• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vodilice

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pre par godina sam kupio sword jer origi od homelitke mi predug.Pravu ocenu ne mogu dat premalo radi.Možda ima još ko ovakav pa da više radi da bi dao pravu ocjenu,za mene je solidna firma.
09j3.jpg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Od oregona imaš za tvoju pilu ove modele vodilice
33cm-3/8-1.5:
Oregon pro lite 138slhd009, ok 26 eura

38cm-3/8-1.5:
Oregpn pro lite 158slhd009, oko 29eura
Oregon power match 158rndd009, oko 59 eura
Lanci 15-20 eura (polu i puno dlijeto)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
e hvala puno,,,moram vidjeti dali ima kod nas takvih,,,,kod nas je husqvarnina 43cm 3/8 1.5mm kosta 220 kuna i kazu u servisu da je orginal
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa pocijeni bi mogle biti original. Kod nas je u Zg na Savici zastupnik za oregon, treba njih pitati...to su cijene iz njemačkog šumarskog kataloga.
http://www.ramda.hr/
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tu su negde im cijene ako je huskvarnina u servisu 220kn neznam da ce i ovu nac puno povoljnije razlika desetak kuna po meni kupio bi tu i servisu i mir!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Husqvarna i je rebrendirani oregon...tak da ono....
Zanimljivo je da su konkretno za Stihl lanci, vodilice, noževi kod nas osjetno jeftiniji nego npr u Austriji i Njemačkoj. Znam nekoliko njih koji kad se vračaju sa mora uzimaju hpre tih dijelova sa sobom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nabavil sam električnu pilu za 59 eura novu sa 5 leta garancije pa ak bi kupil posebno vodilicu oregon 40 cm,lanac,plastičnu zaštitu mača koliko bi došla gola pila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ak negde najdeš GB vodilicu, kupi. Vele da je bolja od Oregona.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dosta ih je teško kod nas nabaviti i koliko se meni čini, rade se od punog čelika pa su i dosta teže(barem sam ja samo takve vidio), a to baš kod kresanja i nije neka prednost. A zanimljivo da koštaju otprlike kao Oregon srednje klase.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
evo danas sam uzeo u servisu vodilicu husqvarna 43cm 220kuna,,kazu da je orginal pa cemo vidjet dokle ce izdrzati,,,probao sam je djeluje ok
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo danas sam uzeo u servisu vodilicu husqvarna 43cm 220kuna,,kazu da je orginal pa cemo vidjet dokle ce izdrzati,,,probao sam je djeluje ok

oregon ili husqvarna tako sve jedno jer husqvarna nema svoju tvornicu vodilica to je sve oregon
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dali je netko od vas koristio vodilice "AMA" ( talijanska proizvodnja).Iz znatiželje sam naručio takvu vodilicu iz Trgoagencija- Križevci (40 cm, 3/8 ) plus 2 lanca za nju (30 zubi) marke "Carlton" (piše made in USA ) .E sad - vidjet ću u praksi dali sam se prevario glede kvalitete.Cijena sa dostavom 285 kn .
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Danas sam testirao i vodilicu i lanac,izrezao oko 8 m ( na metricu i furke) debelih sa MS 660, od 30 cm do 60 cm debljine (cerovina i hrast ) i prvi dojam sam i više nego zadovoljan i sa vodilicom i sa lancem.Dva puta sam oštrio lanac turpijom i ne vidim nikakve razlike između oriđiđi Stihl lanaca i ovog Carlton lanca - skoro da su i po izgledu identični.Jedina razlika je u tome što je jeftiniji Carlton lanac malo više od 30 -ak kn :):icon_thumright:.Ako se pokažu dobrim prelazim na jeftiniju soluciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh