• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
u pravu je alenvw oba su od kombinirke skinuti a zašto imaju sjedište pojma nemam ali sam na jednoj kombinirki u blizini isto vidio kao ovako ima sjedište i komande izvan kabine.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Za 1300 eura očekivati nekaj bolje,teško.Na prvi pogled i nije nekaj,da spusti cijenu na 1000 eura,možda bi vredilo razmisliti o tome.Ako imaš kakvog posla,on začas to otplati.Da računaš sat rada samo 120-130 kn s tim strojem,praktički si ga otplatil za tjedan dana.Ali to je neka idealna računica.A i ako ti kod kuće treba uvek,onda se isplati,a da ga ideš kupovat samo zbog toga jer ti se dopada,mislim da nema smisla.V jednu ruku je tak sa bilo kojim strojem,ne?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sat rad kombinerke jcb 3cx ili 4cx dodje 40 EURA, ja milsim da i sat rada od ovog stroja vrijedi 20 EURA, 150kn, pa nemoze ni jcb uraditi duplo vise posla.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Treba tu silaziti gore dolje sa tog sica i na traktoru, a jcb ima sve komande unutar kabine i to s grijanjem. Tako da to nije za ozbiljine poslove.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
moguce da je, ali nije pretezak, stabilan na stopama, cini mi se da bi traktor sa njim mogao dobro raditi.

Obavezno isprobaj u radu, na nekom tvrdom terenu. Onda ćeš tek procjeniti pravo stanje stvari
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Treba tu silaziti gore dolje sa tog sica i na traktoru, a jcb ima sve komande unutar kabine i to s grijanjem. Tako da to nije za ozbiljine poslove.

ima jcb i klimu i muziku i svasta nesto, i onda to platis pa moras i garazu veliku da napravis, pa ti sve to stoji neiskoristeno ili radi godisnje 30 ak sati, a lakse mi je kad dam 1200 EURA pa i kad stoji ne trazi odrzavanja, a traktor otkacim i radim ostale poslove.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Obavezno isprobaj u radu, na nekom tvrdom terenu. Onda ćeš tek procjeniti pravo stanje stvari

kako ti se cini konstrukcijski, ne obracaj paznju na reezrvoar, to je rijeseno, pumpa on kaze da radi, mada se meni ne svidja ovaj nacin prijenosa, koliko je po tvoj procjeni po debljini ovih cilindara potreban protok ulja za solidan rad sa ovim strojem. Ja mislim da je ovo pumpa 26 cm3.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Na Torpedu kojeg sam ja koristil je bila pumpa 46 cm3 i mogu ti reći da je bilo dovoljno polovica gasa da se radi normalno.Snage dovoljno,ne cima,ne grije se nikaj i delaš ko čovek.Znači,negde oko 1300-1500 okretaja sam ja delal,normalno,ako čupaš panjeve i trgaš nekaj većeg,onda moraš dodati gas.Znači negde oko 50-60 l/min.Ako bi ti htel to dobiti s ovom pumpom,ona bi se morala okretati negde na 2000 okretaja pa i više,al mislim da je za 26 cm3 pumpu max broj okretaja 2500.Teško mi je zaključiti al ako je ruka od kombinirke,to bi trebalo štimati.Snagu buš imal svakak ako je pumpa ok,možda buš malo na brzini zgubil,nikaj drugo.Ako imaš keša,donesi mu 1000 eura,pokaži i reci da si kupac i gotovo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
prijeno s lanacnika ja 3 prema 1, ja na 1200 okr motora traktora imam na vratilu 600 okr x 3, znaci na pumpi imam 1800 x 26 cm3 je 47 l u min protoka, valjda je dovoljno, a gas nije prevelik (pola posto je max 2500)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A gdje su ovi ccilindri od cilindra obične kombinirke .
Postoji standard brzina i protoka ..osim ak se netko nije zaigral oko toga .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nisam te razumio, sto si htio reci, da su cilindri manjeg presjeka od cilindara kombinerke ili...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
aj malo pogledaj onaj dolje žuti kombi pa onda ocijeni dužinu ruke i debljinu cilindra
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Kombi stoji pod drugim kutem i dalje od ruke. Treba uzeti jednu poznatu mjeru na ruci, npr sic, cilindar ili bilo šta poznato pa po tome se matematičkim odnosom određuje točna dužina ruke. Ali nije daleko od 5 metara.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a ostalo, vrijedi li to dovesti kuci, kolika bi se to max moglo platiti pod uvjetom da je sve ok, nije raskliman, hidraulika radi zadovoljavajucom snagom i brzinom
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja bi rekel da je korpa 60 otprilike.Gle,ak su cilindri dobri,ne puštaju,pikse isto v redu,pumpa veliš da je ok,isplati se dati 1000 eura za to.Jel zuji pod opterećenjem?Si probal delati s tim?Kak je razvodnik?Prima po 2 komande bar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh