• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vodilice

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
duromatic kod Stihla ide tek od 40 cm to 3/8 lanac a kod Huskya tek od 45, s tim da postoje vodilice Rolamatic kojima se mjenja vrh, a te su preko 50 cm, za manje motorke nema DUROMATICA,
- evo sam sve to proučio i zadovoljan sam sa manjom dužinom, ipak ženske kažu da dužina nije bitna, već tehnika i ostalo
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
325 nema Duromatic

kupljena je org. Stihl 32 dužine nalac 28 zuba i mala reže dobro, služiti će mi za granje i to mora biti dosta a za jače poslove imam Jonsoredku 2165 sa 45 vodilicom, trkovac kao trgovac čudio se kako netko traži kraću vodilicu, kao svi stavljaju tvorničke i čak za broj duže, a ja kao kraće, ma rekao ja njemu ljudi su ti ludi šta ima veze ovo od 30 cm sruši drvo od 60 cm i šta fali

evo slikice


Uvek sam za kracu vodilicu. Majstori koji rade godinama sa tsterama uvek rade sa kracom i bolji ucinak postignu. Drvo ko drvo sto rece Alfada Jadarko kraca vodilica lako sruci duplo vece drvo. Bitno je kad drvo padne i kad treba grane da se skresu. E tu nastupa brza testera sa kracom vodilicom.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
problem je sljedeći,dali netko zna dali se može na malu hobi motorku Jonsered 2036 staviti vodilica bez zvijezde,dešava se sljedeče svakih 15 -20 litara spaljenog benzina rikne gore zvijezda,podmazivanje je odlično a služi samo za sitno rezanje za krupnije ide Jonsered 670 Champion
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
problem je sljedeći,dali netko zna dali se može na malu hobi motorku Jonsered 2036 staviti vodilica bez zvijezde,dešava se sljedeče svakih 15 -20 litara spaljenog benzina rikne gore zvijezda,podmazivanje je odlično a služi samo za sitno rezanje za krupnije ide Jonsered 670 Champion

jeli lanac 325 ili 3/8

koliko sam gladao po katalozima srvari stoje kako sam gore napiso,,

a dali zvjezdu podmazuješ ima jedna mala rupica sa svake strane kod zvjezde gdje se prilikom svakog tenkiranja goriva sa masti podmazuje ležaj na zvjezdi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma neznam sad za lanac ali znam za te dve rupice i podmazujem ih sa tekučom u tubi koju imam za trimer,moraču do prolječa navratiti u Zdence i vidjeti u servisu dali ima kakva modifikacija za iskemijati
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ma neznam sad za lanac ali znam za te dve rupice i podmazujem ih sa tekučom u tubi koju imam za trimer,moraču do prolječa navratiti u Zdence i vidjeti u servisu dali ima kakva modifikacija za iskemijati

hmm probaj malo prosurfat, za Stihl i Husqwarnu znam da nema ništa ispod 40 t.j. 45 ali mislim da je tvoj lanac mali t.j. 325 i eventualno ako netko od drugih proizvođča ima,, inaće ja to podmazujem sa tovornom masti
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
evo jučer sam imao kvar na vodilici na Jonsoredki i zahvaljujući tome i činjenici da danas ne rade trgovine moram odmarati,, jednostavno je zvjezda pukla na 2 djela i ne mogu više s njom raditi imam duromatic odStihla i piksice da ju mogu montirati na Jonsoredku ali nemam lanac od 33 zuba pa ču tek u ponedljak do trgovine i kupiti novu,, t.j. ovakvu dužine 45 cm ili 18 inča http://www.husqvarna.com/hr/accesso...nirane-mali-prikljucak-sa-zvijezdom/#articles
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
mi26.jpg
Zanimiva vodilica,lanac pa i pila.
p8m.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Svrha bušenja je olakšanje ili ima neki drugi razlog?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za svako srušeno drvo probušiš jednu rupu ,
Svrha - olakšanje oporezivanja .
Glavna parola ".nikad više paušal".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Supač, sad mi je sve jasno :icon_rolleyes:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
zloe.jpg
Na ovo slici se dobro vidi koliki je napredak u vodilicama i lancima koje upotrebljavamo danas.Baš me zanima kolika je bila brzina lanca na ovim starima.Nove sada imaju preko 20m/s.:icon_pidu:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na ovo slici se dobro vidi koliki je napredak u vodilicama i lancima koje upotrebljavamo danas :icon_pidu:
Sinek nije ti to napredak.:icon_mrgreen:
Jedan pilak si imal za cijli život , i još je ostalo visiti na čavlu za drugu generaciju
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
forumasi kakve vodilice koristite za svoje motorne pile,,,ja sam imao tvornicku pa sam posao kupovati neke kineske wilttek...ali nisu za nista naj vise dva lanca i odmah ode zvijezda na vrhu maca,,,inace placao sam 100kuna komad
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Na 070 kad je pretprosle godine kupovana vodilica i lanac kupljena je stihlova i na 051 i 170 je isto stihlova jedino dobio za 051 oregonovu novu vodilicu stoji na cavlu ceka bolje dane ujak i kum su kupili isto neke kineske nisam ih pito kak su oni zadovoljni sa svojima!!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
a te kineske sto ja kupujem stvarno su za nista zali boze novaca,,,e sada moram naci neku srednju marku,,pa cekam forumasi sta ce preporucit
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mozda ti je bolje dat malo vise novca pa uzet nesto malo bolje cini mi se da ove oregonove nisu skupe a mogle bi bit dobre!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh