• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
AJD DA MALO DIGNEM OVU NEGATIVNOST, koju ste VAS DVOJICA (VTZ, SAVORIS) prouzročili na ovom forumu.
SUTRA idem u CRO, složio sam REGULATOR za WLADEKA pa me prstiči srbe da ga izprobam, ak bude sve po sreči PRORADIT ČE I DUGO ZAPOSTAVLJEN GENERATOR G-302B, koji je na tim "STARIM" modelima (T-25 1972 godište).

AL malo me brine oko napajanja mog regulatora, jer ako se ne varam, generator G-302B daje struju koja je POLUVALNO ispravljena (3 diode), a ne PUNOVALNO (6 dioda), pa me zanima kak če se to, ajd da nazovem "plivanje napona" odrazit na mom REGLERU!!! Možda bi mogao sredit to dodatno GLAĐENJE NAPONA sa malo večim kondenzatorom ali vidit ču!!!
 
M

milicevicm

Guest
Druže-šta da ti kažem-evo nabadam slovo po slovo-pre 7 dana sam sjekao nešto sa brusilicom
a danas sam tek išao da izvadim opiuljak iz oka-pa sada mi je na oku flaster.
Pa se nerviram ne mogu slike staviti,da vidite-ta neka nazovimo rešenja.
Ne mogu onaj direkt link iskopirati-i tako ne mogu te slike staviti.

A što se tiče oranja izgleda da će ići nekako.Jako je mokro pa smo povukli dve brazdice.
E tu su se pojavili problemi:
-plug 10 cm se samo podiže na hidraulici-klip izlazi do kraja-to je prvi problem
-mjenjač iskače iz brzine kada povučemo par metara

Mjenjana je traktoru lamela-i sada kao da su ona tri šarafića na pracnovima kratka.
Prvo ljetos nam se desilo da mjenjač neće u brzinu-čovjek došao malo dotegao i tako smo kosili i vukli prikolicu.Mopžda su ovi kada su mjenjali sve to izgubili orginalne te šarafe.
PITAM VAS-da li ti šarafi imaju veze sa iskakanjem mjenjača ili je nešto drugo ????????????

A imam slike što sam vam obećao od one kuke,pa slike konstrukcije nosača španera .
A one će biti kada skontam kako da ih postavim.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
još jedanputa nek netko spomene kile i sve vezano za kile
zatvaram temu na 10 dana!!!!!!!!!!!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Žao mi je što si nastradao, i želim Ti brzi oporavak. A što se tiče menjača tu ne mogu ništa pomoći.Moje znanje je tu 0.Moraš sačekati nekog iskusnijeg.
 
V

VTZ

Guest
još jedanputa nek netko spomene kile i sve vezano za kile
zatvaram temu na 10 dana!!!!!!!!!!!

Što se mene tiče, možeš ovu temu (kao i čitav forum) zatvoriti za sve vijeke vjekova! Neopisivo mi je zadovoljstvo najaviti moje trajno napuštanje ovoga foruma, i samo mogu reći da duboko žalim što sam na njemu uopće i sudjelovao!

Imate tu ionako dovoljno experata, koji prvo napišu kako ne znaju, i sasvim na pamet nabadaju nešto, a malo kasnije već su prepuni "argumenata".

Nolite iacere margaritas ante porcos

Uživajte!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Što se mene tiče, možeš ovu temu (kao i čitav forum) zatvoriti za sve vijeke vjekova! Neopisivo mi je zadovoljstvo najaviti moje trajno napuštanje ovoga foruma, i samo mogu reći da duboko žalim što sam na njemu uopće i sudjelovao!

Imate tu ionako dovoljno experata, koji prvo napišu kako ne znaju, i sasvim na pamet nabadaju nešto, a malo kasnije već su prepuni "argumenata".

Nolite iacere margaritas ante porcos

Uživajte!
 
M

milicevicm

Guest


Uploaded with ImageShack.us


A evo i te kuke,što sam vam ostao dužan.

Vidite koliko samo malo možemo podignuti plug.Šta uraditi ?
Niska je podešenost traktora.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,817
jel bi ti ga podignuo više da onaj top-link pritegneš do kraja,barem za transport....:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
prvo prebaci one vertikalne ruke pozicija 3 u rupu na polugi koja je najbliža traktoru
ako te to ne zadovolji onda polugu u prednjem kraju prebaci u rupu pozicija 1

a ako ni to ne riješi problem onda moraš prebaciti ricnove na gornjim pesnicama , pozicija 2 , ovdje može da bude problema jer zna da zapekne sve

ali misilm da bi pozicija 1 riješila problem iako to nije predvidjeno mjesto poluga za toju podešenost traktora
toplink u donju rupu na traktoru , a u gornju na plugu ako je ima

traktor048.jpg


a i ja imam dilemu , dali zamijeniti rotacionu kosačicu sa 4 diska za vladimirca kojem je pukla radilica i ima sumnjive papire :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
e sad gledam , pazi da ne razbiješ staklo onom ručkom od pluga
za početak nemoj prebacivati toplink kako sam ti rekao jer ako se plug prevrno mnogo naprijed mogao bi dohvatiti ono donje staklo i razbiti ga

oprezno pri prvom dizanju da vidiš dokle šta dolazi
 
Na vrh