• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
O tome sto se traktor muci, a nebi se trebao mucii jer je dovoljno 32 ks za normalan rad pumpe, a pretpostavljam da traktor ima bar 70 ks. Dakle, iz nekog razloga se muci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
dobar rovokopac, odlican!
treba vidit sta je s tom hidraulikom, nema tu protoka sigurno jer je spor na svaku komandu, al rijesit ce se...
Koliko vrijedi sprava?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma ima on i brzinu samo sam ja radio na nekih 800 do 900 okretaja motora, jer nisam vjest za brze, a ne muci se traktor uopcem, to bruji multiplikator. Koliko vrijedi, pa imao sam neki dan ponudu 2000 EURA, da je samo jos malo podigao, prodao bih ga, i meni se svidio kako dobro radi, pa ga nedam za male novce,
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
kako ovaj prenosi na kopanju tezinu traktora?
Jel se nekako ukruti nakon sto se podignu stange hidraulike?

Dobra je to stvar, al najbolja kad je od nekog super rodjaka, kuma i sl...
jednostavno prerijetko treba...ako treba cesto onda je bager puno bolja stvar!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
stavio sam ukrute sa donjih poluga na poteznicu traktora, zakacimdonje poluge na stroj, podignem ukrute sa stroja prema poteznici, stopa dignem stroj na potrebnu visinu zakacim ukrute uvucem stabilizatore stroj ostaje da vidi na traktoru, ako izvalcim stobe dole dize traktor i prenosi tezinu traktora na stroj, gornje kacanje sam pored toplinka postavio jos dvije paralalna profila i zaklacio ih na traktor, dosta dobro stoji, jos cu stope okrenuti nazada, sad su okrenute unutra, a stroj sa svojom cijenom opravdava svoje sposobnosti,
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
e, to je dobro tako...
Ma sve stoji, ako ima sta radit, nije to neki novac!
Ja sam rotirao razne opcije jer mi treba bager dosta, gledao sam takve ruke pa kombinirku sam htio, nakraj sam uzeo tockasa od 12t, a kad zavrsim s njim sta imam ako mi jos bude trebat bager bit ce to 3.5t minibager.
To je stvarno magicna granica po mogucnostima kopanja i transporta!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
da ti mini bageri se i meni svidjaju,a 3,5 tone nije ni mali, a ipka se na prikolici moze voziti svugdje i kad sidje sa prikolice nema mu premca, a mali potrosac,ja mislim da on moze da radi isto sa kasikom 60cm, jedina stvar da nadjes nesto da valja je skup, a za 2000 eura neces naci nista, a ja sa ovim svojim ipak neke svoje poslove mogu da radim, mislim nisu mi veliki novci zarobljeni u njemu
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
sve stima...
ovako po grani koliko mogu procijenit (znaci i po radnim sposobnostima iste) tu si negdi ko bager od 3.5t!
Neka njega u dvoristu;)

mozda je tvoja cak masivnija!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh