• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ima prekidač koji ga zaustavlja kad se digneš sa sjedalice, isto je i sa kardanom- sigurnosni standardi, ali mogu se isključliti ti prekidači, ako na pr, koristiš cirkular ili nešto sl. što radi na mjestu.:(y)::cool:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Pretpostavio sam da je tako nešto jer se vidi da je sam od sebe stao. Nisam znao da postoji tako nešto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nije to loša stvar za sigurnost ali zna biti iritirajuče kad moraš svako malo dole.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Budući da sam svašta do sada proživio i preživio od nekoliko prevrtanja do toga da mi dijelovi stroja koji se razletio okrznu glavu i još štošta, bez većih posljedica i čini mi se da sam potrošio onih 9 ili 12 života što ih mačke i neki drugi imaju- odlučio sam dalje laagaaaanooo i oprezno.:icon_kidra::icon_scratch::icon_idea:
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Pozdrav dečki.
Tražim pogonsku osovinu od reduktora za yanmarA 1300. Naime, nedavno sam jednostavno uslijed malčiranja ostao bez zadnjeg pogona, a sada je majstor rastavio traktor i pronašli smo uzrok... Prilažem sliku od navedenog dijela pam Vas molim za koji savjet.... LP.
 

Prilozi

  • 1549556713147769.jpg
    1549556713147769.jpg
    117.1 KB · Pregleda: 35
  • 1549556713768572.jpg
    1549556713768572.jpg
    106.3 KB · Pregleda: 35

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ja bi to dao napraviti kod Kušeca ili u Hitner jer ćeš proći jeftinije i brže
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Pozdrav dečki.
Tražim pogonsku osovinu od reduktora za yanmarA 1300. Naime, nedavno sam jednostavno uslijed malčiranja ostao bez zadnjeg pogona, a sada je majstor rastavio traktor i pronašli smo uzrok... Prilažem sliku od navedenog dijela pam Vas molim za koji savjet.... LP.

ali neka naprave termičku obradu kako treba. u Bih u Tešnju firma zupčanik radi odlično, kao orginal bude.
Kad je već rastavljen onda preberi ležajeve, promjeni nek je novo, imaš u trgoagencija najpovoljnije.
 
Posljednje uređivanje:

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Dečki, Yanmar 1300, prošle godine napravljena generalska(koštala me suhog zlata), nepunih 100 radnih sati, a on opet pari i dimi na iberlauf. Doduše, kod jakog opterećenja, malčiranja ili frezanja na uzbrdici. Ima li razloga za brigu??
 

tom83

Član
Tu od
17 Srp 2014
Poruka
37
Ako vam uredno pali,negubi snagu te ako niste primjetili veliku potrošnju ulja mislim da nemate razloga za zabrinutost.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Gdje se moze povoljno kupiti polovni yanmar traktor.... Neki distributer sa fer cijenama i uslugom?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Kod nas izgleda ne, možda Mađarska, ali i oni hoće podvalit heh.
Ajd ovi skroz mali od 12, 13 konja i nisu toliko skupi. Al oni npr. 20 konja 4x 4, 40-50 000 kuna to je preskupo.
 
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Gledam japanske tratore od 0-ak konja...
Ne one skroz mini nego vece modele...
Dali netko zna koja je npr razlika izmedu Kubote Gl 21, kubote gt5 i yanmara f215?
Ti modeli mi se nude pa zato pitam
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ja imam yanmara FX215 i Hinomota NX200 koji je identičan sa kubotom Gl 21 razlika je samo u naljepnicama i savjetovao bih kubotu. Do sad sam s njim odradio 1300 sati bez problema. Iako ne mogu reći da je yanmar loš, ali meni je od početka bolja kubota zbog mogučnosti koje ima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala, to smo i mislili da je kubota bolja :)
Jos cu vidjeti na licu mjesta sta se nudi...
Bitna mi je velicina i sirina s obzirom da su sve parcele na brijegu
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Provezli se do slovenije medutim od traktora nista...nismo zadovoljni stanjem traktora...
Jedini koji je bio super i kao nov je mini kubota sa 300radnih sati a taj nam je premali :-(
 

Najnoviji postovi

Na vrh