• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

A

atomizer

Guest
konkretno me zanima gdje se mogu nabaviti specijalni savijači grana za formiranje uzgojnog oblika? na odmet nije i da navedete dučane s kvalitetnim artiklima i širokim asortimanom za potrebe voćarstva. :D
 
A

aljmas

Guest
Re: alati i oprema za voćare

pokušaj na www.agra.hr

čovjek se zove Lovrek i zbilja je profesionalan i što je najbitnije da je sve što prodaje probao u svom voćnjaku


i mislim i da nije ni skup
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: alati i oprema za voćare

kolege voćari
ima li kakva drobilica grana-ne malčer-nakon rezidbe da napravim kompost,po mogućnosti da ga pokreće traktor na kardan :scratch :scratch
uspio sam nabaviti drobilicu
 
T

Tomazy

Guest
Re: alati i oprema za voćare

[youtube:2oxlinjq]unD59CySfVk[/youtube:2oxlinjq]
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: alati i oprema za voćare


@kontam
jeste prijatelju,prepravljena drobilica koju je pokretao g 200 motor sa honde,pa sam prilagodio traktoru i jučer isprobao.super drobi do nekih 40 mm debljine,kod debljih proklizava remen,ali i sa ovim sam super zadovoljan.ima 20 nozeva koji drobe.pošto smo u istom gradu volio bih vidjeti tvoje stupce,na jesen ću trebati oko 150 kom pa se možda uspijemo dogovoriti
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: alati i oprema za voćare

Sve 5. Sutra pravim stupce sa tri različite armature, da vidim koji će se bolje pokazati. Ako imaš vremena navrati da vidiš proceduru ;) A volio bi ja i zaviriti u taj strojček i pokušati nešto zgrunfat. Mogao bi čak doći i do jednog GF270 motora. Taj se koristi u orginal hondinoj drobilici, samo je skupaaa, preko 16.000 kn.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: alati i oprema za voćare


Evo da vidiš kako drobilica izgleda iznutra,ima 20 noževa na 5 nosača,2 ravna 2 kontra skošena
sutra nisam u gradu ali se svakako čujemo za drugi dan
 
J

Juls

Guest
Re: alati i oprema za voćare

Može preporuka koju traktorsku frezu kupiti za višnjik veličine 1 ha, gdje ih ima i po kojoj cijeni?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: alati i oprema za voćare

to ti najviše ovisi kojim traktorom ćeš pokretati frezu,tj.koliko ks,pogledaj GRAMIP,imaju dobar izbor
 
J

Jakov18

Guest
Vocarski strojevi

Jel mi moze neko reci koji se sve strojevi koriste u vocarstvu? Mislim sta treba imati sve tj sta bi bilo korisno imati da se sade veci nasadi vocnjaka?

Koja je razlika izmedu malcera i freze? Ako to neko moze objasnit. Nikako da dokucim razliku.

I slobodno stavite slike svojih strojeva ako vam se da. :D


LP, Jakov18
 

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Re: Vocarski strojevi

Malčer ti je u stvari rotaciona kosilica (vertikalna osovina)koja ne baca pokošeno van nego samelje travu. Freza ima horizontalnu osovinu i ima noževe koji plitlo usitnjavaju zemlju skupa s travom.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: Vocarski strojevi

Parametar ne bih se složio s tobom da je malćer rotaciona kosilica moj je s čekićima i puno bolje odradi posao od rotacione koslice i isto ima horizontalnu osovinu kao i freza.
 
B

Bobo

Guest
Re: Vocarski strojevi

Malcer sluzi za mljevenje ostataka poslije rezidbe voca, kosnju trave, jednostavno usitnjavanje biljne mase kako bi bolje strunula i da ti ne smeta. Malcer ne ulazi u zemlju.

Freza sluzi za usitnjavanje zemlje do dubine 15-ak cm. Ovisno o frezi i traktoru koji ju pogoni ovisi i brzina rada i dubina obradjivanja.
 
G

gorjanec

Guest
Re: alati i oprema za voćare

Ja sam kupio od čovjeka koji doma radi od pocinčane žice.....oduševljen sam....postoje i neki plastični ali ovi su bolji je su prilagodljivi, možeš ih saviti koliko hoćeš, a oni plastični imaju samo jedan kut.....
ja sam ih koristio na dvogodišnjem nasadu kruške i savio sam mlade grane na 400 krušaka za 2 dana, a da sam ih vezao trebalo bi mi 22 dana....
Plastični koštaju u Sloveniji 0,20€ iliti 1,4 kn, a ja sam ove kupio po 80 lipa......to je najbolja stvar koju sam do sad upotrijebio u voćnjaku
budem slikao pa ću staviti sliku.....
 
A

atomizer

Guest
Re: alati i oprema za voćare

Gorjanec ajd molim te daj adresu ili kontakt br gdje si te savijače nabavio?
 
G

gorjanec

Guest
Re: alati i oprema za voćare

Nema problema.....čovjek živi u Varaždinu, inače je u penziji, zove se Davor
Telefon: 091/504-0013
 
T

travalja

Guest
atomizer za voćnjak

Zanima me dali ima razlika u atomizeru za vocke(jabuke) i vinograde? Imamo tri voćnjaka sveukupno 1500 stabala cc. Ali voćnjak je star 20g pa su i stabla dosta visoka 2.5-3m cc. Dali imate neku ideju kakav atomizer da uzmem. Vučni mi ne paše jer je voćnjak u brdu i nije mi komodno za manevriranje i okretanje.

hvala unaprijed.
 
Na vrh