• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo ti slika kako to izgleda...
Radio sam kočnice prošle godine, pa je bilo slika...

20170304_124712.jpg

20170306_143635.jpg

20170308_141002.jpg


Na trećoj (poslednjoj) slici se sve lepo vidi...
Normalno, najveća matica ti je ta koja te "zbunila"...

Ako misliš na prednje kotače, NE IDE ULJE, već MAST...
Za glavčine prednjih kotača trebao bi posebnu mast, slično kao ona za podmazivanje homokinetički zglobova na autima....
U Uputstvu piše, citiram:
0.18 kg Litol-24 ili mazivo "1-13"...
Ma šta to značilo !!! :drink::(handshake):
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To je nesto izmedju masti i ulja ali moglo bi se i izmesati pola pola i usuti polako.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Najbolje tu 90 ku pomesaj ili ubaci masti pa ce se samo izmesati. To je lako tekuca mast u prevodu nesto izmedju ulja i masti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Svaka mast za lezajeve moze i izmesace se sa uljem. Samo ulje bi moglo iscureti kroz semeringe a drugo mast ostaje lepljiva svud po unutrasnjosti .Zato im lezajevi skoro nikad bar tu neotkazuju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
dječaci, ajmo stari lonac i mast na šporet da se rastopi...pa nije to svemirska tehnologija...
sa tekućom masti nije problem...a kad se ohladi onda radi ono što mora...
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Može pomoć mjenjač mi zeza sa ubacivanjem u spore i prvu brzinu
Znaci dole desno i gore desno.
Skinuo sam ono Di si bravice i zapinje i kada su one vani
Znaci kad ubacujem u brzinu teško ide moram napraviti trzaj i jače udariti po njoj da bi upala u brzinu?
Dali su to vilice ili nešto drugo?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Moze se desiti da su te osovine koje nose viljuske i zabravljuju na krajevima zatucane ili krive.Nekoliko slucajeva sam imao da su cekicem izbacivali na osovinama a bravica ostane zakljucana pa krajeve osovina deformisu. ako nije to poklopac menjaca vadi pa uzrok traziti unutra ili ce se videti bar gde zapinje
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Kako izvaditi te osovine a da netrebam sve rastepsti jer je meni susjed kada mi je zaglavila brzina čekićem tukao po tim osovinama pa možda ih je iskrivio
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Izvaditi se nemogu bez skidanja gornjeg poklopca i d se viljuske odpuste pa u jednu stranu izvuku .Probaj poklopcic sa desne strane skinuti i pogledaj ivice osovina dal nisu zatucane pa ubaci birac brzina u brze i u 6 brzinu da ta strana osovina izadje na tu stranu malo pa skini ivice i pogledaj dal nije strugalo telo osovine negde ako je kriva
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav evo do sad sve riješeno i mjenjač i kočnice visina ali imam još jedan problem
Uspio sam dignuti kočnice i dobro koće napred Nazad skoro pa i da ne jedva
Kako da to popravim kaj otpuštan napred ili natrag na onom šarafi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Odvij zadnji , zavij prednji.
Idi sve po jedan krug dok ne nadješ istu silu.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Kod mene juče veselje...
Pukao deo osovine birača brzina, tj. poluge za napred-neutral-nazad...
Sudeći po odlomljenom delu, neko se već zabavljao ovime, manje-više uspešno...
Na njivi, u prolećnim radovima, skinuo sam mehanizam blokiranja brzina, poklopce sa strane takođe, gurnuo polugu u položaj natrag, i u "rikverac" došao kuči...
Danas već sledila popravka, i to uspešna, jednostavno zavario, siguran sam mnogo bolje od prethodnika, i kao što se vidi iz priloženog, ali nisam završio, ostalo mi za sutra da vratim cevi hidraulike, limove patosa, pa u nove radne pobede...

20180412_150837.jpg

20180412_150856.jpg

20180412_155024.jpg
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Pozdrav,molba i pomoc,ovdje Careva zena on je u Norveskoj vec duze vrijeme ja i dijeca se patimo sa stokom i strojevima i tu mi brat pomaze jako puno oko svega.Problem je sinoc nastao na Vladimircu sa dva mijenjaca,brat je tovario s njim a ja sam vozila na njivu sa malim Ursusom,na Vladimircu je grajfer za djubarna kardan nazad kako se strucno zove neznam to uglavnom on stoji na leru radi i tovari se djubar stajnjak.Posto je moj brat duduk za strojeve ja kao zensko znam svaki kljuc svaki inbus i da ne nabrajam on nema pojma.Problem je sto je na Vladimircu stao kardan nece da vrti nit kad ubacis u brzinu nece da se pokrenei jedva nekako nakon 20 minuta muke kad sam ga poslepala Ursusom da ga izvucem iz djubra samo od jednom je uzubio.Posto je vec bila skoro noc trebamo stoku hraniti i otkacim ga on vozi do kuce tih 100m i oopet na 50m traktor stane ubacivas u brzinu bez kvacila oba mijenjaca sto je prije bilo nemoguce kad je sve valjalo_Opet odem Ursusom ga poslepati krenem par metara i on u brzini onako opet zategne lanac opet uzubio.Tad kad nije hteo da se pomakne u djubru nije hteo kardan da vrti nikako kad se pokrenuo kad je uzubio opet je vrtio i jutros probam opet nevrti nit reagira na mijenjac.Zovem muza kaze "uceraj mu" otkud znam odavden sta je udji na forum i postavi pitanje odgovorice ti Savo ili netko tko je doktorirao Rusku tehniku.Hvala vam unapred.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Provjerite kajle na spojničkoj osovini, To se nalazi iza hidraulične pumpe , ima jedan poklopčić kojeg drže 4 vijka ključ 12 , ispod poklopčića je spojka koja se sastoji iz dvije polutke i četiri kajle.
Da bi se lakše radilo skinute hidrauličnu pumpu sa njenim pogonom.

Nije to ništa strašno , časkom se to riješi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ta spojnica izgleda ovako
048.gif


Vjerovatno morate zamijeniti ove četiri kajlice.
 
Na vrh