• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

klojbi

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
13
Ni moj nije imao sita sve to izbacuj i stavi jedan filter od auta od fiata golfa 1 ili citroena i onda više nema zezancije
 
E

el pibe

Guest
vica Ekipo moze pitanje. U predfilteru onom cedilu kraj rezervoara ima li kakav grubi filter kaže:
Ima vica gore u poklopcu(nosaću filtera)nalazi se plastično sito kao lijevak okrenut naopačke on ima na sebi finu mrežicu.Ima i navoj i ušarafi se,tako da u dovod ne uđe smeće.To je u stvari usisna korpa koja ne dozvoljava ulaz smeća u sistem.Bez te mrežice taložnik nema velike funkcije i svo smeće završava u sistemu jedino ono teško što padne na dno pa ne može povuč.Mogu ti poslikati taj filter(lijevak)pa postavim tu na forum ako te zanima.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nebih pre male pumpice da bilo kakav filter stavljam jer nije bas pametno. Ovo cedilo i taloznik bi mi dosta znacili jer je nafta veoma prljava.a menjao sam novu malu AC pumpicu . EL pibe ajde mi slikaj ako imas razbucano da vidim jel to to sto sam video kod ukrajinskih prodavaca. Ono kod njih je nalik na casu od 2dl sa teflonskom mrezicom. Vredilo bi bilo sta jer ovako ko taloznik mala je vajda sem da vodu na dno iskupi
 
E

el pibe

Guest
Eto vica slike možda još kome zatrebaju.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 122
  • 002.jpg
    002.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 117
  • 003.jpg
    003.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 120
  • 004.jpg
    004.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 110

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Hvala mnogo na slikama EL pibe. tacno mi fali levak jer ostalo je isto ko kod mene. Samo sto kod ovih ukainaca je drugaciji i nije ko levak ali funkcija je ista. Moram poneti gornji deo sledeceg vasara u rumi da vidim jel pasuje taj grubi teflonski filter
 
E

el pibe

Guest
Vica,najvjerojatnije je to ista stvar kako kažeš samo valjda taj noviji ima oblik čaše.Nego meni je ova brtva gotova.Teško da ima nova za nabaviti a ako naručim poštom koštat će ko da je od suhog zlata.Sve mislim staviti onaj silikon za brtvljenje motora to bi trebalo držati.Jer tu nema nikakvog pritiska,bitno da ne vuče zrak.Ili možda odem do bivše firme,možda tamo nešto pripašem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To sam primetio na slici.Nisam siguran dal ce pasovati od umetka imt filtera. Posto imam oboje izmericu pa ti javiti. Mozda je najbolje gumicu nedirati nego je samo benzinom i suvom krpom obrisati i silikonom preko namazati i sklopiti. Nek se osusi silikon i onda naftu pustiti unutra.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Sa silikonom se nećete usrećiti u toj poziciji

Ovaj taložnik sa slika je novi tip , stari tip ima metalno sito koje obično istrune
I nemojte se zamajavati da taložnik ne treba , treba itekako
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zato ga i hocu osposobiti jer znam zasto je tu i sta je sve bilo u njemu. Skoro sve sem nafte kad sam otvorio. Moguce da je taj metalni onda bio kod mene kad je parcica korozije i ko zna cega bilo skoro pola one posude a samo pred vrh malo nafte. Dal ga je iko ikad cistio .Jel savo ono metalno sito slicnog oblika
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ja sam jesenas u oranju najeb..sa tim filterom to je bilo strašno čega sve nije bilo unutra kupio ovaj plastični uložak i zamenio ( inače je bio metalni) sve paše traktor se preporodio
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Znaci onda pasuje taj teflonski. To ce se uskoro nabaviti i da postavim jer lozak je veoma prljav.U zadnje vreme samo menjam filtere i cistim sita koje kome na vozilima. Nekog crnog mulja je strasno koliko ima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Moj spava zimski san a za ovaj drugi nemam vremena za sastavljanje
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Točno tako doterali smo ih do savršenstva ili je u pitanju zimski san, no svakako neide nam godina na ruku ,pa traktori miruju a i zima je bila duga pa se dalo doterat svev što je klapalo . Ali evo lijepi dana sad kad ih upremo onda ćemo vidjeti koliko su dobri
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
E ja sam danas sa njime vozikao bagerčić , probudio sam ga iz sna
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo malo akcije sa Vladimircem..

031915163212.jpg


031915165215.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Danas obilazio!!! Narednih dana ako nastavi ovako moracu da zakacim jednobrazni plug za 820 pa da probam!!! Zato sto Vlatko nije kadar da vuce brazdu po ovom blatu..

Ali na ovom terenu ma NIJEDAN IMT mu nije do kolena!!!!!

U ovu baru nije smeo moj drug sa IMT 560!!! Nasadio bi se!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh