• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
b3ee8950-1057-4749-93ac-5ee32f94e0c5.jpeg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Došel sam doma iz Istre, pohlepno pijem svoj domači gemišt i listam mobitel:
Gladam ovaj "izborni inženjering"
Screenshot_20240420_234338_com.android.chrome.jpg
Nemam ništa protiv da su ljudi izabrali svoje nove zastupnike, očekujem da ih budu poštivali, jer su ih izabrali.
Ja budem i ne budem dizao šatore, postavljao plinske boce, jafkal za poticaje... Očekujem mir 4 lete, izabrali smo ih trpimo ih.
Ja osobno nudim da proanalizirate kako se došlo do izbornih rezultata, pa počnite od ove tuđe tablice s brojem glasova.
Ja nisam ničiji magarac niti budala i ne mislim biti, a matematiku volim i znam...
Samo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Ne kužim ovu tablicu…i kaj bi ona trebala značiti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
@ZJ znaš ti znaš jako dobro. Ako ljudima tak paše, meni mora i ja budem poštivao izbor svih birača. Samo se nek drugi zapitaju zašto je njihov glas bio manje vrijedan od drugog do 1:4... U krčmi smo da ne bude panike...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ne shvaćaš, jer ti valjda paše. Tebe bumo izabrali s 11.000 glasova, a za mene ozabrati treba 45.000 glasova "pa smo ravnopravni .
I ne nemoj me više vleči za rep, pusti i drugima nek i oni uživaju, znaš dobro" da sam tu jako doma".
Ja bum poštival izabrane, a neka se drugi raduju, ili bune, moje je vrijeme za probati uživati u dobrom društvu i lijepim uspomenama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Ma nije mi jasno na koji se način došlo do tih brojki?
Vijesti i dnevnike ne gledam, pa ne znam objašnjenja.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Ajd otvorite posebni naslov: Politika.....da nas ovdje ne davite sa ....kak se to ono zove u književnosti? :unsure: :hahah:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Oba dva ste veliki mutikaše, Vi to jako dobro znate i bez da sam ja to sad natipkao, ali za to Vam je zaslužna Cocta i neumjerena kava. Mene najte farbati. @ZJ naj rivati glavu vu pesek, ovdje nije pustinja i ti nisi noj, a ti @LeeChampa prejdi na rakijicu, a ne kavicu.
Politika u Vašu butigu, o sve Vam 🤣😂😜😈😅
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Ma ne. Stariji nasad. Osigurano je samo neznam jel mi se isplati prijavljivati
Ovo mogu razumijeti na drugi način:
Nekada su djeca u školi imala obavezno osiguranje. Naša je starija kćerka u školi teško bila ozlijeđena i završila na 2 operacije. Poslije svega isplatili su nam novac za koji nismo u tom trenu djetetu mogli kupiti 1 kg banana. Na tom sam primjeru izučio još jednu gorku stvarnost i zato u potpunosti mogu razumjeti dilemu "prijaviti ili ne štetu na 2500 trsova".
Jadna smo Država, taoci "zlih, nesposobnih i pokvarenih ljudi koji vladaju", gramzljivih banaka, osiguravajućih društava i na žalost največeg broja "crkve".
Razumijem neodlučnost, na žalost tu smo gdje jesmo.
Loši ljudi uništili su, a i dalje uništavaju Lijepu našu... A mi drugu Domovinu nemamo.

Prijavi štetu ako ništa drugo da ih uznemiriš. Koristi od njih se ne nadaj.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Nije točno ovo o moru i narodu! 😥
Kojekakve kaljuže, da ne napišem.......je bistrije od naroda.
A možda i nije tak, ako promatraš uhljebe!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Onak za nas stoku sitnog zuba, koja je razlika između komunizma i ove demokracije? :unsure:
Sjedimo u "kapelici" uz kavu i nadmudrujemo se! :ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Uh, da napišem, ili ne 🤔.
Istinu valjda mogu napisati.

U vrijeme tzv. komunizma se kod nas prišlo nabavi zemljišta i "izgradnji potpuno novog objekta, crkve". Zašto sam naglasio objekta. Jednostavno zato što smo "prava Crkva" bili mi, ljudi. Entuzijazam i veselje su bili nemjerljivi, neopisivi su danas. Teško budu drugi vjerovali, prvu se crkvu uredilo i mise služilo u nekadašnjoj staji kupljenog posjeda. Nikada nije bilo slobodnog mjesta "za stajanje", zajedno i mladi i stari. Građena je nova zgrada crkve, "ručni rad nebrojenih dobrih ljudi i donacijama mještana" . Bili su s nama i naši prvi župnici, sve jedan bolji čovjek od drugoga, ne, ne lažem. Izgrađena je lijepa i funkcionalna nova zgrada crkve, a otišli su s mirom naši prvi župnici.
Došli su novi i novi župnici u prekomandu, vjernici, ljudi su nestajali u otkomandu, nestajao je onaj polet, elan, oduševljenje. Jučer isto slušam susjedu kako priča, pa taj je kosio godinama, zabadava oko kapelice, a onda se posvađao s župnikom oko izbora firmanog kuma za sina i rekao ne mislim više kositi. Pobunio se protiv nametanja i diktature...
Otac mi priča u par navrata, žalila se susjeda, supruga od njegovog prijatelja, veli dojde brat od zeta, svečenik u jednoj drugoj župi, na dvorište, prođe pokraj mene i ne kaže niti dobar dan.
Nadam se da ovo barem malo baca novo svjetlo koja je razlika itneđu "komunizma ovdje" i današnje "demonkracije".
PS
Jedan stari pokojni župnik susjedne župe je za Mariju Bistricu morao naručivati poseban putnički vlak, uvijek je bio pun. Nije mu bilo teško reći "neka vlak stane na našoj maloj stanici" da siđe dolje jedno dijete, hodočasnik. Nije mu bilo teško na ulici pozdraviti, kimnuti djetetu, tinejđeru u prolazu.
Danas ti u ispovjedaonici sugerira za koga bi trebao glasati na izborima. Meni je jedan fratar pokušao, digao sam se i otišao od toga, valjda zauvijek, a ljudi u redu su s čuđenjem gledali što se to dogodilo...
Ima razlike, o da, svemirskih razmjera. Komunizam je bio "mala beba" za "današnje vjernike iz prvih redova ispred oltara" ...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,039
Dobro da smo znali da neće biti struje cijelu noć... Ne..... Znači nigdje nisam čuo.

Vani 1 stupanj. Ne radi grijanje, mali se probudio sisati. Ne radi svijetlo. Ajde tata. Traži lampe. Pola lampi djeca ispraznila....

Stavi drugom u sobu neku lampu ako se probudi. Stavi ženi neku lampu.

Jebote kak su ljudi bez struje nekad...

Prije 100 godina. Probude se po noći i s mobitelom si svijetle put do vanjskog wc-a 🤣.

Bit će mraza noćas.... 3 ujutro je, a vani 1 stupanj. Stao vjetar, stala kiša, nema oblaka... 🥺🥺🥺🥺🥺
 

Najnoviji postovi

Na vrh