• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
pozz...zanima me kako pričvrstiti roll bar na yanmar traktor žuti je rekao na blatobran se nesmije,,,na netu skoro svaki yanmar ima pričvrstit na blatobranu hvala....
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
pozz...zanima me kako pričvrstiti roll bar na yanmar traktor žuti je rekao na blatobran se nesmije,,,na netu skoro svaki yanmar ima pričvrstit na blatobranu hvala....

Nisam ja rekao da nesmije biti pričvršćen za blatobrane , nego sam ja tu informaciju dobio od čovjeka koji radi na tehničkom pregledu .
Prije nego sam uopće počeo praviti Rool Bar ( zaštitni luk ) otišao sam na tehnički pregled pitati .
Nije bitna dimenzija i oblik cijevi , bitno je da vodoravna cijev bude udaljena 20 - 30 cm iznad glave vozača kada sjedi na traktoru.
Cijevi nesmiju ići iz jedne točke i nesmiju biti pričvršćene za blatobrane.

Tako je bilo prije 2 - 3 godine kada sam ja pravio zaštitni luk .
Navodno da sada uopće netreba prilikom registracije imati zaštitni luk , nego se plati nekakva naknada i možeš registrirati traktor bez zaštitnog luka .

Mislim da bi najbolje bilo da odeš provjeriti ( pitati ) na tehničkom , jer svjedoci smo da se kod nas zakoni mjenjaju svaki drugi dan .
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Mislim da bi najbolje bilo da odeš provjeriti ( pitati ) na tehničkom , jer svjedoci smo da se kod nas zakoni mjenjaju svaki drugi dan .

Luk treba i mora biti pričvršćen tako da kod prevrtanja zaštiti vozača od prignječenja.
Neki dan sam dobio homologaciju za ovog zadnjeg što sam kupio i sad je spreman za registraciju :(y):.

Zaboravih napisati da mora imati za prolaz na homologaciji pozicije i žmigavce naprijed i nazad, stop svijetla i osvjetljenje za tablicu , i sve mora imati e oznaku inače ne prolazi pregled... Homologacija za sad košta 650 kn...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Neznam od kakvog materijala je blatobran na tom traktoru ali samo ime mu govori da služi za obranu od blata, a ne od prevrtanja.
Potpuno se slažem sa tim čovjekom na tehničkom i žutim koji je najvjerojatnije rolbar pričvrstil za nekaj jače.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Neznam od kakvog materijala je blatobran na tom traktoru ali samo ime mu govori da služi za obranu od blata, a ne od prevrtanja.
Potpuno se slažem sa tim čovjekom na tehničkom i žutim koji je najvjerojatnije rolbar pričvrstil za nekaj jače.

Ma da je neznam od kakvog matrijala blatobran ako na njega pričvrstiš zaštitni luk prilikom izvrtanja sve će se polomiti. To je osnovni razlog zašto nesmije biti pričvršćen za blatobran .
E sada , osobno sam vidio da su ljudi svašta pravili samo da bi prošli na tehničkom , jer najlakše je zvariti na blatobran i doviđenja .

Na velikim traktorima se to može fino napraviti zato što ima dosta mjesta , još ako je majstor inovativan i dobar , to lijepo izgleda i bude funkcionalno .

Međutim na Yanmaru ( malim traktorima ) problem je što nema mjesta tako da uvijek nešto zapinje i problem je za napraviti .

Ja sam sa svojim prošao na tehničkom ( pustili su me ) ali nisam dobro napravio iako nisam pričvrstio za blatobran.

Evo na ovom linku ima za svaki pojedini model zaštitni luk i kao se montira.


http://www.hoyetractor.com/mm5/merc...HTE&Product_Code=ROPS&Category_Code=1301OTHER
 

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
danas sam cuo od jednog gospodina koji se bavi time i rekao je da roll bar netreba ako je traktor laksi od 600 kg....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ma da je neznam od kakvog matrijala blatobran ako na njega pričvrstiš zaštitni luk prilikom izvrtanja sve će se polomiti. To je osnovni razlog zašto nesmije biti pričvršćen za blatobran .
Slažem se sa tobom, ali pošto znaš da sa Yamiima baš nisam na ti, taj dio sam napisal sa zadrškom.
Mada neki traktori (mislim na veliku braču) ipak imaju blatobrane koji čuda mogu podnesti.
Dakako mislim na one starije od 30 :icon_wink:
 
Z

zokki

Guest
Lijep pozdrav svima!
Novi sam na forumu, pa ako sam slucajno pogresno objavio ili je trebalo ovo biti na drugom mjestu.. ispricavam se.
Citao sam ovaj forum i stvarno ste mi dosta pomogli.
Nego kupovao bih neki mali traktor a yanmar mi nekako najbolje dogovara, pa ako bi mi mogli malo pomoci.
Trebao bi mi za vrt i za vocnjak ,vocnjak i nije jako velik oko pola jutra je, cak mozda malo manji..pa ako bi mii mogli reci jel se moze naki kakav dobar yanmar za 3000E.. Nema se vise novaca pa bi bio stvarno zadovoljan kad bih mogao naci nesto za te novce i da valja. Hvala svima :)

I jel mi moze reci tko koliko dode yanmar snage oko 17 ili 18 ks.. ako tko zna.. posto na njuskalu vidim samo cijene za onaj 1100 model..hvala..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
I jel mi moze reci tko koliko dode yanmar snage oko 17 ili 18 ks.. ako tko zna.. posto na njuskalu vidim samo cijene za onaj 1100 model..hvala..
Za te novce možeš dobiti jedino onog od 11 ks a za ove veće će ti trebati duplo od toga što si naveo :cool2:
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
kolege forumaši cup sam da ima čovjek u kožinu pored zadra koji se isto bavi prodajom yanmara. pa ako neko zna njegov kontakt broj da mi da.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
kolege forumaši cup sam da ima čovjek u kožinu pored zadra koji se isto bavi prodajom yanmara. pa ako neko zna njegov kontakt broj da mi da.

Taj u Kožinu prodaje Prodetove traktore, tako najjednostavnije ti je zvat njih da ti daju njegov broj, do prije godinu dana su tako imali tipa koji je na Sirobuji (ulaz za Split) drža 4-5 njihovih Yanmara, a sad su očito našli novu lokaciju
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Vidim da mi se neki postovi sa slikama brišu samo me zanima zasto????

Rezolucija slika mora biti 800 x 600 , ti si postavio sliku sa tolikom rezolucijom da nemože stati na dva monitora.
Postavi ponovo slike kako treba i nema problema .
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Lijep pozdrav svima!
Novi sam na forumu, pa ako sam slucajno pogresno objavio ili je trebalo ovo biti na drugom mjestu.. ispricavam se.
Citao sam ovaj forum i stvarno ste mi dosta pomogli.
Nego kupovao bih neki mali traktor a yanmar mi nekako najbolje dogovara, pa ako bi mi mogli malo pomoci.
Trebao bi mi za vrt i za vocnjak ,vocnjak i nije jako velik oko pola jutra je, cak mozda malo manji..pa ako bi mii mogli reci jel se moze naki kakav dobar yanmar za 3000E.. Nema se vise novaca pa bi bio stvarno zadovoljan kad bih mogao naci nesto za te novce i da valja. Hvala svima :)

I jel mi moze reci tko koliko dode yanmar snage oko 17 ili 18 ks.. ako tko zna.. posto na njuskalu vidim samo cijene za onaj 1100 model..hvala..
jaro imas u gradistu (prodeta) covjek prodaje te traktore a totije blizu a ima veliki izbor i svakakvi cjena
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
evo sam i ja napokon nabavija traktorić, je da je punoljetan (94god), al za moje potribe bi triba bit ok, radi se o Iseki-ju tu1700 sa 22ks i duplim pogonom:cool2:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
evo sam i ja napokon nabavija traktorić, je da je punoljetan (94god), al za moje potribe bi triba bit ok, radi se o Iseki-ju tu1700 sa 22ks i duplim pogonom:cool2:

Čestitam!!! Iako nije 22 ks nego 17 ks ali nema veze bitno je da radi i neka dobro služi bez kvarova...
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Čestitam!!! Iako nije 22 ks nego 17 ks ali nema veze bitno je da radi i neka dobro služi bez kvarova...
u papirima mu stoji motor snage 17KW/22KS, a valjda mu je izlaz na kardanu 17KS:confused:
 
Z

zokki

Guest
Zuti i mirko bosanac hvala puno na odgovorima.. ipak smo spustili kriterije..dvoumimo se između f14d ili f13d.. :)
f13d je pristupacniji po cijeni.. a jel znate mozda jel ima kakve jos razlike izmedu njih osim te jedne konjske snage..
 

Najnoviji postovi

Na vrh