• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
pozdrav .. nisam još uspio snimit ono dimljenje ... imam u planu. ... nego recite mi .. razkopao sam ljevu prednju glavčinu prednjeg kotača (nadolio SAE 90 unutra pa izcurilo oko osovine van) .. i ništa .. rekao ... razkapaj.
... ja mislio da ču zagledati semering unutra u glavčini do osovine .. kad ONO ... neka guma i neko želježo sa 4 federa i 2 kajlice ... to ja nikad vidio u životu ...

evo izgleda ovako ...a i u CRO je nema za naručit .. zvao ANTOŠ u Dugo Selo ovaj tjedan. NEMA!!!
1592996890363.png

a ŠTO SADA? kupit novu glavčinu koja IMA princip sa semeringom ... ILI promijeniti samo kučiste semeringa, al tu opet, nisam siguran da novo kučiste semeringa paše na ovu staru glavčinu ??? ..... nisam pametan ! Jel ima ko znanja? :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
tu ni neide ulje...ide mast!...po tom principu...
eh, sad, kak metnut mast unutra...ja znam, a ti malo mozgaj, pa ako nebu niš, budem ti pomogal... 😜
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ja se ravnao po preporuci VTZ člana, evo izrezak iz njegovog posta ....
Podmazivanje i izmjene ulja - počnimo od glavčina prednjih kotača. Na svakoj od glavčina nalazi se po jedan čep. Unutra bi trebala biti kvalitetnija mast (ne LIS-2 ili LIS-3), nego neka od kvalitetnijih masti na bazi kalcija i slično. Odmah nakon kupnje, ja sam u kučište glavčina dolijao i hipenol, za sada kotači nemaju lokera u ležajevima
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
mast, ali može se pomiješati s uljem...
uglavnom, kad točiš to unutra treba biti puno koliko god stane unutra...mast treba ugrijati da postane tekuća i onda sve skupa natočit...eto...sva mudrost!
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Evo..ja danes sredio prednju glavcinu...mast je na lezajevima..na osovini...i stavio kuciste novo za semeringe...stanu 2 komada...zasad sve difta...ulio 1dcl ulja u glavcinu i zaserafio...sve 5...zasad...uz to podesio sam kvacilo...pregledai capice...imaju jos fore...nije jih pojelo do zareza...i na kraju...stavio novu cijev za gorivu na povratu u rezervoar...sutra...cu jos regler natrag stavit...malo je "krivo" punio...:)))...zapravo prepunjavo...:)))
 

Mislav

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
8
Jel netko stavljao ovakvo kuciste, imam mjenjac s jednom rucicom a stavio bih ovakav pa me zanima jel netko stavljao, jel sve odgovara Screenshot_20200707-102235_Chrome.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Odgovara sve . Mozda budes trebao malo patosnog lima kresnuti brusilicom.
Ja sam to sebi napravio . Dodao reverzer.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
jesi ga dodal na postojeće kućište od palice mjenjača, ili si uzeo drugo s reverzerom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Dodao na već postojeće , preporod je to imati.
Još sam razmiśljao sa zadnje strane isto tako dodati još jednu ručicu za spore-brze , to bi onda bila prava stvar.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
da, to ima onaj moj stari vladek, tri ručkice, i puno je praktičniji u transportu...5. krećeš 6. voziiiiii...

nego, mislio sam da ima neke razlike u kućištu palice mjenjača, kaj ti sad neće preletit u prazno gdje je bil napred nazad položaj?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Nemože preletiti , na gornjoj ploči gdje je onaj "H" izrez sam zatvorio da glavna ručica više nemože otići prema reverzeru. :ppozdrav:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
:hahah: da sam mudrac bio bi političar ili mafijaš :ppozdrav:

Gospodin je jutros dobio zaštitnik za pumpu volana. Kada su savijeni točkovi na desno i u tom momentu nakrivi se prednji most onda mi guma dohvati usisno crijevo i podere ga.
20200708_092317.jpg 20200708_092515.jpg 20200708_092520.jpg

E nećeš više majčin sine.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Pozdrav!
Na Vladimircu su otkinute žice s alternatora i neznam kako bi ih spojio pa ako netko zna što znače oznake M, B i E ili Š na čirilici molio bi ga da mi prevede. Zapravo neznam dal su slova čirilica ili latinica ili oboje!
Evo slika ako uspije postavljanje:
 

Prilozi

  • IMG-20200710-WA0007.jpg
    IMG-20200710-WA0007.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200709_204712.jpg
    IMG_20200709_204712.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 13

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
meni se vidi da to nije alternator...diname, diname je to...i nemam pojma kaj kam ide...kupi si od jugića alternator, i usput nađi nekog ko se kuži malo u struju... 😜
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Hvala Darijus!
Bio sam uvjeren da svi imaju alternatore s posebnim ispravljačem pa nisam ni pretpostavio da je dinamo.
Budem stavio alternator, ali za sada bi ostavio dinamo, pa ako netko ima shemu.... unaprijed Hvala!
 
Na vrh