• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Hrvoje22

Novi član
Tu od
17 Stu 2019
Poruka
10
Pozdrav svima, novi sam na forumu,vlasnik sam vladimirca t25 ,traktor je 78 godiste I ima problem sa getribom,naime getriba dosta zuji pa me zanima di u hrvatskoj ima za kupiti lezajeve za getribu?
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Pozdrav,narode.Nakon određene stanke,opet sam s vama.Znam da ce odmah krenuti kritika,ali stvarno ne mogu naci opis podesavanja kuta paljenja bosh pumpe.Kupio sve nove djelove za generalku,majstor u roku pola godime sastavio traktor,ali ga nismo uspjeli upaliti.Drugog majstora nemam,a pare sam izgleda bacio u vjetar.Traktor baca gorivo na dizne,lagano izbacuje bjeli dim,ali me sastavlja,pa si mislim da probam mrdnut nekud pumpu,da je tu problem....recite nesto...
 

SLAV

Novi član
Tu od
21 Lis 2019
Poruka
10
Pozdrav svima, novi sam na forumu,vlasnik sam vladimirca t25 ,traktor je 78 godiste I ima problem sa getribom,naime getriba dosta zuji pa me zanima di u hrvatskoj ima za kupiti lezajeve za getribu?
Antoš trgovina Dugo selo Zg
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav svima Ruso-mrazima :) hihihih ....nakon dugo vremena, da se opet javim.

E sad, moje zadnji postovi su bili što se tiče struje na vladimircima. Sredio sam jih ja, da lijpo pune i nema nikakvih problema od onda. Dakle promejnio one stare rele-regulatore 362 na ove modernije ... elektronske (čip LM723).
Dakle u mojom familiji imamo 2 vladimirca (i to stara) godište '72 i '73. Dakle ista su, sa zaobljenom haubom, nemaju šperu .. razlika je u njih jedno ... jedan je nariktan na srednji klirens, a jedan na mali klirens. Ovaj na mali klirens je sad kod mene ... i sa njime radim poslove oko kuče :
- malčiranja u vočnjaku (60 stabla, sadnja na 4m) , KRALJ-ing malčer 145cm sa lancima ... uzeo sa ujakom jači (jer on ima Zetor 4320, 60KS) .. ali vlatko ide sa njim .. sporohodno ali ide :)
- malo oranja (vrt i vinograd) , plug 2x12", OLT
- rezanje drva (ove godine sam nastradao ... dobio cjepanicu glavu ... bilo je zbog dizajna pile ... koristio sam neku rabljenu ... za piljenje klada ima one zareze u sebi, ako ko zna o čemu pričam .. dakle nemojte se sa time igrat ... :) .. kupio nakon nesreče ovu običnu ... čavlaricu ili kako se zove, i kupio šljem :)
- frezam vinograd (freza PANEX AGM 120cm - kupljena nova 2017, ja i ujak svaki 1/2)

Malo duži mail .. nemojte zamjeriti .. nisam vas dugo čitao. :)
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav svima, novi sam na forumu,vlasnik sam vladimirca t25 ,traktor je 78 godiste I ima problem sa getribom,naime getriba dosta zuji pa me zanima di u hrvatskoj ima za kupiti lezajeve za getribu?

Probaj provjeriti da li imaš ulja u zadnjim reduktorima. Ako zuji kad se voziš .. najčešče zna biti upravo manjak ulja ... provjeri i u transmisiji !

Pozdrav,narode.Nakon određene stanke,opet sam s vama.Znam da ce odmah krenuti kritika,ali stvarno ne mogu naci opis podesavanja kuta paljenja bosh pumpe.Kupio sve nove djelove za generalku,majstor u roku pola godime sastavio traktor,ali ga nismo uspjeli upaliti.Drugog majstora nemam,a pare sam izgleda bacio u vjetar.Traktor baca gorivo na dizne,lagano izbacuje bjeli dim,ali me sastavlja,pa si mislim da probam mrdnut nekud pumpu,da je tu problem....recite nesto...

Pozdrav ... bosh pumpa ... predpostavljam, da je ND21-2, kao na našima. Jer defkato rusi nisu mjenjali bosh pumpu na vladimircima. Barem po izgledu je stalno isto. Nedino ima razlike kod prihvata pumpe ... nove imaju široki prihvat a stare imaju uski prihtav .. to mislim na 4 vijka na koja je bosh pumpa prikvačena na traktor.

Štelanje .. koliko sam dosad istraživao:
1. kod ugašnjenog motora, staviti klip 1 cilindar u takt kompresije (oba ventila zatvorena)
2. na radilici imaju oznake ... TDC i BDC (ili GMT .gornja mrtva točka, ili DMT-donja mrtva točka)) .. koda starijih vladimiraca treba skinut lim da se dodje do radilice, odnosno remena.
3. kad naštimamo takt kompresije (oba ventila zatvorena) treba radilicu zakrenut za 24-26° prije kompresije ... to je na radilici označeno sa zarezom, znači malo prije GMT
4. pristupimo sad bosh pumpi
5. na prvoj dizi (cilindar 1) odvrnemo lajtung i stavimo cevčicu, ili gledamo bacanje nafte (što vam je draže, kako se snađete)
sa ključem vrtimo bosh pumpu (dakako prije raskopamo, pogon sata rada, smaknemo grlo za sipanje ulja, dodjemo do zubčanika bosh pumpe), odvrnemo 2 vijka na kojim se štela timing (vrijeme ubrizgavanja)
6. bosh pumpu vrtimo i gledamo kako u cjevčiči navire nafta ... zabillježimo moment kad počne rasti
7. kad utvrdimo moment prirasta nafte u cjevčiči .. odma zavrnemo 2 vijka na zubčaniku bosh pumpe .. tako uzubimo pumpu.
8. mozemo provjeriti sa verglanjem da li pumpa baca naftu u to odredjeno vrijeme.
9. na kraju složimo sve nazad

Ja mislim da je to to ... ja još nisam ovo radio ... ovo je samo rezime radova ... za štelanje bosh pumpe ... ideje dijelimo ... naravno
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nekak mi se čini da na onom linku autosoft.ru nema više slikica od vladimiraca...:oops:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dobro, meni nije neki problem, imam sve one priručnike di se raskopaju do zadnjeg šerafića...al nekom bude problem.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav!

Da li je neko vidio T45 na našim prostorima? .. To je T30-A80 samo sa jačim motorom. ide se za 3-klipac sa motorom D130, snage 48 KS, i mislim da ima duplo kvačilo (2 pedale) .. proizveden je negdje od 1997 do 2008.
Trazim oglas koji ... do sad našao jedino u Rusiji a i to jako malo.
Zanima me cijena toga modela, bilo novog ili rabljenog.

Da li ko zna što se je desilo sa VTZ firmom? Koliko čitam propala je i postala je ujedinjena u holding AGROMASH ? Da li je to točno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Jel to onaj Vladimirec s kosom haubom i prednjim pogonom?
Ako je, bil je jedan u našem kraju. Gdje je sad - ne znam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne, taj s kosom haubom ima oznaku 2032 sa dva cilindra ili 2048 sa tri cilindra...doduše taj sa tri cilindra i ima d 130 motor...
t30 su stara linija...kockasti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Da, mislil sam valjda na 2048, kad je bil tro-cilindraš.
Ne razmem se u Ruse, pa ih ne razlikujem
 

Najnoviji postovi

Na vrh