• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Dva ista Vladimirca ne postoje.Prema tome svaki ima drukčije podatke riječ je o unikatima:icon_e_biggrin:podaci na koje sam najviše naišao:
Power: 31hp(23.1kW)
PTO: 24hp.
PTO(rear speed) 540
Forward gears: 8
Reverse gears: 6
RPM: 1800
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
doborodol, ispričavam se, došlo do krivog kontakta u mojoj glavi...:icon_e_sad:

...e dominik, ili nađi nekog tko to zna specijalno zavariti, ili (što bi te moglo nakraju i manje koštati) okreni par telefonskih brojeva i kupi taj dio...ima takvih traktora još dosta...ili, kad ga već tak krvavo tjeraš, daj skupi hiljadu ojra pa kupi još jednog...jedan vozi, drugi dijelove sponzorira...
a ovo kaj si potrgal, ja imam takvog i znam zakaj si stavil naprijed samar, i znam da ti je puklo prilikom propinjanja...al nije rus kriv, nego ti kaj si se jako držal za volan...:biggrin:
 

dominik93

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
19
a probat cemo opet zavarit pa cemo vidit, hvala ljudi na savjetima, jel ima ko od vas da radi u šumi sa njim? znam da nije toliki teret za njega, al posto svi tu kod mene u selu tvrde da je slab traktor isao sam sam sebi dokazat da on to moze, i izvuko je 7 metara uz rampu u drugoj direktnoj (sporoj) brzini, imam osjecaj da bi jos toliko mogo izvuc.. probajte pa ce te vidit sta sve moze... a kad izvozim po 4 metra sa tim se igra u šumi, sa 5 malo teze jer nema sporu brzinu u rikverc pa jeproblem po blatu.. evo ovakvog identičnog imam, može li mi neko reci puni naziv ovog modela http://i1323.photobucket.com/albums/u595/L3m0nn/vladimirec-t-25-slika-60122795_zps26qoeuio.jpg
 

ipetricevic969

Novi član
Tu od
5 Kol 2015
Poruka
21
:(clap):tovarim na njega 5 do 6 metara drva i nema brige..,ima tu dosta do labubice,ceze.,kako osovona stoji....dali vise stoji teret na teaktoru ili ....to je velika teorija znanost.....
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Po mom mišljenju 2/3 tereta na traktor nikako ne manje,bolje da je više tereta na traktoru nego manje od 2/3!
Osobito ako se kopčaju dvije prikolice!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
dominik, jel imaš šperu?

...i pitanje, jesi li ikad probao voziti noviji tip?
 

dominik93

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
19
darijus nemam špere, nisam nikad vozio noviji tip... ovo je tip sa vise mjenjaca, ima onaj sjekac iz prve prebacuje u trecu iz druge u cetvrtu itd... pa me zanima kako se zove taj model, rjetko ih vidjam
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
dominik93
Taj model što ga ti imaš je ВТЗ T-25 i ima 18kw (25KS), sa 3 ručice menjača...
Оva skraćenica ВТЗ је Владимирски Тракторски Завод...
Onda slede (kao noviji) Владимирец T-25A (A1,A2,A3)...
Ovaj prvi je sa jednom palicom menjača, dok je A1 sa dve (koji posedujem)...
Ima i Владимирец T-30...
Uglavnom taj tvoj je najslabiji iz te palete modela, i nema šperu (blokadu diferencijala) dok ovi sledeći što sam nabrojao imaju...
E sada, kao što el Pibe reče, ne postoje dva ista modela, čak i u istom tipu, dakle dva Vladimirec-a T25A nisu identična...
Jedan ima polugu za gas na volanu, drugi s desne strane sedišta, jedan razvodnik hidraulike ima s desne strane sedišta a drugi s desne strane instrument table, i tako u nedogled, mogu nabrajati razne varijacije...
Moj recimo ima sat sa obrtajima do 2500 obrtaja, dok u susednom selu ima čovek isti takav kao moj, čak je i isto godište, a sat mu drugačiji i "samo" do 2200 obrtaja...
Moj ima 2500 kubika, a komšijin iz 3. Ulice, ima 2300 kubika i tako...
 
Posljednje uređivanje:

dominik93

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
19
eto znaci ipak nema 34 ks neko 25... jos mi bilo cudno kako na mom pise vtz na ruskom, a na drugima vladimirec...al eto i sa tih 25 konja me dobro sluzi za sad, razmisljo sam o ltz t 40, moji me odgovaraju zbog potrosnje, i npr ako ode guma duplo i vise je skuplja nego za malog... sto vi predlazete sa obzirom da radim puno drva...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja imam t-40,potrošnja nije velika na jutro zemlje srednje teške za oranje na dubini 30cm potroši 10-12litara,zadnja guma je cca 3000 kn!
Za šumu je to jako dobar traktor,tak da ti to nebi bio loš izbor!
A i zračno hlađenje je pa je manji rizik da se dogodi sranje oko toga!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,587
a probat cemo opet zavarit pa cemo vidit, hvala ljudi na savjetima, jel ima ko od vas da radi u šumi sa njim? znam da nije toliki teret za njega, al posto svi tu kod mene u selu tvrde da je slab traktor isao sam sam sebi dokazat da on to moze, i izvuko je 7 metara uz rampu u drugoj direktnoj (sporoj) brzini, imam osjecaj da bi jos toliko mogo izvuc.. probajte pa ce te vidit sta sve moze... a kad izvozim po 4 metra sa tim se igra u šumi, sa 5 malo teze jer nema sporu brzinu u rikverc pa jeproblem po blatu.. evo ovakvog identičnog imam, može li mi neko reci puni naziv ovog modela http://i1323.photobucket.com/albums/u595/L3m0nn/vladimirec-t-25-slika-60122795_zps26qoeuio.jpg


:icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:
 

dominik93

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
19
ako budem naiso negdje na neki dobar do 18 000 kn budem ga uzeo... i da zracno hladjenje sto kazes velika prednost, ostavim ga u sumi bez brige da ne mislim oce se nesto smrznit
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I ne samo to,nema hladnjaka,crijeva od vode i slično,a znaš kak je u šumi nikad neznaš gdje kaka grana može napravit pizdajiju,kod zračnog hlađenja je manji rizik za take stvari!
 

dominik93

Novi član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
19
tako je to, pogotovo onima kojima se neda smicat svaku grančicu... prije sam razmisljo i o imt-u 558 al ipak sam se odlucio na t 40... bas zbog zracnog hladjenja
 
E

el pibe

Guest
Treba biti njegov original plosnati kaj imaju novije verzije a ne onaj sifon koji visi naopačke prema dolje.Takva izvedba je još jedna u nizu od promašaja i skoro dođe na isto kao da nemaš auspuha.Sa ovim plosnatim čisto fino radi i ne treba niš zmišljati.Ak baš iritira taj zvuk onda ne treba previše tražiti krivicu u auspuhu u pitanju je broj cilindara:(y):
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Jel radio tko kakve prerade na auspuhu? Ovaj kratki je glasan ko 100 vragova.
Evo mojih prerada:
Prva dve slike, to je bilo i prvobitno rešenje, ali posle provere u praksi shvatio sam da neće valjati, pa sam uzeo opet brusilicu u ruke, sve odrezao, pa nazad na projektovanje...
Druge dve slike, to je konačan (trenutno) izgled moga "izduvnog sistema"...
22_03_150741.jpg

22_03_150742.jpg

20_10_15_1526.jpg

20_10_15_1527.jpg
 
E

el pibe

Guest
Nije ti dobar taj sistam:icon_sad:Iz više razloga.Previše kaskada,imaš opako suženje prije zadnjeg lonca ovo di si ubacio vodovodno koljeno,ugušio si ga.I taj auspuh ti je doslovce ispod kotača izložen je i na udaru svega i svačega.Šuma,zajašeš neku granu i sve ćeš svinuti.I previše je nisko postavljen ako se negdje malo jače nagneš i zapneš u blatu ili očešeš negdje uz neku bankinu izlaz auspuha će ti zapuniti blatom ili zemljom samo tako,a koliko vidim moglo bi i kotač prilično blata natrpati na taj sistem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh