• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Jedina "vrlina" samogradnje je ta što ne moraš dati sve novce odjednom nego ga sklapaš kako možeš ali sve ostalo ide na stranu kupovine gotovog proizvoda kojeg eventualno treba doradit.
Prvo moraš računati na ogromnu količinu potrošenog vremena (vrijeme je novac) i živaca, a tek onda na novce koje ćeš dati za sve potrebno i vrlo vjerojatno će te izaći skuplje nego da si kupio polovno u dobrom stanju.
 
S

sa_colic

Guest
Da je stroj original za traktor imao bi drugačije kopčanje i nezavisni hidraulični sustav. To je dio kombinirke, samo je prerađen i ne izgleda baš nešto...

evo vam odgovor za taj zadnji utovarivač taj utovarivač narandžaste boje što je powershivt objavio moje je vlasništvo to je zadnja grana od utovarivača koja se po potrebi kači na te 4 kuke i uzima ulje sa stroja a taj moj na slici u mene je bio na fordu 3000 4wd i kopa ko i pravi bager u najtvrđem materijalu utovarivač je odličan i nema nigje lufta oni gramipovi utovarivači su dječija igračka naspram ovoga nadam se da sam odgovorio na neka pitanj poz
 
S

sa_colic

Guest
onda je i ovaj prepravljen, ali nije ni bitno, ima stope koje su siroke,a konstrukcija mu je masivna




Uploaded with ImageShack.us

sve što te zanima u vezi ovog utovarivača slobodno pitaj stroj je moj i mogu ti dat sve odgovore u vezi stroja pozdrav
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Sta sad trazi registraciju na imagsshacke, a nemogu da se registriram tamo, bemti...

kako vam se cini ovaj stroj, treba pumpu i ostalo

ezfxat.jpg

vxckrq.jpg

16c5d9k.jpg
 
Posljednje uređivanje:
S

sa_colic

Guest
taj stroj sa slike je odličan jest da traži velik traktor po mogućnosti duplak i sa prednjim utovarivačem al je stvarno odličan koliko pita novaca
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pa kod mene je traktor tezak 3400kg, duplak, hidraulika mu nosi 2770kg, mislio sam ga postaviti na fiksno nosenej na ukrute, zanima me vrijedi li 1300 EURA, psto treba pumpu i ostalo, ali i menis e cini ok.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tc5iEYKSQiA&feature=related[/YT]
ovoj je dobar nacin za nosenje a i i u radu je stabilnini, a lako izvodljiv
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pa kod mene je traktor tezak 3400kg, duplak, hidraulika mu nosi 2770kg, mislio sam ga postaviti na fiksno nosenej na ukrute, zanima me vrijedi li 1300 EURA, psto treba pumpu i ostalo, ali i menis e cini ok.

Ovdje na slikama se nevidi, da li ima jos koju korpu? Ako nema, nevrijedi toliko. Treba jos malo spustiti cijenu.
Nova pumpa sa multiplikatorom je oko 450e, rezvoar, filter, crijeva, kopcanje i sjedalo, od 100-200e i vise, ustvari to je stvar rezije sto bi se reklo, ako treba jos i koja korpa, i ona se nemoze napraviti bez 150e da sam pravis. Sve u svemu izasao bi nekih 2000e, za koje bi dobio stroj koji bi u kombinaciji sa tvojim traktorom treba da bude stvarno masina ipo. Na tebi je da vidis da li ti se to isplati.
U poredjenju sa ovim ja sam svoj Riko dao za 1800e, dobio bi mozda i dvije ali mi se malo zurilo. Doduse on je vise za utovar nego kopanje, a ovaj obrnuto, sto tebi i treba
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
meni se taj riko upoce ne svidja, niti je konstruktivno dobar, cini mi se da je ovo u odnosu na riko stroj, riko izgleda kao da je iz stone age.Ipak je ovo suvremenija tehnologija.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
meni se taj riko upoce ne svidja, niti je konstruktivno dobar, cini mi se da je ovo u odnosu na riko stroj, riko izgleda kao da je iz stone age.Ipak je ovo suvremenija tehnologija.

Sve zavisi kako gledas. Meni se bas svidja Riko, i za utovar je tata mata u klasi ovih jeftinijih strojeva, ovaj je bolji za kopanje ali ni Riko nije los.
Ovaj stroj mi se takodje veoma svidja, od svih ovih na piku ovaj mi se cini kao naj bolja masina, za razumne pare, samo zahtjeva pozamasan traktor, a i dodatno majstorovanje, sto mi se i svidja, odardis po svom kalupu kako ti se naj vise svidja.
Ovaj mi je jos i ljepsi, ali nerazumna je cijana, 2500e :scratch previse brate.
http://www.pik.ba/artikal/2196109/utovarivac-/
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pumpa i reduktor grupe II (od clana sa foruma 250E)rezervoar, filter, sjediste, ukrute, jos nekih nekih 150 EURA plus prijevoz 100 EURA i stroj u stratu kosta 1300EURA, dakle sveukupno 1800E, malo previse, ali nema jeftinije, jos samo da nema dodatnih ulaganja, a trebalo bi ga probati, prikopcati na hidrauliku od traktora, pa vidjeti ako se ponasa.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
pumpa i reduktor grupe II (od clana sa foruma 250E)rezervoar, filter, sjediste, ukrute, jos nekih nekih 150 EURA plus prijevoz 100 EURA i stroj u stratu kosta 1300EURA, dakle sveukupno 1800E, malo previse, ali nema jeftinije, jos samo da nema dodatnih ulaganja, a trebalo bi ga probati, prikopcati na hidrauliku od traktora, pa vidjeti ako se ponasa.

Pumpa i multiplikator bi trebali da budu grupa III, i pumpa 50 i koji cm3 (litre), za neki optimalan rad, Riko je imao pumpu 54 cm3.
Imas jos i crijeva koja isto nisu jeftina, a hidrulika sa traktora, nevjerujem da bi to islo, premali kapacitet i kolicina ulja.
Kazem ja nakupi se tih sitnica. I mi kada smo kupovali kontamo netreba jos puno uloziti, samo neke sitnice, kad ono preko 500 e sitnica, a bio je u funkcionalnom stanju i imao je pumpu i sve smo sami radili
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koliki protok treba ovaj stroj, ja sam mislio da je 40l u min, ok sa 200 bara max tlaka. Naravno da traktor nema protok za dovoljnu brzinu, teka na punom gasu 47 litara, ali samo sam mislio da ga probam tako, luft, stanje hidraulike. Pa crijeva vec ima ukoliko su ispravna, samo teba ustimati prikljucke. Imam cak jednu ovakvu pumu u ponudi sa reduktorom za 100 EURA, ali je upitno stanje istih. Ako je ubrzivac ubrzava 3,8 x, onad na 500 okretaja vratila, (pola gasa) imam 1900 na pumpi, sa pumpom od 25cm3, bih imao nesto manje od 50 litara, mislis da je malo, ja se vise bojim max tlaka ove pumpe u ovoj grupi. da grupa III znatno mijenja racunicu, heheh
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
koliki protok treba ovaj stroj, ja sam mislio da je 40l u min, ok sa 200 bara max tlaka. Naravno da traktor nema protok za dovoljnu brzinu, teka na punom gasu 47 litara, ali samo sam mislio da ga probam tako, luft, stanje hidraulike. Pa crijeva vec ima ukoliko su ispravna, samo teba ustimati prikljucke. Imam cak jednu ovakvu pumu u ponudi sa reduktorom za 100 EURA, ali je upitno stanje istih. Ako je ubrzivac ubrzava 3,8 x, onad na 500 okretaja vratila, (pola gasa) imam 1900 na pumpi, sa pumpom od 25cm3, bih imao nesto manje od 50 litara, mislis da je malo, ja se vise bojim max tlaka ove pumpe u ovoj grupi. da grupa III znatno mijenja racunicu, heheh

Pa mogao bi i 40L ako ti se nezuri :weedman:.
Neznam sad sve zavisi od traktora, ali postici 500 obrataja na kardanu treba poprilican gas, a bezveze je da traktor radi na velikom gasu kad netreba velika snaga samo dzaba trosi gorivo. Meni je naj optimalnije bilo kada sam kacio na Same-a i ukljucim brzi kardan i na 900 obrtaja motora 460-480 obrtaja kardana, i trosi kao upaljac, ali za pogon na leru traba snaga, a kinez radi na pozamsnom gasu i opet po sluhu cujem da pumpa radi na manjim obrtajima nego sa Same-om, sto zanci ispod 460o bez obzira na veliki gas. Tako da na tu racunicu sa 500o bas i nebih racunao.
Kakvog se pritiska bojis 200 bara su i ova 25 II grupe i 50 III.
A crijeva ti trebaju ova glavna, rezervoar - pumpa - komande - rezervoar, ta nisu bas jeftina :weedman:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nisi mi rekao koji potok si ti imao, ako je pumpa bila 54cm, pretpostavljam da je ubrzivac 3,8 x, vratilo na 460 okretaja, tako izadje nekih 94 litre protoka, nebejerujem da su bile onda ove komponete, zanima me koliki si protok imao za optimalnu brzinu rada, po tvojoj prici neki 50 litara, mada racunica ne stima
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
nisi mi rekao koji potok si ti imao, ako je pumpa bila 54cm, pretpostavljam da je ubrzivac 3,8 x, vratilo na 460 okretaja, tako izadje nekih 94 litre protoka, nebejerujem da su bile onda ove komponete, zanima me koliki si protok imao za optimalnu brzinu rada, po tvojoj prici neki 50 litara, mada racunica ne stima

Nisam rekao da sam imao 50L protok ni da treba protok 50L vec pumpa 50cm3 ili takozvana 50L (racunica na 1000o).
Multiplikator 3/1, pumpa 54 cm3, 460o kardana eee onda ide kao avion :weedman:. Kada sam ga pogonio sa kinezom na sporom karadanu onda je radio optimalno
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
hehhe, opet neznam koji protok trebam, nista mi nisi opet rekao

50cm3 pumpa i to bi trebalo biti dovoljno. To bi onda bilo po racunici 60-70L :scratch
Ja samo govorim prema svom iskustvu koje sam imao sa ovim utovarivacem.
Treba jos vidjeti ima i pametnijeh ljudi koji se u to bolje razumiju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh