• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vrt bez motike ???

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Ja da stavim u hermetički zatvoren plestenik za 3 dana bi mi nešto pojelo sve...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
779
Planiram natkriti nekim modularnim sistemom da se može seliti jer nisam se sam sa sobom dogovorio na kojoj lokaciji ću ostaviti bašču, a da se traktorom može prići u slučaju da ipak bude trebalo. Okolo bih stavio mrežu protiv kukaca koju sam već pribavio.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Što misliš ograditi mrežom?
Hoće li pčele i slični porašivaći moći do cvjetića?
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
151
Planiram natkriti nekim modularnim sistemom da se može seliti jer nisam se sam sa sobom dogovorio na kojoj lokaciji ću ostaviti bašču, a da se traktorom može prići u slučaju da ipak bude trebalo. Okolo bih stavio mrežu protiv kukaca koju sam već pribavio.
Kakav modularni sistem. Da sam ga ja imao, s obzirom da jučerašnje nevrijeme, danas bi taj sistem bionegdje u drugoj županiji
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
779
Bit će nešto od čeličnih cijevi 40-50 mm kao osnova konstrukcije. Gore stavim rjeđu pa ispod nje gušću metalnu mrežu i opet ispod mrežu za zasjenjivanje tako da dođe nešto i sunca i kiše, a da ne porazbija sve ispod.

Što misliš ograditi mrežom?
Hoće li pčele i slični porašivaći moći do cvjetića?
O tome sam isto razmišljao, mreža je dosta gusta, ili ću povremeno otvoriti ili ću nabaviti bumbare.
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
151
@domy_os jap ali samo sa mrežom kiša neće nestati. Lani i ove godine već sad je bilo za cijelu godinu.. samo krivo raspoređena
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Dobro sve napreduje...

Gotovo je. Na drugoj slici paradajz kraj paprike Eduardo F1... Izgubljena je bitka s zapercima. Kidanje više nema smisla. Pobjedio me. Od sada ga samo vežem pa kako mu bude.

Ovaj Dyno F1 skoro pa i nema zaperaka. Tu borba još traje...

Bundeve još uvijek samo muške cvjetove imaju 😔.

Vidim naznaka nekih bolesti i vidim male crne mušice po paradajzu.. Vidjet ću kako će kiša pa prođem sa ortiva + decis...

@plus evo žena moja danas na svoje oči vidjela kako su 2 kokoši (Auracane) ubile i pojele debelog smeđeg puža..


IMG_20240610_184332.jpg IMG_20240610_184329.jpg IMG_20240610_184249.jpg IMG_20240610_184309.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Ajde da malo naselimo mikrobiologije u bašču...

Pa da probamo preći na neku organskiju proizvodnju... Ili barem probam koje prskanje izbaciti...
IMG_20240611_194715.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
E za za dva sredstva čujem, ali ih još nikad nisam vidio 😅.

Preskupa je ta biologija.

10e prskalica naspram 3e ekvivalent kemije..

Što je je, nakon ovakvog tretmana raste ko blesavo. Samo što je zaštita od bolesti upitna...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
da, pogotovo kaj je svako drvo zelenije od paprike i paradajza...e sad ko će ga znat, možda je mikoriza, a možda netko neda dušika... ;)
duško, budi muško...!
 
Na vrh