• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zakup zemljista

B

bvrhove4

Guest
Zanima me kolko placate najam ako obradujete tudu zemlju da li godisnje ili mjesecni i da li je dovoljno samo kod javnog biljeznika.Ja obraduje oko 20 rali i nemam poticaj jer nitko neda u najam zemlju pa mozda uz neku novcanu naknadu to ostvarim inace temu sam poceo u rubrici SIJACICA
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja placam opcinsku zemlju nekih 7 hektara 25500kn...a inace placam 1000kn ral sa svim papirima za poticaj...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Također 400-600/ kj ali sa poticajem i stim da su sve zemlje odlicne i d da su uz puteve glavne...namjeravamo uzeti sad od općine jos 20 ha ali to ce vjerojatno biti veća cijena jer ima pametnih koji ce na licitaciji nabijati cjenu..početna je nekih 550kn/ha ai svi će nuditi vjerojano odmah duplo što je i maximum.jbg mozda prođemo negdje jeftinije u sto cisto sumnjam :(
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Momci, da malo oživimo staru temu ;)
Kakve su sada cijene najma zemljišta u vašem kraju?

Jučer mi na FB iskočio oglas, netko daje 12ha u najam, cijena 300e/jutro ili 500e/ha pa sam se začudio da je cijena tako visoka...
Jel to uobičajena cijena ili samo lijepa želja?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,939
Nažalost ili na sreću onom koji daje istina...

Čuo sam kod mene.. Veće table 3000 kuna po hektaru
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, ja sam tako iznajmila 10 ha, ima već desetak godina, 3500 kn/ha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh