• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ako si imalo spretan taj semering možeš zamijeniti kroz prozorče sigurnosne spojke.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tad si dobil nekaj iz ruskih zaliha, jer ovo novo je sve manje više mala privreda i loša kvaliteta obrade materijala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Slažem se da je današnji kvalitet lošiji nego onaj koji je (kako to ja volim da kažem) Staljin napravio.
Ali i ovo sada nije toliko loše kao što ti predstavlaš , ustvari može da se probere , loš materijal može lako vizuelno da se prepozna.
Eto neki dan sam rastavljao jedan mjenjač na vladimircu gdje je stavljena viljuška od druge brzine neka ŽNJ kvaliteta , pukla je.
Ali opet uzrok tog kvara bi rekao da je u bravi mjenjača jer je neko podmetao podloške pod opruge brave i mjenjač si bukvalno morao udarati da bi ga pokrenuo u brzinu ili obratno.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Ovih dana sam mislio malo da se poigram oko lufta na volanu kako se doteze u kucistu cito sam ovde da ima ako se ne varam sa desne strane kucista cep i kroz njega se doteze mislim puz.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
E ljudi mogu li se pracne na lameli zamijeniti bez da se raspravlja popolu traktor mislim jel iko od vas probao kroz onaj otvor sa lijeve strane
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E pozdrav ljudi. Ja opet malo napravio hidrauliku. E evo izvjestaja: dize ali,jako sporo. Malo sam od oka stelovao sigurnosni ventil,ali sam napravio propust,promijenio ponovo ulje,ali nasuo transhidrol 68. Da li je to greska? I dize mi prilicno sporo. Molim neku pomoć? Zivi veseli bili, i mocni aa Vladimirecom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Mracne se mogu zamijeniti ali to je priličan sex-

Dado javi kada riješiš problem. :icon_thumright:
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
E presuo sam nivo ulja u motoru preko maksimuma i dns sam tanjirao i izbilo mi ulje na one sarafe poklopaca ventila(inace bili su za krug otpusteni-nedovoljno zavrnuti)imam lli razloga za brigu
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neki dan kupi poznanik vladu i ode orat i traktor stane ni kapi ulja u getribi ljepo su mu uvalili.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
ma sam si je uvalio...
nego, onaj volan što sam lani smontirao ...novi puž i osovina, jučer puko...izdržal je dve rali oranja i isto tolko frezanja...
mamu im repinu...sad opet kemija...:icon_e_sad:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
ma neću...sad sam već u godinama pa da mi mišići na rukama ne atrofiraju...:(wait):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
I nemoj , ljudi plaćaju teretanu a ti je imaš za džabe :(wait):
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
dobro vecer ljudi... vidio sam na forumu da ljudi u univerzale sipaju motorno ulje u mjenjač, dal bi to skodilo vladimircu, jedan majstor mi je rekao da mogu al dilema je tu.. dobio sam pod racun 10 l motornog pa me zanima. znam da ide hipenol inace
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ti bi za ljubav 10 litara ulja da satreš mjenjač?

To motorno može da prođe kroz hidrauliku ali mjenjač ne.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
onda cu poslusat profesionalce :D bolje 200 kn za hipenol nego 1000 za lezaje i popravak, a zasto npr štoretu ne smeta super 3 za mjenjac? drugi materijal ili
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Evo i kod mene problemi sa vladikom juče mi probio semering na spojničkoj zamasnilo lamelu jedva kući došao. Sad me zanima da li se lamela može oprati ili da ipak naručim novu:mad::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
onda cu poslusat profesionalce :D bolje 200 kn za hipenol nego 1000 za lezaje i popravak, a zasto npr štoretu ne smeta super 3 za mjenjac? drugi materijal ili
Štorko ima zupčanike kak na vuri pa mu paše rijeđe ulje.

Evo i kod mene problemi sa vladikom juče mi probio semering na spojničkoj zamasnilo lamelu jedva kući došao. Sad me zanima da li se lamela može oprati ili da ipak naručim novu:mad::

Može se oprati ako nije otvrdnula od proklizavanja i temperature.
Ja bi radije stavil novu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Neznam za štorca ali rusima ne odgovara rjeđe ulje.

Hrvoje , možeš je oprati ako možeš prvo mašinom za pranje i nekom tečnosti za odmašćivanje ako imaš pa onda nakon što se osuši dobro je izbriši benzinom.
Nakon toga malo je ošmirglaj i trpit će ona , naravno ako je dobra.

Ovo pranje jakim mlazom je poželjno jer dosta ulja ostane unutar lamele pa se posle polako izvlači.
 

Najnoviji postovi

Na vrh