• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zagorski puran

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
imaju šugarce pod kožom.treba im pošpricati noge sa neosteomosanom.


cizmesinkin gdje ima za kupiti taj neosteomosan i kako se koristi? Dali se razrijeđuje sa čime? Koliko puta se perad tretira time? I NAJVAŽNIJE DALI IM PROĐE ŠUGARAC ZA SVA VIJEKOVA OD TOG PREPARATA ??
 
T

tile

Guest
imaju šugarce pod kožom.treba im pošpricati noge sa neosteomosanom.

hvala!! onako, nekako slično i sam razmišljam; probat ću............pa ćete znati; ako nije dovoljno jednom - ponovit ću.......ili po preporuci proizvođača....... veterinara; :oops:
 
T

tile

Guest
hvala!! onako, nekako slično i sam razmišljam; probat ću............pa ćete znati; ako nije dovoljno jednom - ponovit ću.......ili po preporuci proizvođača....... veterinara; :oops:

malo je nezgodno što takvi preparati traže karencu:madmana:................a vrijeme je ......baš pred Božić; :prayer:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
cizmesinkin gdje ima za kupiti taj neosteomosan i kako se koristi? Dali se razrijeđuje sa čime? Koliko puta se perad tretira time? I NAJVAŽNIJE DALI IM PROĐE ŠUGARAC ZA SVA VIJEKOVA OD TOG PREPARATA ??

ima u Mađarskoj,Srbiji,možda i u Bosni.To su ampulice od 5 ml koja se pomješa sa 1 l vode.Dovoljno je 2 puta tretirati u razmaku od 1o dana i dugo ste rješili problem sa šugarcima,taj preparat rješava i perojede,uši,buhe.Koristim ga godinama i jako sam zadovoljan.Amula košta oko 15 kn.
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
ima u Mađarskoj,Srbiji,možda i u Bosni.To su ampulice od 5 ml koja se pomješa sa 1 l vode.Dovoljno je 2 puta tretirati u razmaku od 1o dana i dugo ste rješili problem sa šugarcima,taj preparat rješava i perojede,uši,buhe.Koristim ga godinama i jako sam zadovoljan.Amula košta oko 15 kn.


eh jbg kad ne idem niti u jednu od tih država! Ima li neki preparat koji je u Hrvatskoj,a da je dobar?
 

domagoj007

Novi član
Tu od
11 Sij 2012
Poruka
4
Pozdrav ljudi, evo ja planiram započeti sa uzgojem purana pa imam par pitanja. Iza kuće imam oko 1000 kvadrata oranice, hrane ko u prići, i objekat od 100 kvadrata za podmladak.
Koliko bi purana mogao uzgajati na toj površini?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nemoj razmišljati na taj način koliko komada nego koliko sam možeš plasirati ili koliko imaš druge hrane kokuruz i ostalo jer mislim da si mislio na pašu kad si napisao hrane koliko hočeš na 1000 kvadrata koja vrsta itd. po toj kvadraturi možeš imati i više od 100 -200 komada ako je dobra paša na tom komadu zemlje
 

domagoj007

Novi član
Tu od
11 Sij 2012
Poruka
4
Hvala na brzom odgovoru.
Kukuruza i ječma imam jako puno i to nije problem, to bi sve trebao ograditi i napraviti nadstrešnicu na pure. Interesira me visina žice i gdje bi mogao nabaviti početno jato.
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Trebam pomoc! Dali mi netko može preporučiti tko u okolici Zagreba drži zagorske purane ,ali žute boje?

Nešto tipa ovoga:

 
T

tile

Guest
visina........2 metra minimalno; mislim, pura "teenager" to bez problema savlada ali pitanje je dali će se sjetiti; nemam iskustva; mojih je malo (20 max) i slobodne su;

ako otkriju slobodu bojim se da će im trebati i puno viša ograda; :cry:

a za jato ne znam;

inače, slažem se da je već u toj količini (100-200) veći problem plasman..............nego uzgoj, proizvodnja;
uostalom, tako je u svakoj djelatnosti...........manji problem je proizvodnja;
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo da malo osvježim temu...Ja bi se počeo baviti malo s puranima i purama..pa da pitam dali ima kakav poticaj i koliko komada moraš najmalje imati da ostvariš poticaj...:eek:

Čul sam da za zagorske purane dobivaš poticaj za puricu 150 a puran 200 kuna. Mislim da od 10 komada a i moraš prijavit neki posebni obiteljski obrt.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ih također imam, nabavio sam prije oko 3 tjedna.......1 purana i 6 pura, a kada budem prijavljivao ide 1 puran na 5 pura......to se valjda računa kao obitelj.......:rolleyess:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas 30cm snijega.......pronašao jaje kod pura u slami: :supris:

 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
evo malo mojih purića (18 kom.), kad su slikani (21.02.2012.) bilo im je 21 dan






a on/ona (Kvik) je nešto stariji cca 2 mjeseca (Hrvoje, koliko točno?
da li bi se po ovim slikama moglo prognozirat da li je pura ili puran? :)





 
H

Hrvach

Guest
Evo moje bebe jedinice... Kak je Kvik naraso ne bi ga prepoznao,a bio sam mu babica na porodu. 29.2 će bit star 2mj ak se ne varam, moram pogledat u dnevnik. Inače braceki i seke su mu fora :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh