• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
evo malo slika nakon make overa vladimirca:

i još slika... (prije je bio bez kabine) sređivao sam ga jer na njega računam dugoročno... ;-)
 

Prilozi

  • SAM_2599.JPG
    SAM_2599.JPG
    28 KB · Pregleda: 239
  • SAM_2601.jpg
    SAM_2601.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 241
  • SAM_2600.JPG
    SAM_2600.JPG
    27 KB · Pregleda: 259
  • SAM_2602.JPG
    SAM_2602.JPG
    31.2 KB · Pregleda: 463
  • SAM_2598.JPG
    SAM_2598.JPG
    28.8 KB · Pregleda: 259
  • SAM_2603.jpg
    SAM_2603.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 292
  • SAM_2605.jpg
    SAM_2605.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 248
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Kako nema logike , mjenjač gore lijevo , kada je reduktor u sporohodno onda je treća , kad je u brzohodno onda je četvrta

Isti je mjenjač i kod mene BIO , sa jednom ručicom , sada je sa dvije pošto sam ja dogradio reverzer kao na novim modelima
Nemam nikakvu sliku , jednostavno su ti sve kocke spojene i ručica mjenjača putuje kroz sve njih i biraš koju ćeš od četiri šipke pokrenuti
Jednostavno i NEfunkcionalno , ako trebaš da prebaciš iz brzohodnog hoda naprijed u soprohodni rikverc ili obratno to ti je samuobistvo

:eek:hebem ga moj vladimirec nema sporohodni rikverc il ga ja još nisam otkrio
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kako nema. mora ga biti.sa dve rucice stari tipje desno skroz dole pa desno imas ler pa jos jednom desno i spori rikverc. jedino ako ti sa sipkama neko nije blokirao hod ko sto umeju. 6 napred i 6 nazad brzina. plus 2 u kornjaci za samo napred. ili ti nesto nije u redu sa rikvercom. kod mene je kako ubacujes u brzi rikverc sa leve strane isti polozaj za spore sa desne strane.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ma razumin ja tebe al kad ja ubacim u spori rikverc on ide naprid a mjenjačmislim da nije otvaran nikad baš ću pitat staroga jel rađeno išta na mjenjaču
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nesto ti najverovatnije nije u redu. mora imati i spori i brzi rikverc. jedino sto nisu svi rasporedi polozaja na reverzeru isti kod svih. ima nekoliko varijanti koliko sam dosad video. nesto te zeza jer ga mora imati. nije to unikat. a i ako nije dosad otvaran sad ces ga verovatno otvoriti da se vidi sto ga nema
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
možda se ipak radi o nesporazumu između hrvoja i vice...
one dvije usporene brzine nemaju rikverca, jel vas to buni?:(giggle):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
To ih buni , kada sam rekao spori rikverc mislio sam na prvu brzinu u rikvercu a ne na radne iliti kornjaču
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
one obelezene sa rimski I i II zovem krnjaca .one idu samo napred . ostale tri idu kojom napred tom nazad dal u sporim dal u brzim.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
evo malo slika nakon make overa vladimirca:

i još slika... (prije je bio bez kabine) sređivao sam ga jer na njega računam dugoročno... ;-)

A jesi ga upicanio svaka čast,izgleda ko novi
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
A jesi ga upicanio svaka čast,izgleda ko novi

...a je mi pojeo živaca dok sam ga složio i pripasao. prije je bio bez kabine, oronuli starac, a motor fantastičan, nit je trošio ulje, niti je igdje kapalo...zato sam se i odlučio da ga upicanim. Ovim make overom na kombiju i traktoru, ubio sam dosadu u zimi.

kupio sam novo imt-ovo kućište s filterom nafte i slini naftu na gornjoj gumici, a prethodnonovo "kikiriki" kućište s filterom je također na istom mjestu slinilo, dođe mi da zapalim traktor kad to vidim. Također, imam problem na bosch pumpi, skroz donji šaraf na dnu pumpe mi abrajsovao pa mi slini nafta iz njega, navoj je aluminijski pa mu vjerojatno nema spasa...ima li tko rješenje mojem problemu?

p.s. ovim putem želim zahvaliti svim članovima ovog foruma koji su svojim direktnim i indirektnim savjetima i iskustvima pomogli meni kao potpunom laiku u sređivanju svog vlatka.
 

kraisnik83

Novi član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
8
Ma tu nema šta da se mudruje , mjenjač mora da se odvtori odozgo i pogleda stanje , nevolim ja puno da nagađam , ako je neki kvar ja odma otvaram :icon_fU:

moracu sve detaljno da pregledam,ali ce to ipak da saceka dok neodem na godisnji odmor,vama svakako hvala na pomoci.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
etnosindra taj saraf na dnu pumpe jel ti to za ispustanje ulja iz pumpe .narezes veci navoj samo ako je taj i veci vijak i mir. tu nema pritiska . nafta je taka uvek hoce begati negde napolje.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
etnosindra taj saraf na dnu pumpe jel ti to za ispustanje ulja iz pumpe .narezes veci navoj samo ako je taj i veci vijak i mir. tu nema pritiska . nafta je taka uvek hoce begati negde napolje.

kolega, to ti je šaraf u dnu, koji odozdo ide vertikalno u pumpu, kad sam ga otvorio iznutra je istekla neka kaljuža od nafte sa srebrnkastim česticama špene. ulje se ispušta na onaj šaraf koji ide horizontalno u pumpu, a nalazi se na sredini pumpe ajmo reći.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj donji sraf ti je za ispustanje ulja. samo sto se i ispusti vecinom izmesana nafta sa uljem. zato se cesce mora menjati ulje u pumpi. propuste elementi pomalo. nalozi ga i veci vijak.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
kolega, to ti je šaraf u dnu, koji odozdo ide vertikalno u pumpu, kad sam ga otvorio iznutra je istekla neka kaljuža od nafte sa srebrnkastim česticama špene. ulje se ispušta na onaj šaraf koji ide horizontalno u pumpu, a nalazi se na sredini pumpe ajmo reći.

taj na sredini ti je kontrola...i kod mene je plastičan...:(happy):
 

kraisnik83

Novi član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
8
savoris je izgleda bio u prau da je viljuska kriva sto mi zapinje za kvacilo,danas sam iso malo do Bosne i provjerim dali se sta osjeti da zapinje na rucici mjenjaca kada pustam kvacilo,i osjeti se da zapinje,cim pomjerim rucicu za 1 mm u desno sve radi ok bez ikakvog problema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
. verovatno ste ukrivili kad ste odglavljivali menjac. tu treba bas sile da se savije jer je prilicno kratka viljuska. otvaraj menjac odozgo i pregled detaljan. ja mojeg moram na pola da rastavim da promenim lezajeve na spojnickoj osovini. bas su losi. e sad me interesuje koliko aksijalnog lufta ima radilica.kod mene je oko 3mm a skinuo sam karter da ispeglam i pregledao lezajeve. u super su stanju i lezeci i leteci i srednji lezeci sto je aksijalni .malo mi cudno. a oznake nikakve na lezaju. dal je moguce da su standard jos fabricki . od specijale obicno imaju svi oznaku. a na ovim ama bas nista upisano na poledjini.karter sam ispeglao .i jos jedan kvarcic sam zapazio. na filteru ulja motornog ono aluminijumsko lonce ima kraj matice odozgo naprslinu od nekog udarca oko 15mm. sa donje strane se neprimecuje i normalno se sve okrece .ili ga je neko ispustio ili opicio necim jer se vidi malo ulubljenje u sredini naprsline. dal ima kakvog uticaja to na pritisak i dal da ga zamenim.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Spojnička vučna nema ležajeve , ili misliš na uljnu spojničku koja pogoni pumpu ili na onaj dio koji ulazi u mjenjač posle vučne
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na spojnicku koja pogoni hidraulicnu pumpu. dekl je u zvonu od strane motora i moram na pola..spojnicu osovina sam izvadio i tu moram kajlice dve promenuti
 

Najnoviji postovi

Na vrh