• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
20130328134000.jpg


20130328133922.jpg


20130328133911.jpg


20130328133927.jpg


20130328133931.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Odlično izgleda , sve napravljeno za svaku pohvalu , nadam se da ćeš proći na tehničkom .:icon_scratch:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Odlično izgleda , sve napravljeno za svaku pohvalu , nadam se da ćeš proći na tehničkom .:icon_scratch:
Prvo homologacija :mur: Inače lijep primjerak,i neka radi dobro i bez kvarova....:smile:
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Ke4

Bok svima!

Kupio sam Yanmar KE-4. S njim sam dobio samo frezu.

Pošto imam još 2 velika traktora, ovaj će mi služiti samo za vinograd.

Moram kupiti za njega roto kosu, atomizer i plug, a frezu bih suzio s 130 na 100cm,
ili ako hoće tko mijenjati.
Ako ima tko sliku svojih priključaka , molim ga da postavi slike, da znam što tražim.
Trebam i kuku napraviti, pa isto tako molim da netko stavi sliku svoje.

Hvala :)
 

Prilozi

  • fotografija 3.jpg
    fotografija 3.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 189
  • fotografija 2.jpg
    fotografija 2.jpg
    46 KB · Pregleda: 241
  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 227
Posljednje uređivanje:

NENO043

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
33
to su noževi ne znam kakvi su ali mislim da je potrebno oštrenje[/QUOTE]

Valjalo bi ih naoštriti, samo pazi da ih ne spališ brusilicom
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dajte ne lupajte gluposti , noževi se ne trebaju oštriti ,ionako se istroše u radu a vi bi ih još skidali s brusilicom .
Halo pa ne idete frezati panjeve nego zemlju :icon_axe:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Dajte ne lupajte gluposti , noževi se ne trebaju oštriti ,ionako se istroše u radu a vi bi ih još skidali s brusilicom .
Halo pa ne idete frezati panjeve nego zemlju :icon_axe:

upravo tako,ovo je freza a ne malčer
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Bok svima!

Kupio sam Yanmar KE-4. S njim sam dobio samo frezu.

Pošto imam još 2 velika traktora, ovaj će mi služiti samo za vinograd.

Moram kupiti za njega roto kosu, atomizer i plug, a frezu bih suzio s 130 na 100cm,
ili ako hoće tko mijenjati.
Ako ima tko sliku svojih priključaka , molim ga da postavi slike, da znam što tražim.
Trebam i kuku napraviti, pa isto tako molim da netko stavi sliku svoje.

Hvala :)

Evo kuka u 3 točke, možeš traktor objesit o nju, a skida se i stavlja za 6 sec..:cool2:

Dajte ne lupajte gluposti , noževi se ne trebaju oštriti ,ionako se istroše u radu a vi bi ih još skidali s brusilicom .
Halo pa ne idete frezati panjeve nego zemlju :icon_axe:

Ako ideš frezat punicu samo ti njih naoštri:icon_wink::wink::icon_pidu:
 

Prilozi

  • PB260475.JPG
    PB260475.JPG
    43.3 KB · Pregleda: 995
Posljednje uređivanje od moderatora:

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Vi ostali ste svi dobili ove ruke na hidraulici ili ste sami radili?

Na moj se freza kopča ovako:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VEg_MvC2CgE[/YT]



Ovako izgleda:
 

Prilozi

  • fotografija 22.jpg
    fotografija 22.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 313
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Bok svima!

Kupio sam Yanmar KE-4. S njim sam dobio samo frezu.

Pošto imam još 2 velika traktora, ovaj će mi služiti samo za vinograd.

Moram kupiti za njega roto kosu, atomizer i plug, a frezu bih suzio s 130 na 100cm,
ili ako hoće tko mijenjati.
Ako ima tko sliku svojih priključaka , molim ga da postavi slike, da znam što tražim.
Trebam i kuku napraviti, pa isto tako molim da netko stavi sliku svoje.

Hvala :)


Pozdrav !

Čestitam na kupnji , neka te dobro i dugo služi novi stroj.
Što se tiče priključaka , izdvoji malo vremena pa pregledaj ovu temu od početka imaš cijeli niz slika raznoraznih priključaka , freze , kosilice ( malčeri ) , plugovi , poteznice ... kada sve pregledaš onda konkretno pitaj što te zanima ( imam većinu priključaka koje si naveo )
Nikako ti nebi preporučio da suziš frezu , bolje je probaj zamjeniti nego ići na suzivanje .


oreska69 dali je potrebno oštirit noževe na frezi

Ni novi noževi nisu naoštreni , tako da uopće netreba oštriti noževe . Mislim da je svima jasno da oblik noževa na ovakvim frezama nema nikakve sličnosti sa noževima na uobičajenim frezma koje susrećemo na našem području . Ako se pogleda kada freza radi vidi se da su noževi tako napravljeni ( svijeni ) da sami po sebi usitnjavaju zemlju zbog svog oblika , tako da nema svrhe oštri ti ih jer ni nemaju klasičnu oštriciu koju bi trebalo naoštriti .

KAWASAKI Vi ostali ste svi dobili ove ruke na hidraulici ili ste sami radili?

Koliko ja znam nitko ništa nije dobio , sve se mora platiti ili napraviti
 
Posljednje uređivanje:

oreska69

Novi član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
12
Ni novi noževi nisu naoštreni , tako da uopće netreba oštriti noževe . Mislim da je svima jasno da oblik noževa na ovakvim frezama nema nikakve sličnosti sa noževima na uobičajenim frezma koje susrećemo na našem području . Ako se pogleda kada freza radi vidi se da su noževi tako napravljeni ( svijeni ) da sami po sebi usitnjavaju zemlju zbog svog oblika , tako da nema svrhe oštri ti ih jer ni nemaju klasičnu oštriciu koju bi trebalo naoštriti .


hvala žuti
 

Najnoviji postovi

Na vrh