• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenska prognoza

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
to i mene frustrira, jbt. zar nemogu prognozirati barem za 24 sata sigurno pored sve te tehnike i elektronike!?

nemogu
oni mogu onako prosjek za HR ili neku regiju ali jako puno ovisi sama mikrolokacija

ja imam malu meteo stanicu (lidl 300kn) mjeri tlak vlagu temperaturu vjetar i padaline i daje nekakvu svoju prognozu, zapravo prognozirat možeš i sam iz očitanja tlaka

npr dvije situacije, jednom na tv najavili orkansko nevrijeme s jakom kišom, baš za naš kraj, moja stanica pokazuje visok stabilan tlak, popodne oblaci sa svih strana , vjetar pojačao, smrklo se ko za smak svijeta,
a ja sa susjedom se kladio da neće padat za pivu:drinkers:
okolo grmi , vjetar , smrklo se, a susjed se veseli pivi i što sam ispao glup

nevrijeme došlo i prošlo, ni kapi kiše, nekih kilometar dalje(zračne linije), led tukao, krovovi letjeli, kiša napravila potop, ali kod nas ni kapi:prayer:


druga situacija; - prognoza rekla suho i stabilno, ali mogući lok. pljuskovi
i stvarno danima visok i stabilan tlak, ujutro tog dana nagli pad tlaka, naravno moja prognoza je bila nevrijeme
i "opet " sam ispao glup ... jer je dan prelijep
do nekih dva popodne ni oblačića na nebu, a onda u roku pol sata do sat , sa svih strana nevrijeme i led

ali sve je to lokalnog karaktera, tako da prognoza teško može pogoditi
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Imaš meteostanicu u svojem dvorištu?Daj malo opiši to,znatiželjan sam. :D
Nema tu neke velike mudrolije ,kupiš stanicu koja se može spojiti s pc ,instaliraš program koji će obrađivati podatke koje šalju senzori,kontaktiraš s pljusak .com ,dobiješ upute o zaklonu i ostalim regulama, od njih dobiješ podatke i umrežiš se na pljusak i tvoji podatci su 24 h na netu.Jedino što računalo mora stalno raditi i biti online.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cijelu vecer puse dosta jak vjetar. sada pred 20ak minuta je pocela padati neka cudna solika koja je presla u susnjezicu. i ne, nije prvoaprilska sala :shock:
pokusao sam slikati iz auta ali bezuspjesno a van mi se nije izlazilo.
nadam se da ce kisica nastavit do jutra..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sad se probudim gledam van,reko aj daa sam pijan,čak sam ženu budil.
pada SNJEG.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
al se napadalo...
čak se je sva prašina namočila...:madmana:
ni litra po kvadratu iz sveg onog puhanja...:mad:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene natopilo možda pola centimeta toliko da pokrije prašinu, možda bude tokom tjedna još svaka kap dobro došla
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
al se napadalo...
čak se je sva prašina namočila...:madmana:
ni litra po kvadratu iz sveg onog puhanja...:mad:

tako i kod mene,od onog silnog puhanja ništa,a popodne kao da i nije padalo...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cujem danas prognozu da seljaci ozbiljniju kisu mogu ocekivati tek za 2 mjeseca. U poljopr emisiji. Sve ostalo je beznacajno i nebitno.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Oni ne mogu dati točnu prognozu za tri dana a kamoli za dva mjeseca.Te dugoročne uopće ne treba uzimati za ozbiljno jer i nisu ozbiljne i točnost im je nula.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nista od suse,,ovdje pada ko iz kabla,konacnoooooo,,vec,,pol sata i ne prestaje:gitarist::gitarist::gitarist:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
a kod mene tuča sve dotukla....:twisted:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Upravo se vratio s posla i još ima leda u dvorišču .:madmana:

ja čistio ulaz sa lopatom,ne znam jel bi se smijal il plakal....:scratch
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
hehe kod mene padalo celu noc samo se trrr ;) nisam mogao spavat :D a u jutro skoro leda ima po dvorištu kej trave :supz:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Kod mene lagano paducka cjeli dan.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh