• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Savo da lupim glupost a vi se svi smijte kolko vas ima,da je Vladiki turbinu ugraditi bil ta “Ruska tehnika”mogla to podnjeti da se neraspadne i da radi ili bih brzo bio kolaps.Samo mi nemoj reci pokusaj.

Gledao sam neke pokušaje koji me nisu impresionirali , tako daaaaaa , sjedi s' mirom. :(think):


Gilera , pa neutraliziraj tako što ćeš popraviti taj luft kad već nećeš da nam kažeš gdje se taj luft nalazi. :icon_rofl:

Šalim se.
Premalo informacija druže , nismo ni mi vidoviti.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Recimo vozim se po ravnine i traktor vuče u desno
Imam osjećaj da kada vozim cijelo vrijeme držim napeto volan u ljevo jer čim ga malo popustim on skreće u desno znaci kad hoću skrenuti lijevo ima lufta u desno skreće i sam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Možda treba samo špur podesiti i sve bude u redu, možda gumu nadopumpati ili zamjeniti ako su različite.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Gume u redu E sad spur kako ga namjestiti?
E da još nisam zamjenio ulje u kućištu volana gdje se ispusta?
Odozgora je bijeli čep znaci tu ljevam a gdje ispustiti?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
...a bogati, sad bi i ulje i volanu mijenjal...koda zato vuče udesno...:icon_rofl:
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Ma ne vuče zato nego Neznam kada je zadnji put mjenjano a posto sam sve promjenio ulje pa onda da i to zamjenim
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jao ako nista drugo uvrni desnu kuglu za krug dva,imas metar izmijeri raspon tockova napred i nazad,ja sam sa muzem 100 puta tako radila na automobilu kad se covijek zali da mu"grize gume" i malo dotijeramo to da negrize toliko ako nema lufta u ramenima a ne traktor.Savo i sama sam mislila tako jer sam na autu gledala klipove turbasa a obicnoga i muz mi objasnjavao vidis ovo vidis ono i ja ga nagovorim da na jednom Golfu dvojki dizelu ugradimo turbinu i interkuler,ma kratko je isao nekkih par mijeseci i razletio se ali reko "ruska tehnika"je cudo :) .Ja i brat smo danas Vladiki skinuli zadnje tockove i ja odvezla kod majstora da povari felne,popucale su obe na dva mijesta odvojile se od ruba gde ona 4 kraka su zavarena,ovaj mi rekao da mora skidati gume da zavari kako spada,ma ja sam to "ljepila" proljetos onako napumpanih guma.Jel moguce da felne pucaju sto ga pustam lere jako cesto niz neku nizbrdicu ide i 50 ako neide vise kad je cisterna za njim.puna a sam nece toliko ide malo brze nego pun gas ali lere ga pustam stalno iako mi kocnice nisu dobre moram se dobro obociti da koci a ima 4-5 km nizbrdice a ravno kao Slavonija ili mu je to mana da puca,gledam Ursus ima 6 krakova ali o njemu necu pricati jer mi se gadi stalno brezoni na trubama popustaju smece Poljsko svako jutro kljuc 19 i kontrolisi jel ili nije i onda 20 dana nije i 21 dan 10kg ulja u radu izaslo popustio na trubama.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav jedno pitanje čep točno na sredini traktora znaci u ravnini hidraulične pumpe za šta je on
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Mjenjam gumice na ručicama hidraulike znaci 2 su jednu sam skinuo bez problema druga neće van a nemogu izvaditi gumicu preko rucice kako da ju skinem a da ne potrgam nešto
I da za kaj je ova druga ručica ljeva je za dizanje i spuštanje hidraulike a ova do nje
 
Posljednje uređivanje:

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Ok ali ona je skroz zaglavljena znaci ljevo sam izvadio s desnu Nemogu
Znaci ova ljeva ide skupa s kuglom van a ova desna ni makac
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odrežeš ručicu promijeniš gumu i zavariš pa tko bude skužil jedan var više manje :icon_super:.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ta spojnica izgleda ovako
048.gif


Vjerovatno morate zamijeniti ove četiri kajlice.

S duznim poštovanjem tu spojnicu mozete baciti
jedino riješenje je skinuti staru i dat tokaru da napravi od boljeg materijala i sa dva vijka da se stegne
 
Posljednje uređivanje:

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
A i ja kažem tebi, braćala, (s dužnim poštivanjem) okani se tokara, i zadrži ponekad novce za se'...
Napravite od parčeta pločevine gibnja kamionskog ili traktorskog, i Bog da Vas vidi...
Sve kajle pravim od toga ( i u ovoj kardanskoj spojnici sa slike, u mene, je od tog materijala)...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Strucnjaci koji ste probali,moze li,smije li se pufer Vladiki ugraditi da nepocupa onaj klincic i ona dva serafa iznad kardana,trebala bi vuci snjim ljetos prikolicu za utovar kockastih bala onu kruznu jucer stigla iz Nizozemske ali nista ona nije kraca od autobusa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Mislim da je tebi bil preporod kad si ga se riješil (MTZ-a). :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad kupiš Rusa dvaput si sretan no mali mi je bil puno lošiji a novi uz dužno poštivanje njihovih vlasnika ali mali ne smije u moj dvor dok je otac živ .
 

Najnoviji postovi

Na vrh