• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
misliš da je piksnovanje jeftino ? a da se uradi kako treba :butthead:
još ako rupe u uškama nisu centrične pa treba razbušivati :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
misliš da je piksnovanje jeftino ? a da se uradi kako treba :butthead:
još ako rupe u uškama nisu centrične pa treba razbušivati :lol:

Ne mislim,,,pišem,:lol:,,i čitam šta drugi pišu,a za cijene piksanja znam,,...:rolfer:
Dali če to on radit ili ne njegov je problem,,,,,,i odluka..:p i dali če ga uzimat..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
U hebemu, pa nema 20m dohvat, pa da sve mora biti na stotu, to je ionako par koraka, hoby stroj, i za male pare. Lufta mora biti, samo je pitanje koliko i gdje, kao i što bagerista kaže.

Pod neprecizan vjerovatno mu je iskustvo problem, treba se malo i naviknut, a ne čim dirneš komandu odma si expert.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Petre jesi li nekada radio sa rasklimanom granom na bageru ? nebitna dužina grane

moraš biti prorok da znaš hoćeš li pogoditi kanal ili ne :finga: o podizanju nekog tereta ili preciznijim poslovima da ne pričamo :rolfer:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja sam prvi put ovih dan sjeo, kad sam probavao taj stroj, a bio je rasklapan, smijesno...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemojt se šalit , tko poznaje stroj ima u mišičima programirani osjet kad treba pustiti ručku .
Ljudi pale upaljače s korpom bagera ..bez obzira na luft sa istom izvučenosti cilindra stane na istom mjestu .
Power idi probaj kod nekoga tko ima ispravan stroj ... vidičeš da je ista stvar i kod ispranog
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
te priče samo sam čuo od kojekakvih prodavaca kako nije bitno ima li grana lufta ili ne :rolfer:
i još da me neko pokuša ubijediti kako je bolja ruka sa luftom nego ona ''utegnuta''
a ne pričam ovo tek onako , radim sa bagerima već ohoho , čak i imam neki smiješni bagerčić
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fC-cFGH5yKA[/YT]
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
to si sve tocno rekao da se raditi sa strojem u luftu samo ga treba poznat ja sa nasim schaeff hr 12 ima malo lufta i da se sa njim sve napravit jer ga poznam dok sam u poduzecu radio na o&k rh6lc serie f on ima lufta u pm nikud nikam dok ga malo ne upoznas ali opet ide
ali malo teze ali da se
savo kolko ova tvoja makina ima motor ks jel to benzinac ili dizel?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dođe tip kod mene nekaj kopat s jcb ..stroj na oko djeluje ko nov ..opči izgled ne mora ništa govoriti ako stroj ne radi u šumi .
Na kraju tko bi blesav gulio rotirkom ili retrovizirima po granju a imaš komande u ruci .
I tak tip mora promjenit korpu ...ponudim se da mu pomognem i sugeriram da još malo spusti kako bi korpa nalegla da bez otpora izvučem klin .
Vidim ja ne jebe on mene pa se odmaknem , frjer ostavi korpu podignuti cca 10 cm od poda ..i polako se gega iz kabine , prva štenga , druga ..noga na pod ...kad se on tako dogegao do korpe kran je taman pao da je korpa nalegla i on bez beda izvuče klin .
Ostanem paf ..reko slučajno .
Ode on natrag na stroj i okrene , nanišani kran iznad druge korpe ..opet ja ulječem da mu pomognem ..nejebe on mene opet ...ista priča ostavi kran cca 10 cm iznad , dogega se do korpe , ova taman toliko pala i on flop! , bolcen na mjesto .
E sad vi vidite o čem pričamo ...i sam sam probao na skipu ...okresao sve lampe i špalete u radioni ..
Došo čovjek preuzeti stroj , inzistiram da sve isproba radi zapisanika ...uhvati on one 4 ručke ...ma bombon ti izvadi iz stražnjeg đepa ako ga imaš .
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Savo, ako grana ima lufta na bolcnima nema problema pogodit kanal, nisam ja spominjo luft na letvi zakreta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
eto , već pokušavate da me ubijedite kako je bolje imati lufta u grani nego da je sve OK :axe:
prihvatam :prayer:

@strojnik
dizel , 20ks , dva klipa , rugerini
isti motor nao u člana ARNO na njegovom TV
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj to znači da nema lufta ? .. svaki kuglični ležaj ima lufta ..da je sto x FAG ili NTN ..i to se zna .
I svak tko hoče pošteno ispiksirati mora napraviti čeličn kaljena čahure i kaljeno brušeni klin ..bronca ili te kerefeka samo kad hočeš sklepat i prodati
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja sam sve poceo, samo znam da ima onakav stroj sigurno da bi rijesio luft, bez obzira imali veze ili ne, ali ja mislim da sigurno luft (lijevo desno) odmaze u radu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam sve poceo, samo znam da ima onakav stroj sigurno da bi rijesio luft, bez obzira imali veze ili ne, ali ja mislim da sigurno luft (lijevo desno) odmaze u radu.
E sad ti izračunaj jer ti sigurno neće biti teško ...koliko hoda ruka/ ljevo desno ako na klinu kod okretišta ima 0.1 mm lufta po strani a dohvata je 3 metra kaj nije maximalno .
Širina čahura 300 mm
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
na kraju ruke 1mm, teoretski, ali u prakis ima vise, ali o,1mm lufta na bolcnu, pa to je novo. Trebao si vidjeti ovaj stroj zbog cega je i pocela sva ova prica, pa on na malti rukom lijevo desno pola metra, gore dole isto, jer top link samo ima lufta 10 cm na svim mogucim spoevima, pa dalje jps na kombinerki.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nije prelagan, samo sam ja expert za proracun, heheh
da je u praksi samo tako,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
lupate , nema veze

u praksi se tolerancija ostavlja oko 3/10mm izmedju čahure i bolcna (zavisi od prečnika), tako da ako pričamo o luftu sve preko 00/00 je već luft
znači i tek prepiksnovan zglob ima lufta ako već tjerate mak na konac

ALI ja sam sretao mašine gdje u zglobovima ima i po 10mm lufta , pa čak i više na masivnijim mašinama

imam malo iskustva sa ovime tako da možemo raspravljati koliko god želite:vragek:


normalno da je cementiranje i brušenje bolcnova i čaura jedino ''pravo'' rješenje
mada , igrao sam se malo sa plastikama i iskreno pozitivno sam iznenadjen , ne poznajem vrste i tipove plastika ali od onoga što su mi drugi davali i savjetovali sam i više nego zadovoljan
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima plastike na novijim konbinirkama,,,,ali ne na svim di prolaze bolceni,,,samo na onima di se grana (zadnja) okreče,,,,,ali nije cijela..smo su napravljeni prsteni,,s plitkim zubom.,...

Na večim strojevima toga nema..
Brat je dela na kombajnu na nekim dijelovima di lanci prolaze,,,i mogu reč da je prezadovoljan,,,,ali je tip plastike koja je sama po sebi masna....
 

Najnoviji postovi

Na vrh