• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zakon o sezonskom zapošljavanju

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
koliki je porez na tu nadnicu i tko ga plaća?

Na nadnicu se plača još porez od 25%,i dužan ga je platiti poslodavac.Radnik u godišnju poreznu prijavu unese uplačena primanja(dnevnice)i na to plačene poreze,i ako nema drugih primanja ili su sva primanja manja od neoporezivog dijela,lijepo iduče godine dobije povrat poreza.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
U jbt znači za svaki dan poslodavac mora platiti 20 biljega + minimalno 25 kn poreza x 24 dana mjesečno=1080kn
 
M

MOCO

Guest
zar taj porez nije u toj markici već plaćen? moram ga posebno plaćat? kome?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
U jbt znači za svaki dan poslodavac mora platiti 20 biljega + minimalno 25 kn poreza x 24 dana mjesečno=1080kn

Možda je to tako po zakonu ali u praksi je to tako da poslodavac odbija od nadnice ono što bi on trebao da plati.
 

boris12

Član
Tu od
5 Lip 2012
Poruka
23
Sve je to opet farsa, strada običan jadnik -radnik koji želi raditi, a na crno će se opet raditi.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
radnik plaća dio doprinosa koliko iznosi povrat poreza,jer će mu to biti isplaćeno kroz povrat poreza,dajem im satnicu 15kn,kao i do sada dok nije bilo markica,i markicu plaćamo popola. i na kraju ispadne pola pola od troška i svi zadovoljni.
 
M

MOCO

Guest
radnik plaća dio doprinosa koliko iznosi povrat poreza,jer će mu to biti isplaćeno kroz povrat poreza,dajem im satnicu 15kn,kao i do sada dok nije bilo markica,i markicu plaćamo popola. i na kraju ispadne pola pola od troška i svi zadovoljni.
a kako obračunavaš porez na dohodak?
kako to ide?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a kako obračunavaš porez na dohodak?
kako to ide?

pa vodiš evidencije koliko je tko radio i to odneseš knjigovođi koji ti sve to napravi,uplatnice ili kako god. nešto slično imam u kafiću,zove se šihterica,tu pišeš koliko je radnik radio,slobodne dane,praznike itd.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
da li svaki opg može zaposliti na kupon,ili to mora biti opg koji vodi knjige ili je u sustavu pdv-a ili sl.?
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
da li svaki opg može zaposliti na kupon,ili to mora biti opg koji vodi knjige ili je u sustavu pdv-a ili sl.?

A kak bi mogal zaposliti radnika,a nisi u poreznom sustavu?
Pa valjda bi trebalo platiti porez na dohodak za radnika i prirez...:mur:
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
da li svaki opg može zaposliti na kupon,ili to mora biti opg koji vodi knjige ili je u sustavu pdv-a ili sl.?

A kak bi mogal zaposliti radnika,a nisi u poreznom sustavu?
Pa valjda bi trebalo platiti porez na i prirez...:mur:
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
A kak bi mogal zaposliti radnika,a nisi u poreznom sustavu?
Pa valjda bi trebalo platiti porez na i prirez...:mur:

Znači opg koji nije u sustavu poreza ne može zaposliti radnika?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znači opg koji nije u sustavu poreza ne može zaposliti radnika?

Ma možeš bez ikakvih problema ja sam imao sezonce na vaučere za branje.Nisam u PDV-u jer ne moram a radna snaga mi treba samo 10 dana u godini i zato bi trebao ići u PDV 5 godina:icon_rofl:
Tako sam radio i preklane i nisam imao nikakvih problema.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Ma možeš bez ikakvih problema ja sam imao sezonce na vaučere za branje.Nisam u PDV-u jer ne moram a radna snaga mi treba samo 10 dana u godini i zato bi trebao ići u PDV 5 godina:icon_rofl:
Tako sam radio i preklane i nisam imao nikakvih problema.

super, to mi je važno! i ako mi možete reći gdje mogu saznati što sve za to treba? Kako to točno ide?
 
Posljednje uređivanje:

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
zna li netko da li mogu zaposlite radnika sezonca za pradaju sezonskog povrća na placu? I gdje da to pitam? I može li moja mama koja sa mnom živi meni pomagati kod prodaje na placu?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jedino ako je upisana kao član OPG-a tvog gospodarstva,to je po PS-u ali može pomaže svom djetetu a ne komšiji neće ti inspektor ništa,ako je normalan,a kako je u ovoj državi sve nenormalno nisam siguran.
 

Oblica

Novi član
Tu od
4 Ožu 2014
Poruka
3
Sezonski rad u poljoprivredi:
1. Treba sklopiti ugovor sa sezonskim radnikom - obrazac USP-1 (Narodne nov.)
2. Kupiti vaučere - vrijednosni kupon (FINA)
3. Platit porez i prirez na isplaćenu dnevnu plaću koja ne smije biti manja od 72,08 kn za 2014.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jučer mi bila inspekcija rada na imanju,kontrolirali sezonske radnike i prijave nositelja i članova OPG-a na zdravstveno i mirovinsko osiguranje...
 
Na vrh