladek ni pod breg jednobraznog cuknuti.Još ak graničiš sa likom kak ja,kaj ima traktor od sto i nekaj konja i par tona težine pa te zaj.. i izore prije tebe, okreće po tvojem i sve ti zgazi onda da vidiš oranja:mad::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sa olt pto2 2/10 col ja imam vec problema sa vucom na preko 15cm. Da mi je 2/8col plug nebih razmisljao da kupim. Jednobrazni mu je vec sa 16 col problem ako se ore duboko 25-30cm. Znaci u teskoj zemlji jednobrazni ili dvobrazni do 2/8col mah. Mnogo lakse ce i brze vuci i manje cak potrositi. Ako su lakse zemlje i peskuse tu se svasta moze zakaciti
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
Ja sam tu iz hr.zagorja i na nekim mjestima je ilovača ma 2/8 cola mora vuč jbš onda traktor hehe :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ma vuce on nije da nije al od zemljista i uslova najvise zavisi. Gledam ruske sajtove i vecinom izgleda oru bas sa nekim 2/8 coli ili 2/10 coli. Jos kod njih je zemlja mnogo meksa od nasih. Sve od uslova zavisi a i jednobrazni su jeftini pa ako nemoze sa jednim nekad moze sa drugim. Ja imam oba a jos razmisljam dvobraznom OLT-u da smanjim zahvat na 2/8 col ako uspem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kriza u Ukrajini i odmah tanji doboši :x:
Ovaj gornji je zamjenski i deblja mu je stijenka nego u fabričkog , sada samo u ponudi imaju ove tanje kojima je stiejenka malo tanja nego u fabričkog
 

Prilozi

  • IMG00040.jpg
    IMG00040.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 104
E

el pibe

Guest
A čuj sad se tam puca možda je neko pod prozorom fabrike "spuhnuo" AK-47.Pa je tokar od straha predrejao:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Proslo je doba kad se nije stedelo na materijalu. Sad je sve racunica Kg gvozdja + sati rada= cena. A svi hocemo sto jeftinije da kupimo a oni sto vise da zarade. Neka sredina se mora naci i tu trpe manjci Kg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Promjer je ok , znači ovaj gornji doboš je zamjenski i deblji je od fabričkog , opet napominjem pa odatle dolazi velika razlika
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovaj gornji zardjali je zamenski a original tanji. Onda moja konstatacija ode u vodu. Danas sam kupio ruske filtere i gumice za kuciste filtera pa cemo vidimo sta ce biti.I saznao jos jednu stvar a to je za sat obrtomera da ima broj po kome se razlikuje smer pinjona na motoru. Kod mene je jedno kontra a sad moram videti po broju koje je.sat od MTZ -a ili VTZ .isti su samo smer i broj se razlikuje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ma i onaj sa slike donji je zamjenski , originala više nema ovim načinom nabavke
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
evo, dosta mi je bilo one ruske gluparije na hidrauličnoj pumpi...nema više kapanja ulja..:icon_kidra:

2wcmsus.jpg


2s82q8g.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ma onaj stari (bez kabine) kojeg najviše ganjam nema to...to samo na ovim "novijim" (87 godište) postoji...
sreća kaj je zima topla i redovito pada kiša, pa bum sad posložil i servisiral sve skupa...
 

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
I ja sam to odavno eliminisao samo sam stavio lajtung od stare tipe koji je duži pa paše orginal dužina i bez tog ventila a i morao sam to izbaciti jer je prije taj orginalni lajtung stalno pucao po šavu jedno 4.puta hartlotan
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ja sam resio taj problem tako sto sam povadio sve sto se moglo povadit iz tog ventila i onda povario sve otvore na njemu on sad sluzi samo za slobodan protok i posle toga nemam problema sa curenjem ulja
 

Najnoviji postovi

Na vrh