• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Gledaj, ovo je samo moje subjektivno misljenje je da nece biti dovoljan,,,
na cemu ga temeljim?
prskam lijesku koja ima promjer krosnje cca. 2,5 m. i visine su do nekih 3 m.
koristim atomizer zapremine 450 litara (mada je zapremina u ovom slucaju nebitna) i promjer ventilatora 85 cm.

15rmrer.jpg


jos uvijek mi u sredini krosnje pokrivanje bude neravnomjerno,,,
s tim da magla koju pravi vizualno u svaku stranu putuje i preko 10 metara u sirinu,,,


No tebe nista ne sprijecava da to odes pogledati i isprobati,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Evo kako izgleda kod mene nakon freze sa ticalom, išao sam samo sa jedne strane i imam 10cm između kolca i biljke.
 

Prilozi

  • 34.jpg
    34.jpg
    84.8 KB · Pregleda: 314

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tebat će tu i tamo malo popljevit oko biljaka, vidjet ćemo kako će bit kad se maknu kolci. Prošle godine sam za jedno okopavanje, troje ljudi mukte i 3 plaćao, riknuo 2000kn. Nisam sam stigao i morao sam platit.
Stroj je malo manje od 10 000kn, normalno treba točit traktor i tu je još moje vrijeme ali mislim da ću ove godine bit oko nule.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Re: Trimeri

Imam pitanje nevezano za trimere (a bome ni motorne pile) ali se radi o 2t motorima, nadam se da neće štetiti temi.

Radi se o motornoj prskalici - atomizeru. Pošto sam svoj Stihl sr420 (odlična prskalica, baš mi je žao :( ) prodao iz nekih razloga...

A prskalica mi je potrebna što mislite o kinezu tipa ovo:
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/ledna-motorna-prskalica-oglas-8042070

Posjedujem trimere i motorne pile Stihl i Jonsered. Ali kod prskalice nema nekih bitnijih mehaničkih dijelova, vodilica, lanac lančanik, kutni prigon... Eventualno turbina, koja se ipak ne haba samo vrti.

Jel ima tko iskustva s tim prskalicama ? Hodor i ostali znanci što mislite o tome ?

Dali je isplativo uzeti to za 900 kn, a da ne bude kao da sam novce bacio u vjetar. Što se tiče plastike to će se srediti, zanima me dal su ti motori donekle dobri.

Šprica bi trošila nekih 10 prskalica godišnje...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Trimeri

to ti je kineska proizvodnja istovetan kao kod nas vilager i jos neke nalepnice. posto neradi mnogo izdrzace te radove ali sve zavisi u startu kako se pokaze. neke se super pokazu neke ti zivce jedu. jedino su delovi bagatela. ja imam ALKO trimer koji se stvarno dobro pokazao i kod sviju koji su kupili. ako njegovu prskalicu nadjes to bi ti bila moja preporuka bar sto se kineza tice
 
Posljednje uređivanje:

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Re: Trimeri

Radi se o motornoj prskalici - atomizeru. Pošto sam svoj Stihl sr420 (odlična prskalica, baš mi je žao :( ) prodao iz nekih razloga...

A prskalica mi je potrebna što mislite o kinezu tipa ovo:
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/ledna-motorna-prskalica-oglas-8042070

Dali je isplativo uzeti to za 900 kn, a da ne bude kao da sam novce bacio u vjetar. Što se tiče plastike to će se srediti, zanima me dal su ti motori donekle dobri.

Šprica bi trošila nekih 10 prskalica godišnje...

u mađarskoj je 650 kn, pa vidi jel ti se bolje isplati... inače, moja je srednji tip ( 14l) radi dobro, marelice su na 5-6 m visine i dohvati ih bez greške... ima pumpicu za gotivo, pali od prve, tlak u rezervaru, dakle za nas amatere bolje od klasične šprice a nije skupa... no ipak mislim da za neki ozbiljniji posao je bolje uzeti od renomirani proizvođača...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jedno pitanjce. Tata si je kupil neku jeftinu motornu spricu KNAPSACK Sprayer Duster - 3WBF-6800. Da li zna ko, di ima rezervnih dijelova kod nas za kupiti (ako uopce ima, buduci da je to jeftina kina). Naime, cilindar je pukel..

Gasoline_knapsack_power_sprayer_mist_duster_.jpg
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Karlo, idi v Ludbreg k ovome (tu ti je broj u linku):
http://www.njuskalo.hr/trgovina/permetezzo

On prodaje te kineske igračke i dijelove za njih. Možda ti je najbolje uzeti stari cilindar i po uzorku kupiti kod njega neki koji paše... kod kineza je večinom razlika u dizajnu i boji plastike a mehanika ispod ista.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
To nije freza nego drljača. Napisat da je nova koštala 24 000kn nema veze s pameću.
Nino je imao za manje novaca freze sa ticalom na hidrauliku, mislim da vućenih ima još.
Treća stvar, sada će ići mjera 6 i za 22 000kn ćeš moći kupit novu Messisovu, ako imaš OPG između 3-5 godina ili poljoprivrednu školu i manje od 40 godina moći ćeš ju kupit za 14 000kn. Ako si uz to još i eko proizvođač onda ćeš ju moć kupit za 4500kn. Ove godine treba biti strpljiv sa nabavom strojeva.
 

g3ar

Novi član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
1
Ispricavam se ako sam malo fulao.Zanima me informacija u vezi ovog djela, znam samo da je sa atomizera pumpa, sad me zanima za koje traktore,atomizere i koliko vrijedi taj dio i dali je tražen? hvala
 

Prilozi

  • WP_20150314_09_49_17_Pro.jpg
    WP_20150314_09_49_17_Pro.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 147

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Takva doma rađena ne, ali kupovne Messis, Mega-ing... Ako nisu na hidrauliku diskovi već na opruge, vole zajebavat uzbrdo, ne vraćaju se.
 

tropic

Novi član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
2
Ma znam ali opet su jeftiniji i stvar je u tome da imam imt 539 i vecinom ti strojevi messis i ino brezice zahtijevaju minimalno 35ks pa kada je mokro , veca trava i brdo imt je preslab, pa tražim nešto s čime bih mogao kositi između voćaka a da mi nisu velika ulaganja. Ono na videu mi se činilo solidno, bolje od trimera :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Tanjirace ce vremenom narusiti ravninu zemljista, dok ovakav kultivator nece.
Ali po meni ni jedno ni drugo nije dobro, naj bolje je zatravniti placeve.
 
Na vrh