• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarski strojevi

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
evo ovakav ti treba...
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnoj...zer-friuli-300-lit-usmjerivacem-oglas-1766094
na njemu pomices gore dole ona usmjerivac i pospricas cijelu vocku

de jel vi to njega zezate:scratch
ja imam šljive preko 4m visine i ovakav atomizer http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:...6D0Hdo&t=1&usg=__3xz0eohL3itbMhOfL24WDKGBMLs=
i sasvim dobro odradi posao, mislim da može dobaciti do oko 5m (naravno to ovisi i o vjetru u ventilatoru)

eventualno ako je baš i veće visine možda ovaj tip usmjerivača kao na trećoj slici http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/atomizer-1000-lit-usmjerivacem-oglas-1516953
naravno ako može proći od grana
neznam o kakvom vočnjaku je rijeć, tj, neznam razmak redova a to je možda i bitnije od visine
 
M

m123

Guest
ponuda ima je super nema šta, bilo bi dobro imati nekoliko ovih strojeva, ovaj lpo mi se sviđa, mada, već je bila rasprava o tome, on samo rješava površinski korov i travu ne unosi gnojivo, ali je jako praktičan, ne mora se ručno trava uništavati.
da li znaš imaju li neki cjenovnik, ili si možda slao upit za cijeme? da ne šaljem sada i ja ako nešto znaš o tome?
ako imaš još ovakvih linkova šalji, ako ništa ljepo je pogledati ovako fine vido snimke :)
 
P

panchotp

Guest
Za cijene ih valjda treba kontaktirati, kolko sam skužio...
 
M

m123

Guest
znači nisi se raspitivao za cjene
jedan dan ću im ja poslati upit, kad uhvatim vremena, interesuje me onako okvirno koliko košta ona roto freza, da znam koliko para dnevno moram ostaviti u kasicu prasicu pa da skupim za nekih 5 godina :)
ako neko zna cijene nek javi da ne maltretiram ljude bez potrebe, meni treba onako u grubo
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Forumaši jer znate koliko to košta ,jer ima nekon saznanja.
Sigurno nije jeftino?
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-začetnik ove teme je ujedno i predstavnik tih čeških strojeva, izgleda da se pravi grbav, on zna sto posto cijene, bio sam kod njega i imao prospekte pa možda i cjenik ali sam negdje zametnuo, uglavnom znam da nije baš jeftino

perkoviću ne pravi se grbav već reci ljudima cijene:prayer:
 
M

m123

Guest
perkovićuuuuuuu :)
ja sam u zadnje vrijeme malo razgledao i stvarno su skupi, ali mislim da vrijede sve i paru, ali ne mogu dočekati da saznam koliko ovi naši pošteni trgovci udaraju po ušima :)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znači u tom grmu leži zec ,pa što nedaš neki cijenik ,nije valjda tajna, Vi ste Perkoviću plasirali tj.reklamirali strojeve pa izvolite nastavit npr. PDF s cjenama.Hvala.
 
P

PPP

Guest
-začetnik ove teme je ujedno i predstavnik tih čeških strojeva, izgleda da se pravi grbav, on zna sto posto cijene, bio sam kod njega i imao prospekte pa možda i cjenik ali sam negdje zametnuo, uglavnom znam da nije baš jeftino

perkoviću ne pravi se grbav već reci ljudima cijene:prayer:

Poštovani

kao prvo da demantiram vaše izjave oko stavljanja linkova koje su vezane za našu web stranicu, mi ih nismo stavili na forum. Temeljem viđenog što se piše na forumu odlučili smo i mi sudjelovati !
 
P

PPP

Guest
Znači u tom grmu leži zec ,pa što nedaš neki cijenik ,nije valjda tajna, Vi ste Perkoviću plasirali tj.reklamirali strojeve pa izvolite nastavit npr. PDF s cjenama.Hvala.

Poštovani

što se tiče cijenika, u ponudi imamo jako puno strojeva kao i mogučih kombimacija strojeva sa raznim dodatcima pa tako u stvaranju cijene pojedinog stroja moramo imati korisne informacije od potencijalnog kupca(npr. širina rada,traktor,uljna pumpa itd.) jel te inf. određuju cijenu ( zašto bi vam nešto prodali a vi to nečete koristiti odnosno kažemo vam da li vam je taj dio potreban ili ne)
 
P

PPP

Guest
perkovićuuuuuuu :)
ja sam u zadnje vrijeme malo razgledao i stvarno su skupi, ali mislim da vrijede sve i paru, ali ne mogu dočekati da saznam koliko ovi naši pošteni trgovci udaraju po ušima :)

Poštovani

cijene naših strojeva nisu visoke s obzirom što svaki naš stroj pruža i u odnosu na konkurenciju.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Poštovani pošteno nismo Vas mislili uvrijediti dobili pošten odgovor od Vas i to je Ok.
Svi mi voćari bi htjeli najbolju mehanizaciju ,ja osobno ove jeseni investirat ču u jedan stroj,ali naravno moram širom otvorit oči i tražit dobru kvalitetu za manje novca.
Vaši strojevi su odlični ali sve nas zanima cijena ali znate vi trgovci nevolite puno upita bez kupovine a možda baš tako odvratite možebitnog kupca npr. stariji čovjek kupio LS U60 za keš novac donio u vrečici preko 170000kn nikad nitko nezna koliko love ima u đepu a čovjek došo autobusom po traktor samo jedan primjer odlučio se za taj jer ga ostali nisu ozbiljno shvačali a ovi za LS jesu.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Poštovani pošteno nismo Vas mislili uvrijediti dobili pošten odgovor od Vas i to je Ok.
Svi mi voćari bi htjeli najbolju mehanizaciju ,ja osobno ove jeseni investirat ču u jedan stroj,ali naravno moram širom otvorit oči i tražit dobru kvalitetu za manje novca.
Vaši strojevi su odlični ali sve nas zanima cijena ali znate vi trgovci nevolite puno upita bez kupovine a možda baš tako odvratite možebitnog kupca npr. stariji čovjek kupio LS U60 za keš novac donio u vrečici preko 170000kn nikad nitko nezna koliko love ima u đepu a čovjek došo autobusom po traktor samo jedan primjer odlučio se za taj jer ga ostali nisu ozbiljno shvačali a ovi za LS jesu.

apsolutno si u pravu! puno puta sam to doživio! ne oblačimo se svi kao manekeni! ako si "dronjav" neče ni pričati s tobom, a kamoli ti nešto objasniti kad ih pitaš nešto! naravno nije u svakoj trgovini takva situacija!

neki čak neće ni cijenu reći! pa neču mu valjda pravit 100-200km da mi kaže kolika je cijena! mislim da su takvi potezi vrlo neposlovni!
 
P

PPP

Guest
Poštovani pošteno nismo Vas mislili uvrijediti dobili pošten odgovor od Vas i to je Ok.
Svi mi voćari bi htjeli najbolju mehanizaciju ,ja osobno ove jeseni investirat ču u jedan stroj,ali naravno moram širom otvorit oči i tražit dobru kvalitetu za manje novca.
Vaši strojevi su odlični ali sve nas zanima cijena ali znate vi trgovci nevolite puno upita bez kupovine a možda baš tako odvratite možebitnog kupca npr. stariji čovjek kupio LS U60 za keš novac donio u vrečici preko 170000kn nikad nitko nezna koliko love ima u đepu a čovjek došo autobusom po traktor samo jedan primjer odlučio se za taj jer ga ostali nisu ozbiljno shvačali a ovi za LS jesu.

Poštovani

nikada nismo pravili razliku kod kupaca jel nama je kupac kupac, ne sudimo po izgledu kao ni s čime je netko došao. Nismo svi jednaki i mi smo puno puta loše procijenjeni s druge strane pa znamo na šta mislite. Priključili smo se ovom forumu iz razloga pisanja ne istine o nama ! Cijenjeni forumaši pišite nam pitajte nas a mi če mo odgovarati na vaše upite i truditi se što jasnije odgovoriti !
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ovaj rasipač za voćnjake ,čini mi se odličan ima ga forumaš Ranko, pa neka nam malo opiše dojmove.
http://www.megametal.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=34



Uploaded with ImageShack.us

Onaj rasipač za voćnjake malo detalja ,ustvari malo više,jer to neki dodatak ili samogradnja?

Nije samogradnja, to je Megametal-ov rasipac sa dodatkom za rasipanje u redove. Taj je kao sto se vidi predvidjen da baca na dvije strane ali on to ekonomicno nemoze da radi posto bi previse prosipao, a kada smo kupovali nije bilo za samo jednu stranu ali inace ima i to, mi samo jednu stranu zatvorimo i rukaj. Morali smo raditi male prepravke jer je dolje prosipao djubar i to poprilicno. Nije kao Kuhn ali sluzi.
A evo i slika prepravke



Uploaded with ImageShack.us
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
I Ino ima nastavak za vocnjake ali kod nas nisam uspio naci. Neznam ima li ko i kakav je, ali mi se cini isti kao ovaj Megametal-ov.



Uploaded with ImageShack.us

Cijana nasega je bila negdje oko 380e, i nismo se pokajali zbog kupovine, jer je to dosta prihvatljiva cijena za posao koji on obavi, kome jos treba i za ratarstvo to je onda 2 u 1 :partyman:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
I Ino ima nastavak za vocnjake ali kod nas nisam uspio naci. Neznam ima li ko i kakav je, ali mi se cini isti kao ovaj Megametal-ov.



Uploaded with ImageShack.us

Cijana nasega je bila negdje oko 380e, i nismo se pokajali zbog kupovine, jer je to dosta prihvatljiva cijena za posao koji on obavi, kome jos treba i za ratarstvo to je onda 2 u 1 :partyman:

a kako izračunaš koliko baciš?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
a kako izračunaš koliko baciš?

Odokativnom metodom, salim se. Pa prvi put probali i skuzili koliko od prilike baca. Negdje od prilike kada je do kraja otvoren nekih 400kg po h a kada je na podiocima od 1-5 na 4 oko 300kg i sad tako kalkulisemo. Inace idemo 1. brzinom to je skoro kao u IMT 539 2. brzina. Potrosnja varira u zavisnosti od gasa i djubriva, ali tu je to negde uskladi se :weedman:. I rucno kada se baca tek se na kraju vidi koliko se tacno bacilo
 
Na vrh