• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Yard Man - obnova vrtnog traktora

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,542
Da patuljak, bit će to prava zvjerka za travurinu, samo kad bude gotov.:cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Jel se primiš koji put za remenicu radilice da se njegova duša ne zastoji...
Primim, bez brige. Pomaknem ga koliko kompresija dozvoli.

Nadam se da više nema mušic vani, pa da ga pofarbamo, dok još nije previše zima??

Imam hrpu važnijih obaveza. Bude i on polako došel na red. Kosište je kompletno gotovo, neke stvari treba pofarbati, neke samo sastaviti...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako si pripremil moremo i danas, nije problem polijati.
Obečal sam, a ja kad si ili nekome nekaj obečam ...... ne želim ja biti kočnica u prokektu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ma nisi, naravno.
Nisam (danas opet) doma.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
.
Obečal sam, a ja kad si ili nekome nekaj obečam ...... ne želim ja biti kočnica u prokektu.

Kaj kočnica ponekad si uteg :icon_axe::icon_fU::icon_thumright:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Prije će se diferencijal rasipat,preslabašno je za takve egzibicije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Mislim da su tam najveći problem pikse na poluosovinama. Diferencijal je prilično masivan, reda veličina Super Specijala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da ta kopita moraju biti od debelog materijala napravljena.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Mislim da su tam najveći problem pikse na poluosovinama. Diferencijal je prilično masivan, reda veličina Super Specijala.

Jesi ti siguran,kod mene nije baš tako.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
ZJ kako stoji nastavak radova? Jeli več izprobana kosilica jer trava je več porastla....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Uz sve druge obaveze koje imam, radil sam nekaj i na njemu.

Sastavljena je prednja osovina (sad se okreće na aksijalnim igličastim ležajima) i postavljena je u koljevku, koja je modificirana i ojačana. Ostaje još oprati i namazati lagere u prednjim kotačima, koje nije moguće izvući iz felgi, da mogu postaviti i prednje kotače, te dovršiti i upravljački mehanizam (treba modificirati spone).

Skinut je, djelomični rastavljen i opran motor, servisiran anlaser, pofarban zamašnjak i preokrenut zubni vijenac (koji inače nije predviđen za okretanje, plastični je, a novi košta nešto manje od 700kn - hvala Muhi na pomoći) jer je na njemu nađeno oštećenje zubi , pocinčani su mu oklopi, rastavljen je fergazer i pocinčano je kućište plovka, polužje regulatora...
Trebam još izrezati nove brtve za poklopce ventila i onda sastavljanje motora može početi...

Usput, radilo se i na prikolici: opjeskarene su i pofarbane felge, postavljene su nove gume, rastavljene su pakne, istokareni bubnjevi i zaštitni prsteni, nabavljeni profili za novu A šasiju (jer prikolica bude kiper), izrezana je stara šasija, sužena je osovina...

Nabavljena je nova remenica glavnog pogona, kao i njezina prirubnica (stigla iz Amerike - blaženi E-bay), tak da traktor bude ubrzan nekih 30-tak %...

... Ali od sutra me opet nema doma, pa će radovi malo stati...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Znači sljedeče novosti imamo kroz godinu, dvijje? Sad bu več trebalo ponovno preštelati ventile jer je prošel vremenski rok od štelanja do štelanja :(handshake):

700 čuna vjenac :icon_eyes::icon_eyes:. Mislim da ovaj način kak sam ti rekel da ga okreneš mora još dugo anlasati.

ZJ, daj to malo stisni jer još malo i stroj bu spadal u old tajmer klasu :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Upravo se stišćem ... u Zračnoj luci Franjo Tuđman...

Nego, dihtungi za ventil dekle su po skoro 50kn/kom (i nema ih nego u Ivanić Gradu), a napravljeni su od neke gume 1mm debele. Budu li valjali ak ih izrežem od gumiranog pluta debljine 2,5mm?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Upravo se stišćem ... u Zračnoj luci Franjo Tuđman...

Nego, dihtungi za ventil dekle su po skoro 50kn/kom (i nema ih nego u Ivanić Gradu), a napravljeni su od neke gume 1mm debele. Budu li valjali ak ih izrežem od gumiranog pluta debljine 2,5mm?
Nevalja. Povečal buš zračni prostor ispod poklopca...to se može negativo odnositi na rad motora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
A onda nikaj...išćem tanji materijal.
Bojim se da papir ili klingerit ne budu držali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh