• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ti vučeš tri glave a ja neki dan ponovo kupio jednorazca za vlatka :prayer:
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
kostrukcija je imt a glave sam stavio od konjskog pluga jer nije ima sanse vladko da ore sa glavama 14 coli , onda sam ja lepo krenuo u prepravku pluga , nabavio glave od konjskog i radio je super dok ga nisam zakacio za 82 reko moze dublje dublje dublje kad sam se okrenuo a prva glava od pluga sastrane axaxx sad moram da ga ojacavam posto ga je 82 pokidala xxa ali namesticu ga pa ce se vladko zanimati sa njim zahvat pluga je 3puta po 30 centima , 90 ocepi u prohodu ,na dubini od 25do 30 centima plafon . to na laksoj zemlji na tezim nemoze vise od 20desetak , sto nije lose za ugor . sutra ga varim nadam se da cu ga zavrsiti , pa farbanje.
 
Posljednje uređivanje:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
acwqh8P1.jpg
Druže kakva je to zemlja kod tebe ja sam udaljen od tebe nekih 100 km ,kod mene vlatko može da vuče 2*25ili2*30 u garenju na dubini do 15-20, a duboko oranje samo 1*16 sad sam pre par dana menjao slavonca 2*30 za olt alkara 1*14 i to je za vlatka pravi plug može da zaore sve
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
zemlja je ista verovatno mada moze da se razlikuje na samo 100 metara a ne na 100 kilometara za redovno oranje samo jedna brazda od 16 coli i to je to a ovaj sam od 3 brazde prepravio sa konjskim glavama tako da moze vladko da vuce i to samo 1 brzinom , ponavljam zemlja je teska , e sad idem da ga slikam da ga vidite .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
acwqh8P1.jpg
Druže kakva je to zemlja kod tebe ja sam udaljen od tebe nekih 100 km ,kod mene vlatko može da vuče 2*25ili2*30 u garenju na dubini do 15-20, a duboko oranje samo 1*16 sad sam pre par dana menjao slavonca 2*30 za olt alkara 1*14 i to je za vlatka pravi plug može da zaore sve


nisi htio uzeti samooštreći raonik????? nije neka razlika u cjeni......a jel to daska iz dva dijela, gdje si je kupio, mislim da je to dobro stvar, jer najviše se potroši na prvom djelu, koji se zamjeni i tjeraj dalje.......za traktor od 30-35ks je najbolja jedna brazda, ja imam 2 kom 1x12 i jedan od 2x10 koji jako rijetko koristim........
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Kupio sam ga ovako kompletiranog, inače kod nas ima u svakoj kovačkoj radionici da se kupi ovaj deo daske tj. grudi daske ili čelo daske
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
2x10 mu je nedje puno,jesenas sam vukao 2x10 i nije mogao jednostavno mu je previse i nemoze vuci doduse zemlja nije orana 40godina.Orali smo sa 3 traktora,Ursus 335je vukao ali trecom sporom,torpedo 445 se igrao sa prvom direkt a Vlatku smo skinuli jednu brazdu onda mu je bilo taman.Kod mene su svi plugovi OLT 2X10 samo1 ima 2x12 IMT ali neznam pokusao sam sa tim pluzima orati ali to je pretesko za vuci kad je traktor ispod 45ks.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ja sam sebi upravo zato uzeo jednobrazni plug,sreća naletio sam na neki švapski i stvarno je odličan,dubina na kotaču i pomak u stranu se štimaju lako preko vretena, imam jos dvobrazni oltov 2x10" i to mu je taman
 
J

javic

Guest
Pozdravljam vas ja danas nisam mogao da upalim,pa sam skinuo alnaser novi tip sa reduktorom mislim da je on ispravan mozda je nesto drugo. Imam jedno pitanje, promenio sam dva nova meraca temperature motora nijedan neradi jeli ima neko takav problem.moze li mi neko reci kako se ubacuju slike na forum.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Nije htjeo da vergla ili nije htjeo da upali , to su dvije različite stvari :blackeye
 
J

javic

Guest
E hvala za slike pokusacu da ih postavim. On je verglao nedovoljno brzo,na njemu je akomulator star jednu godinu i alnaser star dve godine skinuo sam ga i pregledao cetkice mislim da su uredu on cak ima iglicasti lezaj na sredini kod redukcije zupcanika ,kad otopli probacu da ocistim sve spojeve mozda je tu problem.interesuje me kakva iskustva vi imate sa novim meracima temperature.kad budem mogo stavicu slike. pozdrav
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
oće ga zaj...t banalna stvar poput one njegove kontakt brave...ako nema dobru masu, il se puši iz nje, il je koja žica oksidirala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Eh samo što bi me izašao brdo love dok bi došao u moje dvorište :madmana:
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Čim temperatura ode u minus - moram električnom grijalicom zagrijavati ulje u karteru - od kako je ušao u dvorište.
 
J

javic

Guest
Probacu ga sutra upaliti ,ako dodje do nule prvo cu ursusa pa onda preko kablova probam da ga upalim jer mi smeta,zna li neko sto se nesmeju paliti start sprejom ,kad je kupovan receno je niposto paliti start sprejom. Inace ja verujem da je ispravan i alnaser i akomulator nego na spojevim nema pun napon ili masu.zivi i zdravi bili i vladimira mogli upaliti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
Čim temperatura ode u minus - moram električnom grijalicom zagrijavati ulje u karteru - od kako je ušao u dvorište.

kakvo ulje imaš u mašini?
i možda da poriktaš ventile, nema šanse da vlado ne upali zbog gustog ulja...
moj kresne a ulje dođe za pol ure gore...:rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh