• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
dali moze pomoc , ideja ili ti predlog kako da namestim dasku za ciscenje snega na vladimircu po mogucstvu da je napred . sema slika opis ili ti sta god ...
zamisljam da odradim dasku napred da gura a da pritom koristim poluge za dizanje i spustanje daske ili ti preko sajle ali neznam bas dali bi to radilo sta vi mislite ....
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
za savu pitanje kada bi odradio kompletnu kasiku sa uporom na cev koja drzi tegove dali bi izdrzala , mislim da odradim hidruliku sa klipom za dizanje i spustanje a celu kasiku da okacim samo na tu cev sto drzi tegove na vladiki dali bi izdrzalo neznam koliko je to jako inace imam viziju sad kako bi odradio sve klip sam nabavio creva imam za ugao imam naftaski spaner za tornjeve sa tim bi mogao uglove da stelujem a i jako je kao upora , dasku sam izvario sad bi kacenje da odradio na tu cev sto drzi tegove sta ti mislis da nije slab vladika tu napred .... zanima me tvoje misljenje....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
eto, konačno od 9 mjeseca malko slika...malčiranje kukuruzovine nakon berbe...
maneken vladek...:heart:

p9250176.jpg



p9250177.jpg



p9250178.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
Ide to fino,jel se da fino poslije zaorat?
Kolika je sirina malčera?

u pravilu ne orem odmah, nego ostavim dva mjeseca da se fino izmoči...
malčer je 150, mogu dva reda gnjavit, al nekak mi bolje napravi red po red kad je ovak velika kukuruza...
 

vladimirac01

Novi član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
6
vladimirec

zdravo,ja sam jedan od vlasnika VLADIMIRACA i volio bih znati sve sto se tice ovog traktora i njegovih prikljucaka,uvjek sam spreman za sve diskusije vezane za ovaj traktor.hvala svima
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nema problema VLADIMIRAC01,pročitaj za početak ovih 433 strane,do nove godine

pitaj konkretno sta te zanima,ako neko zna napisat ce
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
U zadnje vrijeme dok idem cestom dogada se da mi kotači počnu plesat lijevo-desno,pa se pristupilo rijesavanju problema,naravno tezim putem
Dignuo sam prednji kraj u zrak i posumljam u one "čizme",neznam kako se to stručno zove(slika 1)
Na krajnicima,i okolo nema lufta(slika2)
Na letvi volana imam pola kruga lufta i nesto krcka reko sigurno je puz otisao pa sam danas to raskopo
Doći do puža je s r a nj e jer samo rusi mogu tako glupo to zamislit i sastavit



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Evo jos malo slika rastavljanja i samog puza
















Nevjerovatno ali puž radi savrseno nema preskakanja,pojedenog navoja
U dnu kućista ima rupa pa neznam od kud se puž podmazuje?
Sad trebam odgovor gdje je uzrok problema?
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
kad savo dođe bit ćemo sigurni, al mislim da je to onaj model di se matica mijenja....
daklem, novu maticu? :weedman:
moji su na oba traktora dugačiji volani, ovo je tip između onih starih t-25 i ovih novi s kockastim haubama...
kemija brale, kemija...

a kaj se lamantiranja kotača tiče, ja znam kak sam svoje riješil, ali čekam pametnijeg...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
da matica preskače ti bi imao cijeli krug lufa a možda i više , kakve su ti kpiksne osovine izlazne , i u matici mora biti lufta samo ga bez opterećenja ti ne vidiš
 
J

javic

Guest
Postovani prijatelju,ti imas ocigledno T25 A1 kao ja i isti maticu u volanu,ti si dobar mi smo bili doterali do 3 kruga lufta tako da bolje nediraj nista to je za njega dobro,ha ha salim se. u fabrickom listu pise da ima 15 do 20 % lufta na koturu volana,licno mislim da su ti volani fabricki promasaj jer su kasnije serije imale sasvim drugi tip volana za pucanje nisam strucan ali smo mi dva puta radili taj volan jednom je menjana matica i tako .Da bi ti to radilo moras kupiti novu maticu uraditi nove bronzane caure popraviti kilinove i zljebove od klinova na sponi u kucistu i doteraces volan na fabricki luft ali nenadaj se zadugo ,to ti je moje iskustvo .Iskreno voleo bih da se na ovom forumu pojavi neka ideja ili neko drugo resenje ovog problema nasa dva traktora.Ja sam ovo napisao i ogradjujem se ako nesto jos u trapu nije u redu jer tu neznam mnogo.pozdrav svima
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
ajde ako uhvatim priliku, budem poslikal jednog koji je umjesto tog volana ubacio od ursusa 355 ili 360, moram ga točno ispitat...i svi su problemi nestali od tog dana...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@ savo
malo mi je rano al ne kuzim pitanje, kakve su ti kpiksne osovine izlazne?
moze kakva slika?
Mislim da uopće nije problem u puzu volana,problem je doć do njega,šarafi svi pojedenog navoja,bez onog papirnog dihtunga,nije ni čudo da je tako slinav
Odakle se podmazuje taj puž volana,u kućistu ima rupa ,jel uljem iz mjenjača?

@ darijus
Kako ste rijesili šamaranje kotača,jel problem ovom


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Greška u kucanju , PIKSNE
Čaure koje su umjesto ležajeva

Ja mislim da se taj sa maticom podmazuje odozdo iz predmjenjača , mjenjač je dalje nazad
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Poslikat cu danas te piksne od izlazne osovine,
Da vjerovatno se podmazuje iz predmjenjača,koje ulje ide unutra?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
moj je dobil lufta na onom klinu na kojem visi prvi trap, i moral sam ubaciti jedan deblji podložak...šamaranje kotača je nestalo kao čarolijom...:scratch
 
J

javic

Guest
Ovako podmezivanje volana sa maticom nema ,na vrhu kucista imas mali otvor nalik mazalici koji ne sluzi nicemu ispod kucista imas rupu koja sliva u suvi prostor kvacila tu neide nikakav diftung ni ulje nego se matica namaze prstom kolomasti, ja ti ovo pisem jer taj volan poznajem dobro,sto se tice ostaloga kad bude toplije vreme pretresi trap i sipku volana to nije problem.za tvoju informaciju da bi popravijo volan moras menjati maticu koja je 50 e,nove caure od bronze,40 e, pa kajle i zljebove raditi trosak ti je preko 100 e i moje misljenje je da od tog nema nista jer smo mi to sve davno radili jer je sistem konstrukcijski greska ,nego da ja i ti kupimo zajedno nov puzni volan pa da ga koristimo oba koji kosta 150 e i trajno resava sve probleme
 

farmer george

Novi član
Tu od
24 Lip 2011
Poruka
15
Mislim da je Savo u pravu i da se taj volan podmazuje iz predmjenjača sa uljem koje podmazuje i zupčanik hidraulične pumpe
 

Najnoviji postovi

Na vrh