• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Meni ovo trenutno odgovara jer sam ovih par dana, vani na dvorištu i u mazdinoj garaži, ali tvrdim da ovo nikako nije dobro, za ovo doba godine, ovo je ogromna vremenska neprilika, trenutno je kod mene sunčano, +15 stupnjeva, ludilo od vremena. Platili mi to budemo...

Screenshot_20240104_142052_de.wetteronline.wetterapp.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,631
Malo prije sam došel iz voćnjaka, rezidba je u tijeku. Na rimskome lješnjaku je počel padati pelud sa muških cvjetova. Prošle godine je to počelo na samu Novu godinu. Istarski još miruje, ali i njemu treba par toplih dana da počne cvasti. Ženski cvjetovi su se počeli pojavljivati tu i tam. Ne pamtim da je lijeska počela cvasti tako rano. Tu nastaje problem jer će oplodnja biti loša. Drugi tjedan najavljuju snijeg i niske temperature. Kako se bu to odrazilo na lijesku samo dragi Bog zna. Uglavnom više nije ništa kako je nekad bilo, ali na žalost na našu štetu. To je naših ruku djelo. Priroda pamti i vraća, a izgleda da mi to još ne shvaćamo za ozbiljno.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Kad nas najavljuju subotu i nedjelju oko 40 litara kiše. Onda ponedjeljak i utorak snijeg i - 10


Meni super što se voćnjaka tiče. Da je ostalo ovako još tjedan dana više od pola toga bi procvalo.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
-12.1 stupnjeva na metar i pol od tla...

Koja voćka je ranije krenula sad je pokojna 😂


Screenshot_2024-01-11-10-58-28-006_com.softwise.PinovaDoc.jpg
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
869
A sama površina tla -18°C, mjereno termo kamerom. :D

Prije koji tjedan kad sam spašavao salatu, zrak je bio oko 0°C, a zemlja -8°C, a ja po salatu izletio u papučama.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,687
Čakovec bil na -10°C bumo vidli kaj je preživelo u plasteniku...pokrili smo dodatno sa agrotekstilom al ne vjerujem da je mogel zaštiti...salata je sigurno dobila...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Fakat globalno zatopljenje. ..ljudi s punih 40 se cude temperaturi od -10..

kuda ideš svijete.

Ja ne znam kako ste propustili priliku da snimite film kako izlazi "para " na usta ili kako vaš 533/539 pali na -10..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
Čakovec bil na -10°C bumo vidli kaj je preživelo u plasteniku...pokrili smo dodatno sa agrotekstilom al ne vjerujem da je mogel zaštiti...salata je sigurno dobila...
niš joj nebu, malo po rubu eventualno...problem je ako bi bilo 3 dana -10 dan i noć...onda bi bila kaput...ovo joj diže imunitet!
 

Najnoviji postovi

Na vrh