• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vladimirec

hvala vam na brzim odgovorima znaci da jos ne diram nista posto mi ovaj luft ne pravi niki problem pitao sam iz razloga da nebi nesto gore napravio tako vozeci ipak hvala pozdrav:wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj da li ti nema u krajnicama spona lufta. tu mozes dotegnuti ili zameniti elemente jer su jeftini. moze se desiti da ti dobar deo lufta i tu dobija a za vlatka je poznato da u kucistu volana ima . lose reseno
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Prvo sam prepakirao kućiste volana,zatim spone i kugle a sad zadnje sastavljam most i piksiran je prednji kraj
sad ćemo vidit koliko stvarno vladimirec ima lufta
samo nisam promjenio izlaznu osovinu od volana,ona je ostala stara
Imao sam u početku ravno pola kruga lufta,ali i veliki zazor u piksama pa se sav treso i zanosio

Kugle su jeftine,i njih se ne isplati pravit a sve ostalo TREBA odnijet tokaru da odradi jer kvaliteta materijala za ostale dijelove je losa i meni je jeftinije izaslo radit kod tokara nego trazit u dućanu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad se poniste luftovi u prednjem trapu [biksne i spone i lezajevi] i ako je potrebno malo korigovati ugao tockova posle je rec o sasvim drugacijem ponasanju na putu. ako i ima lufta na kucistu manje je bitno jer ce reagovati . ali luftovi na prednjem trapu vode nekontrolisanom ponasanju.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vladimirec

malo sam primjetijo na levoj kugli da ima lufta al volan nije toliko strasan meni ne smeta nego da znam za dalje da nebi nesto gore napravio imam mozda gledajuci volan nekih desetak centi lufta na tocku volana tako da i nije nesto puno kao kod pojedinih pola kruga to je mnogo nisam mnogo upoznat sa traktorom a u mom kraju ih gotovo i nema tako da niko nema pojma ja sam ga skoro kupio jos nisam sa njim nista ni radio tako da nemam koga da pitam osim vas na forumu lep pozdrav i hvala na saradnji
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vladimirec

malirus jos nisam koristio ni jedan prikljucak skoro sam kupio traktor a do pre njega nisam imao traktor osim malo fergu sam vozio svideo mi se ovaj opasno i njega sam kupio slike ce biti cim uspem da stavim pokuso sam al neide moracu rodjaka da zovem on se dosta bolje razume pozdrav svima
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav svima. Planiram kupiti Vladimirca i već duže vrijeme ga tražim i našao sam jednog u solidnom stanju, nije puno radio, oko 1500 rs. Međutim kad sam otišao da pogledam traktor, nije bilo akumulatora pa smo ga upalili na guranje, upalio je bez problema i ispočetka se sve činilo ok. Međutim ono što me zabrinulo je to što je nakon nekog vremena i rada u leru traktoru počeo da se smanjuje gas, kao da će se ugasit, kada se doda gas opet malo radi normalno pa se smanji. Zanima me zna li netko šta prouzrokuje takvo ponašanje, da li to što traktor nije odavno paljen ili mozda nekakvi filteri ili je to nešto gore, možda boš pumpa?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
verovatno bi trebalo promeniti ulje u bos pumpi u regulatoru jer cest je uzrok nestabilnom radu ili jos ventil na povratnom vodu da steka . prljavstina ili je odsluzio svoje. nije veci kvar ali razlog imas da mu spustis cenu. takav rad zaletanje vladimirca na leru ili gasenje je cest slucaj i nemoj te previse brine. procitaj temu ovde bice tii mnogo sve jasnije oko tog problema i uopsteno oko vladka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Vjerovatno falšira zrak , provjeriti sve spojeve i predfilter , to je onaj taložnik
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Danas sam nesto strasno dobre volje pa je moralo nesto pokvarit taj dan
Isao sam obić polja,vidit di voda stoji pa sutra otić popravit kanale i reko idem se okrenut na jednu njivu koja je poplavljena
s nekih 15cm vode a nije ujesen orana nego je trava
Do te njive sam prolazio preko kanala,blata i kojekuda pa je bila prilika za oprat gume
Dodem do pola njive i traktor gubi gas i stisnem kvačilo da ubacim u manju brzinu a on jednostavno izgubi pogon
Nisam prije toga stiskao šperu,niti je proklizavo,ispod je podloga dosta tvrda pa nije bilo potrebe
Ubacujem u radne brzine traktor stoji,ubacim u spore traktor stoji-nikud,probam ulkjučit kardan on ne vrti
Nakon 10-15 min skupim hrabrost,izvadim ključ i u kroksicama skočim u onu vodu i doma pjesice,mobitel spava kod kuće a ja sav mokar,jedno pola rali pod vodom a ja u sredini zapeo
Punac dode nakon pola sata i izvuce me sa zetorom da dodem kući
Pitanje za sve poznavaoce vladimirca

KVAČILO? ŠPERA ili nesto trece,di bi bio kvar?
Da li mogu na onom bočnom deklu vidit ako je kvačilo propalo?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
spojnička osovina...pojel ti je kajlice...i preskočil...:icon_wink:
kad buš to delal, napravi još i jednu flanđu s vanjske strane spojničke, otkad ja to imam nema problema...:tractor:
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
slicna stvar mi se desavala barem 2-3 puta,samo sto ja nisam neki strucnjak da ti to MAISTORSKIobjasnim ali hajde da pokusam:
na mjenjacu sa lijeve i desne strane imas male poklopcice koji su pricvrsceni sa po 4 vijka m8 ako se ne varam,odvijes te vijke i vidjeces kao one osovine koje izlaze iz mjenjaca i na jednu i na drugu stranu traktora[mjenjaca] probaj ih malo pokuckati ali s pritisnutim kvacilom obavezno pa vidi hocel onda u brzine,mozda ti to znas bolje od mene ali ja se trudim da barem malo pomognem ako mogu,naravno tu su Savo i ostali poznavaoci vlatka koji ce sigurno dijagnosticirati mnogo preciznije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
spojnička osovina...pojel ti je kajlice...i preskočil...:icon_wink:
kad buš to delal, napravi još i jednu flanđu s vanjske strane spojničke, otkad ja to imam nema problema...:tractor:


Evo ti dijagnoze , skini onaj poklopčić iza hidrauilčne pumpe pa ćeš vidjeti šta te muči :icon_mrgreen:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
evo par slika pa recite jel tu problem




skinuo sam ove poklopčiće


i vidio ovo s jedne strane



a s druge strane ovo
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
spojnička osovina...pojel ti je kajlice...i preskočil...:icon_wink:
kad buš to delal, napravi još i jednu flanđu s vanjske strane spojničke, otkad ja to imam nema problema...:tractor:

imas neke slike od toga kad si to radio?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
skini hidrauličnu pumpu dolje...iza toga bi se morala ukazati osovina...
čini mi se da je taj tvoj model malo drugačiji od ovih naših novijih, ali spojnička ti je u onom zvonu između...tu je rus "najtanji" između motora i getribe...
slike nemam, bilo je to prije ere digitalnih fotoaparata...:icon_wink:
tražim po svojim knjižurinama...bum to slikal ako kaj pametno iskoči...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti si skinuo poklopce od brave menjaca gde su sipke za brzine. izmedju motora i menjaca na zvonu gde je najtanji menjac dodje ti pumpa za hidraulik. sa desne strane
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Vratio sam te poklopčiće,trebao bi uzet godisnji da poskidam sve i dodem do te spojničke
Morat će taj posao malo pričekat
Ako traktor mora na pola onda nebi bilo loše i lamelu zamjenit a naslo bi se jos nesto sigurno
Traktor je neko silio prije mene jer kod mene napravi 150h godisnje a ni tanjuraču nisam kačio na njega,većinom transport,malo oranja i sjetva
Sreća pa dijelovi nisu skupi a i Madarska je blizu
 

Najnoviji postovi

Na vrh