• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ma ne, krivo si shvatio! Taj relej služi za blokadu napajanja anlasera (elektropokretača), nakon što motor upali, i alternator proradi! Ne znam kakva je bravica za paljenje na tom modelu traktora, moguće je da ta bravica nema automatsko vraćanje u isključeni položaj, kad pustiš taj ključ!?

Aha!!! Sad je mnogo jasnije!!! Ma da to je staro - starije i od mene - sigurno bravica nema vračanja u isključeni položaj!!! HVALA VTZ još jednom - ti stvarno znaš ove RUSE u SRŽ!!! :supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moj Vladimirec ima originalno ugrađen alternator snage 500 W, ili 40 A. A tvoj MTZ također ima ugrađen alternator, jer dinamo ima kolektor i četkice na rotoru.

Što se ispravljačkih dioda tiče, njih ne možeš ni vidjeti, sve dok ne rastaviš alternator. Današnji moderni alternatori imaju 6 ispravljačkih, i tri pobudne diode.


vjerojatno sam te pobudne vidio......:drinkers:

al stavljam BOSCH od golfa 2.....on mi se čini OK
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ja za oranje koristim dvobrazni plug 10", i orem prosječno na 25 cm dubine. S Vladimircem se može vrlo solidno orati, ja orem s njime i oranice s jako teškim glinenim tlom.

Volim ja da radim sa 2 x 10'' tako ispadne jako lepo oranje, ali nisam zadovoljan kako taj uski zahvat zaorava masu, često dolazi do zagušenja.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to se i meni događalo na 2x10, dok sa 1x12 puno bolje ide.......ali bez crtala......2x10 se dobro pokazao kada zapalim njivu,pa ostane čista zemlja......al teško zaorava kukuruzovinu, i dosta se guši....
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
to se i meni događalo na 2x10, dok sa 1x12 puno bolje ide.......ali bez crtala......2x10 se dobro pokazao kada zapalim njivu,pa ostane čista zemlja......al teško zaorava kukuruzovinu, i dosta se guši....

Tako sam i ja uradio kada sam pokušao da zaorem rasturenu slamu sa 2 x 10'' - proterao sam na jedvite jade i sa puno zastoja jedanput tamo i nazad i vratio se kući(8 kilometara u jednom pravcu) da prekačim 2 x 12''. Svakako ljuštenje strnjike ne ide duboko, pa je to vladimirec mogao da vuče.
Bolje nemoj da spaljuješ žetvene ostatke, gle ovo!

http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/sites/default/files/2010 GUBICI KUKURUZ_0.ppt
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vrlo koristan podatak, slično sam čuo prije par godina, pa od tada to i neradim.......a i nekoristim taj plug 2x10......ima 3-4 godine......sve radim sa 1x12, dok sada nisam uzeo mtz 82, ubuduće ću s njim orati......a vrtove sa 1x12 sa 533, kojih obradim uslužno preko 20tak......
 
V

VTZ

Guest
to se i meni događalo na 2x10, dok sa 1x12 puno bolje ide.......ali bez crtala......2x10 se dobro pokazao kada zapalim njivu,pa ostane čista zemlja......al teško zaorava kukuruzovinu, i dosta se guši....

Ja sam potanjurao ostatke kukuruzovine, i pričekao da padne kiša, koja će zabiti i zaljepiti te ostatke za zemlju. Skinuo sam crtala, oralo se je bez problema, uz minimalno nabiranje ostataka ispod pluga.

Vidio sam da postoje (takvi slični) plugovi 2x10 u visokoj izvedbi, ne znam jel to naknadna prerada pluga, ili i to postoji u prodaji?
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Video sam i ja jedan takav pokušaj dvobrazdnog pluga od deset coli sa povišenim daskama kod jednog tipa koji isto ima vladimirca. To je konjski plug sa navarenim nekakvim gibnjevima valjda u produžetku, iznad daske. Ne verujem da taj karabudž osim što ružno izgleda ima ikakvog drugog smisla. Da bi uspešno zaoravao bujnu masu, plug bi morao da ima plužna tela i na većoj razdaljini jedno od drugog, a ne samo višlje daske i gredu na većoj visini. Inače, to je onaj tip od koga sam prvi put čuo da vladimirec ima plivajuću hidrauliku i od njega sam kupio onaj moj "novi" jednobrazdni plug sa točkom.
 
V

VTZ

Guest
Video sam i ja jedan takav pokušaj dvobrazdnog pluga od deset coli sa povišenim daskama kod jednog tipa koji isto ima vladimirca.

Ma ne radi se o povišenim daskama, nego su nosači plužnih dasaka viši (svinuti u većem radijusu), i napravljeni su iz jednog komada. Znači, ne radi se o nikakvim prepravkama postojećeg pluga, nego su ti nosači tako napravljeni.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sam potanjurao ostatke kukuruzovine, i pričekao da padne kiša, koja će zabiti i zaljepiti te ostatke za zemlju. Skinuo sam crtala, oralo se je bez problema, uz minimalno nabiranje ostataka ispod pluga.

Vidio sam da postoje (takvi slični) plugovi 2x10 u visokoj izvedbi, ne znam jel to naknadna prerada pluga, ili i to postoji u prodaji?


ja više volim otići zaorati sa 1x12, nego još tanjurati.......dosta se ugazi poslije jednoradnog berača, pa ako još odem tanjurati, to je još dodatno gaženje.......bez potrebe,a berač ima dobar tarup, i može se dobro zaorati.....da se ostaci uopće nevide.....
 
V

VTZ

Guest
ja više volim otići zaorati sa 1x12, nego još tanjurati.......dosta se ugazi poslije jednoradnog berača, pa ako još odem tanjurati, to je još dodatno gaženje.......bez potrebe,a berač ima dobar tarup, i može se dobro zaorati.....da se ostaci uopće nevide.....

Ako ćemo govoriti konkretno baš o 2010. godini - bilo je jako puno padalina, još od proljeća, ljeta, pa sve do prije berbe kukuruza. Tlo je bilo zabito i slegnuto maksimalno, ali nakon berbe biljni ostaci leže na zemlji "narašeni".

S tanjuranjem sam nabacio nešto zemlje na njih, ostatak je učinila kiša, i orao sam bez nabiranja i štopanja pluga, rezultati su više nego dobri.
 
V

VTZ

Guest
Da li takav traktor diže hidraulične vile gramip dubrava hu 4 od cca 450 kila bez da mu digne prednji dio uz brdo?

Koliko je težak?

Traktor s kabinom težak je cca. 2020 kg, na hidrauliku podiže 550 kg. Na prednjem kraju ima dodatak za utege, ali mislim da bi taj tvoj hidraul. priključak nosio bez problema i bez utega.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Traktor s kabinom težak je cca. 2020 kg, na hidrauliku podiže 550 kg. Na prednjem kraju ima dodatak za utege, ali mislim da bi taj tvoj hidraul. priključak nosio bez problema i bez utega.

ako je vlatko težak 2020kg , ja sam sa Havaja :butthead:
a ako bude nosio utovarač bez tegova po brdskom terenu (bezbjedno) ja pojedem i traktor i utovarač :butthead:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ne bih ulazio u to odakle si ti, ali ja ipak više vjerujem tvornici, i njezinim podacima, nego tebi i Havajima.. :mrgreen:
dobro , vidim ja da si ti tvrd orah :mrgreen:
ajde da pričamo ovako

jesi li ga ikada vagao ? lično
jeli ti ikada palo na pamet da je to nerealno velika masa za traktor te konjaže ?
vjerovatno si čuo i za pojam eksplataciona težina , ma šta god ona bila
Эксплуатационная масса, ukucaj u prevodilac i vidi rezultat

i drugi put nemoj da vjeruješ ni meni , ni havajima , ni fabrici nego ako imaš neki demant na moje postove pokušaj nekim čvrstim argumentom da kažeš a ne šta pišu tamo neki koliko je vlatko težak
a dok ga ne izvagaš na vagi i vidiš koliko je težak zamolio bih te da ne širiš dezinformacije jer moram ti to lijepo reći zbog pravila foruma , nemaš pojma o čem' pričaš :rolfer:
 
V

VTZ

Guest
x k š w q

:rolfer: :prayer: :lol:

Teško mi je ovako nešto uopće i citirati, jer to već ulazi u twighlight zonu!

Ekspert Savoris sumnja u tvorničke podatke, dakle - on sumnja, a svatko tko misli drugačije od njega, treba mu to i dokazati.

A tvornici je valjda u interesu lažirati podatke o težini traktora, tako da na pr. kod izvoza, tehn. pregleda za homologaciju i sl., kontrolori mogu čim lakše srušiti traktor, uz jednostavnu opasku - deklarirana težina ne odgovara stvarnoj..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
:rolfer: :prayer: :lol:

Teško mi je ovako nešto uopće i citirati, jer to već ulazi u twighlight zonu!

Ekspert Savoris sumnja u tvorničke podatke, dakle - on sumnja, a svatko tko misli drugačije od njega, treba mu to i dokazati.

A tvornici je valjda u interesu lažirati podatke o težini traktora, tako da na pr. kod izvoza, tehn. pregleda za homologaciju i sl., kontrolori mogu čim lakše srušiti traktor, uz jednostavnu opasku - deklarirana težina ne odgovara stvarnoj..

izvagaj ga :finga: i dokaži sam sebi da nemaš pojma šta znači pojam eksplataciona težina :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
izvagaj ga :finga: i dokaži sam sebi da nemaš pojma šta znači pojam eksplataciona težina :mrgreen:

Vagao sam ga toliko puta do sada, da na to više uopće i ne obraćam pažnju! Na raznim vagama, zajedno s (laganom) 1-os prikolicom (praznom) uvijek je imao više od 2,5 tone, a samo traktor imao je 2050 kg, kad sam ga prvi puta dovezao ovdje

Sva je sreća ovoga foruma što imamo tebe, inače bismo živjeli u teškoj zabludi i neznanju, nemajući pojma što je to eksploatacijska masa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Sva je sreća ovoga foruma što imamo tebe, inače bismo živjeli u teškoj zabludi i neznanju, nemajući pojma što je to eksploatacijska masa.

malirus izvini što ti kvarim temu ali nemogu da ne reagujem na prokenjavanje dotičnog gos'na :oops:

PAPAK ''just for ju'' od nas nepismenih :butthead:


74802464.png


abcd0006pr.jpg


ako neznaš slova , onda vjerovatno znaš u brojeve :butthead:
 
V

VTZ

Guest
PAPAK ''just for ju'' od nas nepismenih

Inspektore, valjda si morao kopati danas čitavo popodne, da bi se domogao podataka o težini starih modela traktora, iz 70-tih godina! :mrgreen: :rolfer:

Svaka čast, koliko truda, da bi se nešto "dokazalo". Kad na te težine dodaš zatvorenu kabinu sa staklima i opremom, i kad pribrojiš sve ostalo što se u eksploataciji može natočiti ili montirati na traktor, ispada da ni sama tvornica nije napisala dovoljnu težinu!
 
Na vrh