• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa kako si ga kacao na te kuke, kako si koristio ostale prikljucke, ja ga planiram kacati kao na onom video sto sam slao u svojim postovima na ovoj temi, mislim ja da onda ovaj tezi nekih 500kg od tvog, tvoj traktor po podacima nosi 1500kg, a moj nosi 2770, pa se nadam da ce biti ok, mada je to na krajevima traktorskih poluga ipak je ovo udaljeno nazad
 
S

sa_colic

Guest
pa kako si ga kacao na te kuke, kako si koristio ostale prikljucke, ja ga planiram kacati kao na onom video sto sam slao u svojim postovima na ovoj temi, mislim ja da onda ovaj tezi nekih 500kg od tvog

kačio bez problema priđem mu blizu spojim hidrauliku i pomoću grane i stopa nabacim ga na šasiju stavim osiguranje da nespane podignem stope i vozim bilo gdje ostale priključke nisam koristio a ako bi i zatrebali šasija se skine za neki pola sata i prije na videu nije loša ideja samo neznam za teže utovarivače koji još često idu i po neravnu terenu kako bi se ono kačenje pokazalo mislim da nebi dugo izdržalo ipak je to stroj koji ima veliku snagu pri radu i težinu u transportu zato mi se oni toplingeri ne čine baš neko dugoročno riješenje
 
S

sa_colic

Guest
pa kako si ga kacao na te kuke, kako si koristio ostale prikljucke, ja ga planiram kacati kao na onom video sto sam slao u svojim postovima na ovoj temi, mislim ja da onda ovaj tezi nekih 500kg od tvog, tvoj traktor po podacima nosi 1500kg, a moj nosi 2770, pa se nadam da ce biti ok, mada je to na krajevima traktorskih poluga ipak je ovo udaljeno nazad

ako imaš na traktoru prednji utovarivač taj ćeš nositi bez problema ako nemaš bojim se da ćuš na većoj uzbrdici ostati bez volana kao i što se meni događalo dok ga nisam natovario nekim tegovim naprijed
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma nije nejga problem opteretiti, a ima ;prednji utovarivac, nego se bojim za hidrauliku, mada ako bi isao na onaj sistem kacanja, stopama ga dignem dok ne zakacim one poluge za ukrutu, kasnije stope uvucem i vozi. Sta mislis o onom nacinu kopcanja na videu.
 
S

sa_colic

Guest
ma nije nejga problem opteretiti, a ima ;prednji utovarivac, nego se bojim za hidrauliku, mada ako bi isao na onaj sistem kacanja, stopama ga dignem dok ne zakacim one poluge za ukrutu, kasnije stope uvucem i vozi. Sta mislis o onom nacinu kopcanja na videu.

što se tiče onog kačenja vrlo zgodan sistem i lako za napravit ali neznam koliko je to stabilno i izdržljivo kad je u pitanju veći utovarivač i neravan teren ipak su ti utovarivači teški i visoki pa ako nije skroz fiksan u čas prevrne traktor zato mislim da bi bilo bolje neku šasiju postaviti koja se brzo skine i montira jer onako imao bi dosta poluga koje se španuju a uvijek bi neka popustila i moro bi dotezat stalno da stroj stoji fiksno vidi sve mogućnosti a ja znam odkad sam svoj stavio na šasiju da sam traktor pretvorio u pravi rovokopač koji je kopao i na sred makadamskog puta bez problema i vozio sam ga svuda a kad je bio na polugama bilo me strah i po ravnom jer se to sve ljuljalo ma koliko ih zatego
 
T

traktor-rovokop

Guest
Molim vas odgovorite BRZO

Zelio bih da kupim ovaj zadnji utovarivac zuti sto je gore na slici,samo da pitam gdje si nasao takav utovarivac i koliko KOSTA ????
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
915
http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/vucni-utovarivac-marke-atlas-oglas-5732644

ovaj sam kupio sad sljedi servis cilindara novo ulje filter pjeskarenje farbanje

ima ko iskustva sa istim mislio sam kopat neke grabe po parcelama za odvod vode pa malo tovarit pjesak za navozenje niskih terena a i mozda malo gnoj tovarit sve u svemu ne za neki ozbiljan posao

ovakve komande prvi put vidim jedna rucica ide u 6 smjerova ako neko zna da mi pojasni
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
upravo postavljam video na you tube,a pak kad zavrsi uploud, postavim ga ovdje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JjBi8jXwQ8c[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=E_xRJihmVmo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Čini mi se da bi ti dobro došlo još jedno 10tak konja na motoru
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hmm..meni je ovo čudno...jesi siguran da negdje nemaš začepljenje ili suženje cijevi ili nešto. Traktor se nebi smio gušiti na zupčastoj pumpi; vidio sam to kod stare klipne pumpe, ali ono je neka sasvim druga priča... Rođo ima na Cyklopu T214 zupčastu pumpu od cca 80 l/min i traktor ju vrti ko od šale, uopće mu ne stvara otpor...
Ovo zvuči ko da će traktor svake sekunde krepat, a nebi ju smio gotovo ništa osjećati
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa motor se vrti nekih 800 okretaja, nesto malo iznad lera, a nije bas da krepava, cini vam se,motor osjeti samo kad grabi kasiku ako je zemlja tvrda, jos da napomenem kasika je 60cm, a punio sam je prepunu sigurno nekih 0,3m3
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Morao bi on bolje da pjeva , možda za mrvicu smanjiti litražu pumpe a povećati broj obrtaja motora
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja mislim da je pumpa prave velicine, 33cm3 sa ubrzanjem 3x, kardan na 400 okretaja, dodje mi protok nekih 40 litara u minuti,a na stroji stoji da ide 80, dakle treba jos gasa duplo vise da postigne deklarirani protok,to bi bilo negdje 1600 okr motora sa ovom kombinacijom, manja pumpa bi vec islo prevelike okretaje. Ovo sto je snimanao je nekih 800 okr /min motora.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Prema proračunu za pumpu sa tlakom 180 bara i 80 l/min treba ti 32 KS, kao što i sam vidiš...
Mora postojati neki problem; ako ne u pumpi onda u ubrzivaču. Jesi provjerio lagere?

25zghs2.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh