• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Ma jasno mi je sve imate atomizer bacite ga,pod posebnim povečalom,ovo ono,dajte molim Vas..
Jer Vi znate koliko dobije voćar za 1 he voćnjaka?
Kako će proći onaj tko ima leđni atomizer? on ne može u EU ni do potpora,ja znam ljude koji 2 he voćnjaka obrađuju s time i ima ih jako puno.

Ne kužim te o kakvom povećalu govoriš. Nije stvar da mi tu izmišljamo pravila da bi išli nama u korist nego samo proizvodimo atomizere prema standardima koje je odredila EU. Izvoz u EU čini i jedan dio egzistencije naše proizvodnje, a sad ako netko smatra da su ta pravila glupa i bezvezna neka kupi atomizer koji ne zadovoljava te standarde i to je njegova odluka. Uostalom, uštedjet će nešto i novaca kod kupovine jer su takvi atomizeri jeftiniji.

Da odeš ne neki inozemni sajam, Bologna, Hannover ili Bolzano, vidio bi da tamo nema više atomizera sa samo osnovnim rezervoarom. Vjerojatno postoji razlog.

Ne znam koliko dobije voćar na jedan hektar voćnjaka jer nisi naveo koja kultura, a i nije moja domena. Pretpostavljam da aludiraš na to da si netko sa 1 ha ne može kupiti atomizer što i mogu razumjeti.

Prilično sam siguran da je regulirana i stvar sa leđnim atomizerima, ali u to nisam siguran i nisam se informirao. Takvih ima i u drugim zemljama i sigurno su stvari samo malo drugačije regulirane za one koji koriste leđne atomizere.

Reagirao sam samo iz razloga jer si naveo da doslovno obmanjujemo kupce lažima što nije istina i nadam se da si shvatio da ne napadam tvoj izbor atomizera i tvoj stav da pravilo koje će se primjenivati ignoriraš.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Kolko sam skuzio trgovcima nije u interesu da si ljudi nadograde atomizere i produ jeftinije nego da kupe kod njih novi pa da oni opet zarade ,,,,a i drzavi da si ono kaj nam da u poticaju nekak vrati kroz razne propise recimo kod mene daj imaj pecat ,,pa e porezna obavezna ,pa skola za atomizer periodicki za isti ,,kontrola za integriranu,,,vodna koncesija ,,,a gdje je tu isplativost bavljenja poljopri redom,,,,izgleda da nas oce dotuc da dodu veliki igraci,,,ne kuzim samo kak su moji starci mogli prije 30 god zivjeti sa 3 krave i par svinja ursusom i gumenjakom i cjela sela su tako mogla
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Kolko sam skuzio trgovcima nije u interesu da si ljudi nadograde atomizere i produ jeftinije nego da kupe kod njih novi pa da oni opet zarade ,,,,a i drzavi da si ono kaj nam da u poticaju nekak vrati kroz razne propise recimo kod mene daj imaj pecat ,,pa e porezna obavezna ,pa skola za atomizer periodicki za isti ,,kontrola za integriranu,,,vodna koncesija ,,,a gdje je tu isplativost bavljenja poljopri redom,,,,izgleda da nas oce dotuc da dodu veliki igraci,,,ne kuzim samo kak su moji starci mogli prije 30 god zivjeti sa 3 krave i par svinja ursusom i gumenjakom i cjela sela su tako mogla

Krki, trebalo bi biti logično da ti onaj trgovac ili proizvođač čiji atomizer imaš omogući da ga nadogradiš kupnjom određenih dijelova.

Sve ovo ostalo što si napisao je stvar naše poljoprivredne politike što je posebna tema za razmišljanje...slažem se, u ovo vrijeme čini se čudnim kako su nekad ljudi sa malo zemlje mogli od nje i živjeti. Kapitalizam.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Da odeš ne neki inozemni sajam, Bologna, Hannover ili Bolzano, vidio bi da tamo nema više atomizera sa samo osnovnim rezervoarom. Vjerojatno postoji razlog.

Ne znam koliko dobije voćar na jedan hektar voćnjaka jer nisi naveo koja kultura, a i nije moja domena. Pretpostavljam da aludiraš na to da si netko sa 1 ha ne može kupiti atomizer što i mogu razumjeti.
Ma nemoj zamjeriti,pod povečalom su voćari to sam mislio i nema razlike ti posijao pšenicu ili jedan he voćnjaka,tako da nema razlike sada u poticaju a koliko je to posla to samo mi koji radimo taj posao znamo.
I kako je krenulo ubrzo će se sve polako gasiti,to je i cilj.
Eu kao eu non-stop donosi za nas propise,zašto se onda uvoze polovni u hr atomizeri koji nisu adekvatni za nas.
Jedno je sigurno svo smeće EU-a ide na Balkan,tako da će propisi biti puno blaži barem dok ne prodaju svoje atomizere,traktore koji ne zadovoljavaju propise,i onda će nama uvesti morate tako,tako,to je već provjerena taktika.
Novi atomizer,je san svakog voćara i da je još voćarski traktor uf ,ali ne ide i što dalje sve slabije,sada strepimo nad mrazem ovaj vikend a poslje tko zna.


Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
mislim i Vama Slafko da je bolje da prodate 100 manjih atomizera malim voćarima sa 1-2ha voćnjaka nego jedan atomizer jednom voćaru koji ima 100-200ha voćnjaka

i Vama je u cilju da se borite za nas male voćare,jer taj mali atomozer će moći da kupi svako od nas...
ili propadamo i na socijalu

ne treba nametati nekakva pravila i propise,pri tome ne mislim da Vi iste donosite, ali ste ipak bliže vatri nego mi pa se malo založite i za nas manje voćare da i nama bude prihvatljiv nekakav stroj a ne da rmpačimo cijelu god. za nekakav strojčić
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
Ne kužim te o kakvom povećalu govoriš. Nije stvar da mi tu izmišljamo pravila da bi išli nama u korist nego samo proizvodimo atomizere prema standardima koje je odredila EU. Izvoz u EU čini i jedan dio egzistencije naše proizvodnje, a sad ako netko smatra da su ta pravila glupa i bezvezna neka kupi atomizer koji ne zadovoljava te standarde i to je njegova odluka. Uostalom, uštedjet će nešto i novaca kod kupovine jer su takvi atomizeri jeftiniji.

Da odeš ne neki inozemni sajam, Bologna, Hannover ili Bolzano, vidio bi da tamo nema više atomizera sa samo osnovnim rezervoarom. Vjerojatno postoji razlog.

Ne znam koliko dobije voćar na jedan hektar voćnjaka jer nisi naveo koja kultura, a i nije moja domena. Pretpostavljam da aludiraš na to da si netko sa 1 ha ne može kupiti atomizer što i mogu razumjeti.

Prilično sam siguran da je regulirana i stvar sa leđnim atomizerima, ali u to nisam siguran i nisam se informirao. Takvih ima i u drugim zemljama i sigurno su stvari samo malo drugačije regulirane za one koji koriste leđne atomizere.

Reagirao sam samo iz razloga jer si naveo da doslovno obmanjujemo kupce lažima što nije istina i nadam se da si shvatio da ne napadam tvoj izbor atomizera i tvoj stav da pravilo koje će se primjenivati ignoriraš.

pozdrav ekipi od braniteljske zadruge iz okolice osijeka
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...bem mu mrvu, zaboravio nasuti alkohol u pumpu na atomizeru i jutros - puknut lijevi dekl. Srećom imao je čovjek u trgovini original na lageru, kao i rezervnu membranu. Nadam se samo da nije još nešto riknulo na pumpi, vidjet ćemo ujutro kad majstor rastavi...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
...bem mu mrvu, zaboravio nasuti alkohol u pumpu na atomizeru i jutros - puknut lijevi dekl. Srećom imao je čovjek u trgovini original na lageru, kao i rezervnu membranu. Nadam se samo da nije još nešto riknulo na pumpi, vidjet ćemo ujutro kad majstor rastavi...

Moj stoji još od lane 6mj usipan antifriz i odmara kako se čini još 10 dana jer nemoguće je mokro.
sreća što imam moj stari dobri Cifareli, budemo se nosali:(sweat):
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Moj stoji još od lane 6mj usipan antifriz i odmara kako se čini još 10 dana jer nemoguće je mokro.
sreća što imam moj stari dobri Cifareli, budemo se nosali:(sweat):

...moj je obavio 3 tretiranja (5 rezervoara) u zadnjih mjesec dana...kad kod breskve baš moraš prskat protiv kovrčavosti sada, iako traktor zaglavljuje u blatu, a vagaši između redova su grozni...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo da se pohvalim :smile: , u izradi mi je roto kosilica za voćkice
biće 2,5m zahvata sa pomičnom rukom za košnju oko stabala:icon_idea:
potrudiću se da slikam rad, pa malo da obogatim sa slikama ova moja slova
inače je izrađujemo ja i još jedan moj kolega :(handshake): isto voćar
poz
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Roto kosilica ili roto malcer? Ruka ce bit na hidrauliku tj. ticalo ili ce jedan iza sjedit i pomicat?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
roto kosilica
bez hidraulike i bez sjedenja iza i pomicanja
biće na oprugu, ako bog da tj. stručnjaci naprave dobro
nema se za hidro motor pa tako moramo
inače planiramo i praviti dodatne alate za nju tako da može i frezat i skupljat grane oko voćaka i bacati ih u sredinu reda
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo da se pohvalim
kosilica je gotova i šljaka bez greške
evo i par slikica

fotografija0391q.jpg


fotografija0392.jpg


fotografija0393u.jpg


fotografija0394.jpg


fotografija0395.jpg


fotografija0396.jpg


fotografija0397.jpg


fotografija0398.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
daevu@ lijepo nema šta, samo vodi ralčuna da ti u remenje ne updne grana ili nešto slično odnosno možda nebi bilo loše staviti neki zaštitni lim.
Pošto vidim da je dosta rada, a i novca uloženo u stroj, da li razmišljao možda o mulčeru. Pored trave riješavaš i kupljenje grana u voćnjaku.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Daevu@ imam od ino brežice 180 kosilicu pa mi neki dan jedna strana slabije kosila jer se remen istego i nisam ga mogao više napet pa sam kupio nove ,naime oču pitat kako češ napinjat kad olabave inače pohvale za uradak i nek dugo služi.Ovaj međuredni dodatak (kak se več to zove) baš mi dobro zgleda mogo bi si i sam dodat :(clap):
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Naj vise mi se svidja ova medjuredna kosilica, imas li mozda video u radu?
I ja uvidjam par nedostataka, sem spanera za remenje, koji se mogu dopraviti, koliko vidim kosacica ide na ovim limovi sto bi znacilo da ovaj lim napred obara svu travu do zemlje sto bas i nije naj bolje za kosidbu :icon_scratch:
Nebi bilo lose da ima neke skije ili tockove na koima bi isla
Koi je zahvat kosacice i ako si mozda pisao koliko te kostala?
Inace sve pohvale natrudu i radu fino izgleda :icon_thumright:
I jos me interesuje u kojem se smjeru vrti remeneica na medjurednoj kosilici, da li bi bila dovoljana samo sila okretanja remenice da ju drzi u redu ili mora imati i ovu gumu ili feder?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
imam video ali ga nemogu postaviti, ali već ćemo nekako probat se snać
:drink::drink::drink:

radni zahvat je 2,5m ,ima 5 noževa po 53 cm,tako da zahvati cijeli prostor između dva reda kada se prođe kroz jedan i kroz drugi red

točkove nisam našao neke prikladne ,sve nešto kinesko i izgleda mi jako loše, a skija mi se ne sviđa jer bi ostavljala trag iza sebe
za sada je nosim na hidrauliku i ide sasvim dobro i tako

remenje španam na ležajevima, i za sada nema problema, ležajevi su samopodešavajući tako da mogu na njima španat remenje

malčer mi se ne sviđa ,jer nema međuredne obrade a i volio bih da mi je fina travica u voćnjaku
a skupljanje granja imam već riješeno tako da...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Super. Koliko krznenih?
Koliko je jaka opruga tj. po tvojoj procjeni kod koliko starih vocaka se moze koristit?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
nije baš mali broj krznenih

a kositi može i u mladom voćnjaku di su voćke tek i posađene
štima se otpor međuredne kosilice prema želji,tj. potrebi
 
Na vrh