• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
tu treba dodati jos da bi valjalo skinoti hidraulicnu pumpu iza ne imas jedan limsa cetiri vijka tu otvori vidices spojnicu koja spaja spjnicke to razdvoji da se uvjeris da zujanje nedolazi iz mijenjaca hocu reci ako onda zuji to je u zvonu
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
Imam pitanje dal če orat vlado sa 8 cola dvobraznim plugom,zemlja je tak dosta teška i dal trebam kopirni kotač za njega kad nema fine hidraulike :)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imam pitanje dal če orat vlado sa 8 cola dvobraznim plugom,zemlja je tak dosta teška i dal trebam kopirni kotač za njega kad nema fine hidraulike :)

Naravno da ce orati!!
Kad se dobro ispraksiras tocak ti ni netreba a opet s tockom je puno jednostavnije!
Imas na klipu granicnik koji ti odredjuje polozaj poluga(dubinu) pa mozes i tako stelat!
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
aham onda bi mogel i 10 cola ak mali ursus 35 konja kod nas vuče onda bi i ovaj trebao ne vidim neke razlike u težini osim što je malo slabiji vlado
 
E

el pibe

Guest
Na ravnom će orati:eek::Imam ja tvrdu zemlju na jednom mjestu di nemre Vladek ni pod breg jednobraznog cuknuti.Još ak graničiš sa likom kak ja,kaj ima traktor od sto i nekaj konja i par tona težine pa te zaj.. i izore prije tebe, okreće po tvojem i sve ti zgazi onda da vidiš oranja:mad::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sa olt pto2 2/10 col ja imam vec problema sa vucom na preko 15cm. Da mi je 2/8col plug nebih razmisljao da kupim. Jednobrazni mu je vec sa 16 col problem ako se ore duboko 25-30cm. Znaci u teskoj zemlji jednobrazni ili dvobrazni do 2/8col mah. Mnogo lakse ce i brze vuci i manje cak potrositi. Ako su lakse zemlje i peskuse tu se svasta moze zakaciti
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
Ja sam tu iz hr.zagorja i na nekim mjestima je ilovača ma 2/8 cola mora vuč jbš onda traktor hehe :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ma vuce on nije da nije al od zemljista i uslova najvise zavisi. Gledam ruske sajtove i vecinom izgleda oru bas sa nekim 2/8 coli ili 2/10 coli. Jos kod njih je zemlja mnogo meksa od nasih. Sve od uslova zavisi a i jednobrazni su jeftini pa ako nemoze sa jednim nekad moze sa drugim. Ja imam oba a jos razmisljam dvobraznom OLT-u da smanjim zahvat na 2/8 col ako uspem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kriza u Ukrajini i odmah tanji doboši :x:
Ovaj gornji je zamjenski i deblja mu je stijenka nego u fabričkog , sada samo u ponudi imaju ove tanje kojima je stiejenka malo tanja nego u fabričkog
 

Prilozi

  • IMG00040.jpg
    IMG00040.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 104
E

el pibe

Guest
A čuj sad se tam puca možda je neko pod prozorom fabrike "spuhnuo" AK-47.Pa je tokar od straha predrejao:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Proslo je doba kad se nije stedelo na materijalu. Sad je sve racunica Kg gvozdja + sati rada= cena. A svi hocemo sto jeftinije da kupimo a oni sto vise da zarade. Neka sredina se mora naci i tu trpe manjci Kg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Promjer je ok , znači ovaj gornji doboš je zamjenski i deblji je od fabričkog , opet napominjem pa odatle dolazi velika razlika
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovaj gornji zardjali je zamenski a original tanji. Onda moja konstatacija ode u vodu. Danas sam kupio ruske filtere i gumice za kuciste filtera pa cemo vidimo sta ce biti.I saznao jos jednu stvar a to je za sat obrtomera da ima broj po kome se razlikuje smer pinjona na motoru. Kod mene je jedno kontra a sad moram videti po broju koje je.sat od MTZ -a ili VTZ .isti su samo smer i broj se razlikuje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma i onaj sa slike donji je zamjenski , originala više nema ovim načinom nabavke
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
evo, dosta mi je bilo one ruske gluparije na hidrauličnoj pumpi...nema više kapanja ulja..:icon_kidra:

2wcmsus.jpg


2s82q8g.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma onaj stari (bez kabine) kojeg najviše ganjam nema to...to samo na ovim "novijim" (87 godište) postoji...
sreća kaj je zima topla i redovito pada kiša, pa bum sad posložil i servisiral sve skupa...
 

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
I ja sam to odavno eliminisao samo sam stavio lajtung od stare tipe koji je duži pa paše orginal dužina i bez tog ventila a i morao sam to izbaciti jer je prije taj orginalni lajtung stalno pucao po šavu jedno 4.puta hartlotan
 

Najnoviji postovi

Na vrh