• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Inspektore, valjda si morao kopati danas čitavo popodne, da bi se domogao podataka o težini starih modela traktora, iz 70-tih godina! :mrgreen: :rolfer:

Svaka čast, koliko truda, da bi se nešto "dokazalo". Kad na te težine dodaš zatvorenu kabinu sa staklima i opremom, i kad pribrojiš sve ostalo što se u eksploataciji može natočiti ili montirati na traktor, ispada da ni sama tvornica nije napisala dovoljnu težinu!

znam dobro koliko je kabina teška jer sam mogu da je podignem

kada budeš na traktoru imao sve ove ceremonije onda mi se javi sa težinom traktora , do tada odjebi :finga:

naravno da sam kopao , isključio si činjenicu da se raspravljaš sa bosancom :butthead:
 
V

VTZ

Guest
naravno da sam kopao

Ne znam jesu li u Bosni čuli za Rusiju? Umjesto kopanja po raznim stranim stranicama i starim modelima, evo ti originalnih podataka za model T25A (1972-73):

http://www.autosoft.ru/directory/info/vtz/t25a/model.html

Масса трактора, кг:
сухого (незаправленного, без грузов):
с шинами 9,5 — 32" (9-32") 1780+50
с шинами 10 — 28" 1820+50

в рабочем состоянии (эксплуатационная масса):
с шинами 9,5—32" (9-32") 2020+50
с шинами 10—28" 2060+50

Traktor težina - SUHA

sa gumama 9,5 do 32 "(9-32) 50 1780
s gumama 10 - 28, 1820+50

u radnim uvjetima (radna težina):

gume 9,5-32 (9-32) 2020+50
sa gumama 10-28 2060+50

Ja imam zadnje gume 12,4 - 28, i kad bih mu napunio tank s naftom do vrha, i stavio 4 utega, imao bih više od 2200 kg.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ne znam jesu li u Bosni čuli za Rusiju?


Ja imam zadnje gume 12,4 - 28, i kad bih mu napunio tank s naftom do vrha, i stavio 4 utega, imao bih više od 2200 kg.

jebiga za rusiju nismo čuli , toliko u školi nisam učio , ali znam u kile :rolfer:

kada ga ''natjeraš'' na 3 tone javi mi se :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
jebiga za rusiju nismo čuli , toliko u školi nisam učio , ali znam u kile.

kada ga ''natjeraš'' na 3 tone javi mi se :mrgreen:

Nemam uopće namjeru dalje se prepirati s tobom, niti ti bilo što dokazivati! Rusi su još za modele 72-73 napisali da s gumama 10 - 28 traktor ima radnu težinu od 2060 kg, plus utezi..

Dakle, ubuduće ćeš s njima morati raspravljati, i njima objašnjavati da njihov traktor ustvari toliko ne teži, i da oni ne znaju što proizvode. AMEN
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nemam uopće namjeru dalje se prepirati s tobom, niti ti bilo što dokazivati! Rusi su još za modele 72-73 napisali da s gumama 10 - 28 traktor ima radnu težinu od 2060 kg, plus utezi..

Dakle, ubuduće ćeš s njima morati raspravljati, i njima objašnjavati da njihov traktor ustvari toliko ne teži, i da oni ne znaju što proizvode. AMEN

možda ''ruska kila'' nije isto kao i ''japanski kilogram'' :mrgreen:

ne ti želiš samnom da raspraviš težinu , rusi su meni rekli koliko je težak jer imam njihovu originalnu knjigu u kojoj piše kilaža :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
stvarno čovjek izgubi volju za forumom kada naleti na ovakve idiotske izjave

ako nekoga zanima kako je čovjek ubacio hidraulični volan na vlatka i napravio dobru stvar sa hidrauličnim razvodnikom neka se javi na PP

stvarno nemam volje raspravljati se sa svim i svakim koji samo zna oprati traktor a nema pojma ni vijak odvrnuti a zna mi srat o mehanici
 
V

VTZ

Guest
stvarno čovjek izgubi volju za forumom kada naleti na ovakve idiotske izjave

Eto, sad su na kraju svi "idioti" - ja, pa čak i Rusi od 1972., kad su taj model izbacili na tržište. Kad već nemaš drugih argumenata, onda su već i kile kao jedinice mjere došle pod znak sumnje ili pitanja.

Koliko god mi bili idioti, tvornica je napisala svoje, još davnih dana.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Eto, sad su na kraju svi "idioti" - ja, pa čak i Rusi od 1972., kad su taj model izbacili na tržište. Kad već nemaš drugih argumenata, onda su već i kile kao jedinice mjere došle pod znak sumnje ili pitanja.

Koliko god mi bili idioti, tvornica je napisala svoje, još davnih dana.

nisi me razumio , rusi nisu idioti
argumenata imam koliko želiš , ali kakav je smisao raspravljati se sa tobom , da je u pitanju neko malo inteligentiniji ja bih raspravljao do iznemoglosti , ti mi nisi interesantan ni najmanje jer stvarno nemaš ništa više od arogancije
u prevodu , iz poniženja mi je raspravljati sa tobom više jer si već nekoliko pametnih tema sjebao svojim mudrovanjem i nekoliko ljudi je izgubilo volju za forumom lično zbog tebe
da napomenem da se ne radi o nekim ''običnim'' članovima nego o ljudima koji imaju dosta kvalitetnog znanja

iskreno i meni najdražu temu na ovom forumu si već ogadio da mi više nije ni draga ni interesantna
takvi ljudi sa takvim flejmerskim ponašanjem samo mogu da odmognu ovakvim temama

stvarno nemam volje da se raspravljam o ovakvim pitanjima i povući ću se malo sa ovoga foruma jer nisam ja balavac da me neko sinhronizovano zajebava
 
V

VTZ

Guest
nisi me razumio , rusi nisu idioti
argumenata imam koliko želiš

Dakle, Rusi nisu idioti, a ti si svoje "argumente" stvarno jasno i nedvosmisleno ovdje uspio iznjeti i obrazložiti ih! Ti tvoji "argumenti" su sasvim u suprotnosti sa onim što piše tvornica, ali naravno - ti znaš više i bolje od njih, i kad ti nešto napišeš, onda je to u kamen uklesana svetinja, koju nitko ne smije sporiti! To je nešto u što jednostavno treba vjerovati!

A što se tiče tvojih uvreda, odabira riječi u raspravi, i pokušaja omaložavanja mene - sve to samo govori o tebi, a ništa o meni. Ja nisam upotrijebio niti jednu jedinu ružnu riječ protiv tebe, čak mi je cijela ova rasprava bila zabavna i pomalo smiješna.

Sad na kraju ti si "uvrijeđen i ponižen", tvoje veličanstvo se demonstativno povlači, a mi ostali bi valjda trebali plakati zbog toga?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
1. VTZ koji ti je k.... ??? pa nije vani južina
2. papir trpi svašta - odite na vagu, zvagajte svaki svojega pa onda moj je teži itd, ko mala djeca.
3. jeb.. praktičar i teoretičar, opasna kombinacija. :mrgreen:
4.ajde nemojte usrati i ovaj podforum s debilnim i besmislenim prepucavanjima.
5. tolko od mene za danas :finga: NHF

ps: ko RADI s traktorom izgubi neki dio po putu ili mu netreba,smeta itd. eto tu se izgubi nekoliko 10aka kg. traktor nemora biti ko iz tvornice da bi funkcionirao.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Nema me dva dana i odmah sranje.Nemojte ljudi da se razilazite jer nama slabije potkovanim sa znanjem vrlo mnogo znače i Savorisovo i VTZ-ovo znanje i iskustvo.Mene lično baš briga koliko mi je težak traktor, ali kada mi bude trebao neki savet ozbiljnije prirode voleo bih da čujem više mišljenja, a zato je ova tema i ovaj forum osmišljen.Pozdrav svima sa željom da nastavimo da se pomažemo i dalje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ajd bar se čovek nasmije malo!Dečki zakaj se svadite,k vragu?A ne razmete da bi skupa mogli napraviti Vlatka kak Bog zapoveda.Kaj mislite da Savoris reši mehaniku,a da dojde k VTZ-u na uljepšavanje?Rusi bi zatvorili tvornicu i Vlatko bi se delal negde na granici Hrvatske i Bosne,a mi ostali bi pomagali.O tome dilemajte ne o par kila.Jebala vas težina traktora.Kaj je bitno sad 50 kila sim ili tam?Na vagu oba dva i kraj priče.Jedan i drugi znate puno i pomažete ljudima,a za to vam niko neda priznanja osim ovih zvezdice i riječi zahvale.Stoga ima da se pomirite ili prodajte Vladimirce!
 
V

VTZ

Guest
1. VTZ koji ti je k.... ??? pa nije vani južina
2. papir trpi svašta - odite na vagu, zvagajte svaki svojega pa onda moj je teži itd, ko mala djeca..

Ne znam ima li na ovome forumu još uopće smisla nekome bilo što objašnjavati, jer ispada kontraproduktivno ako se nekome nešto želi objasniti neke elementarne stvari. Kad se iznesu činjenice, onda se neki počnu ponašati kao uvrijeđena mlada, i počnu vrijeđati na osobnoj razini, a upravo se to jučer dogodilo!

neznam ni ja tačan podatak , čini mi se da ej 1650 bez kabine ali opet nisam siguran jer takve detalje ne pamtim baš najbolje ,

ako je vlatko težak 2020kg , ja sam sa Havaja

jesi li ga ikada vagao ? lično
jeli ti ikada palo na pamet da je to nerealno velika masa za traktor te konjaže ?

a dok ga ne izvagaš na vagi i vidiš koliko je težak zamolio bih te da ne širiš dezinformacije jer moram ti to lijepo reći zbog pravila foruma , nemaš pojma o čem' pričaš

malirus izvini što ti kvarim temu ali nemogu da ne reagujem na prokenjavanje dotičnog gos'na
PAPAK ''just for ju'' od nas nepismenih

argumenata imam koliko želiš , ali kakav je smisao raspravljati se sa tobom , da je u pitanju neko malo inteligentiniji ja bih raspravljao do iznemoglosti , ti mi nisi interesantan ni najmanje jer stvarno nemaš ništa više od arogancije
u prevodu , iz poniženja mi je raspravljati sa tobom više ....

Dakle, čovjek mi je jasno i glasno napisao da širim dezinformacije, da nemam pojma o čemu pričam, da kenjam, da sam arogantan, i da je njemu iz poniženja raspravljati sa mnom. A ja njemu nisam napiso jednu jedinu pogrdnu riječ.

Što se vaganja tiče - ranije sam se puno više bavio ratarstvom, tako da sam svake godine redovito bio na vagi barem nekoliko puta (pšenica, kukuruz u klipu, kukuruz u zrnu). Pošto sam prije Vladimirca imao IMT 533, on je s tom istom prikolicom na vagi bio cca. 400-500 kg lakši.

Ali eto, ja sam taj koji širi dezinformacije, i ne zna o čemu priča...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nemate pametnijeg posla,zakačili se oko težine vladimirca..... :rolfer:

ludilo pred proljeće......svi bi radili,a još se nemože......:partyman:
 
M

milicevicm

Guest
POZDRAV !!!!!!!!!!!!!!!!!

Vratio sam se i ja od kuće,pa ću postaviti slike.
DAJTE LJUDI POKUŠAJTE PREVAZIĆI OVU SITUACIJU.
Pa vi ste naši SUPER-UVAŽENI ČLANOVI i svi mi smo ponosni na vas dvojicu.
I svi naši članovi ŽELE- tako osjećam,da se vas dvojica POMIRITE.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...namjera mi je kupiti Vladimirec Tornado snage 53 ks,dupla vuča, polovni, očuvan, 2005. godište...služio bi mi ponajviše za prskanje voćnjaka atomizerom "Agromehanika" 440 l, nošenim i za međurednu obradu voćnjaka...
...može nešto više o ovom traktoru od onih koji imaju nekog praktičnog iskustva s istim? Mislim pri tom na neke eventualne mane...
 
V

VOJVODJANIN

Guest
POZDRAV !!!!!!!!!!!!!!!!!

Vratio sam se i ja od kuće,pa ću postaviti slike.
DAJTE LJUDI POKUŠAJTE PREVAZIĆI OVU SITUACIJU.
Pa vi ste naši SUPER-UVAŽENI ČLANOVI i svi mi smo ponosni na vas dvojicu.
I svi naši članovi ŽELE- tako osjećam,da se vas dvojica POMIRITE.

Kako je prošlo oranje?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
...namjera mi je kupiti Vladimirec Tornado snage 53 ks,dupla vuča, polovni, očuvan, 2005. godište...služio bi mi ponajviše za prskanje voćnjaka atomizerom "Agromehanika" 440 l, nošenim i za međurednu obradu voćnjaka...
...može nešto više o ovom traktoru od onih koji imaju nekog praktičnog iskustva s istim? Mislim pri tom na neke eventualne mane...


mislim da piše negdje u temi, jak motor slab mjenjač.....ako se dobro sječam.....
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Opa --- OVDJE SE ISKRI!!! VTZ vs. SAVORIS -- čekajte da skočim po kokice pa da si ogledam 2.rundu!!! :mrgreen:

Ajd momci SUPER ste OBOJICA sigurno, ma da Vas osobno ne poznajem, svaki ima znanja o VLADEKIMA, ja to neosporavam, rado ču saslušat oba ako mi gdje "ZAPNE" --- nemojte to radit, sigurno svaki od nas ima neku manu al nemojmo se svađati oko banalnih stvari KAO ŠTO JE TEŽINA TRAKTORA I SLIČNO!!! Pa to je na nivoju 5 godišnjaka MOLIM VAS!!! PREBACIMO TEMU OVO JE --- BEZPLODNO!!!
 
Na vrh