• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamjena pluga IMT 756 za IMT 757

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
aha
e hvala na tim savjetima
3x12 več imam,ali mi je problem na kratkim njivama,pa mi ostane duža uzglavnica nego što je polje,pa tako na kraju ispane da mi je učinkovitiji dvobrazni plug večeg zahvata pa pojedninim poljima...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ako se i ovdje radi o OLT-u sigurno nije 14cola...
ovo mi se čini da je neki plug rađen u kučnoj radioni..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Hvala na savjetima, i ja sam Bonbo sumnjao, alisam htio da srucnjak potvrdi, definitivno odustajem od tog pluga. Taj plug stavrno nema doirnih tocaka sa IMT, i cak lemesi nisu od IMT 757.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
taj plug je FMP Koz Dubica, posudjivao sam ga od jednog komsije i nije los uopšte, mana mu je što nema crtala
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mogu li se aktivna radna tijela kod pluga IMT 757,tj kut, nagib lemesa podesiti kod kovaca da prave manji otpor, vezano za ono sto je Bobo iznio, da prave manji otpor.
 
B

Bobo

Guest
Pa mozes pod normalno okovane lemese postaviti neku tenku armaturu cjelom duzinom i onda stegnuti lemese i probaj tako orati, ak oti se ne svidi, taj komadic se izvadi i imas standardni plug kakav je i bio...

Koliko mi je pozneto da samo promjenom kuta lemesa neces postici nista, nego bi trebal ocjelo pluzno tjelo prapraviti. Iako se cini nemoguce, i te kako je izvedivo. trebas dobru presu i dobru stupnu busilicu i sve se moze napraviti.


Uzmi u obzir da IMT 757 ima dasku kopiranu kvernelandovu i da ovakva kakva je jako lijepo ore i za zivo cudo pruza relativno mal otpor u radu, tako da mislim da tu nemas sto mjenajti. Samo dobri lemesi i udri.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Da ali vec si reako da ima aktivna radna tijela ili vec sto i da pluigovi dobro idu u zemlju, ali da prave veci otpor, jer manje sijeku, a vise kidaju zemlju.
 
B

Bobo

Guest
Istina je i to, a lijepo sam ti govorio da je 757 prevelik plug za tvoj traktor, na sto si odgovarao da nema problema u radu s takvim plugom...

Pokusaj promjeniti kut lemesa podbacivanjem komadica zeljeza pod lemes, pa ces vidjeti jel se sto popravilo ili nije. I ja sam to imao u planu raditi, ali su drugi vec prije mene pokusavali, pa nisu vidjeli nikakve razlike... U cjeloj prici je polozaj daske, njena uvrnutost, te njena "otvorenost" prema nazad bitniji faktor, nego polozaj samog lemesa, iako i to ima veze...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Jos uvijek kazem da nije prevelik, samo sam htio smanjiti otpor, sto nije na odmet i uvijek je pozeljno.
traktor je tezak 2700 kg, sa duplim pogonom i u slucaju nedostatka snage u nizem stuopnju prijenosa vuce ga bez problema.
 
B

Bobo

Guest
Onda OK, ako s njim mozes orati.

kazem ti, bolje nesto podbaciti pod lemese da ih malo "ispravis" nego da ih kovac mota i ako ne budes zadovoljan lako to povadis i imas normalan plug...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki nema od toga nist, znam dobro iz vlastitog iskustva da IMT577 i Torpedo 7506 (70ks) imaju dooobranog posla sa plugom IMT757.2 pogotovo u pravom jesenjem oranju. Imao sam 577 i navedeni plug godinama. Susjed je imao 560 i isti plug i sve bilo drz nedaj dok nedodje jesen. Nije htio mjenjat traktor vec je mjenjo plug za 756. Ljetno oranje, preorice i zaoravanje krumpirista, kupusista, strnika i sve sto se oro 20ak cm nije problem ali kad treba pustit 30-32-35 dubine u ugazenoj zemlji, raskvasenoj ili iza kombajna ili repista tu na 577 kulja dim ko ruka debelo na auspuh. Koliko puta mi sve bilo zao traktora a u ovoj prici da je neznam kakav stroj u pitanju on sa svoje 2,5 tone naspram 3,2 od 577 nema sta radit s tim plugom. U oranju koliko god je vazna snaga motora toliko je bitna i tezina samog traktora.
757.20 je malo PREVELIK zalogaj za traktor od 55ks!
Nizi stupanj prenosa opet nije rijesenje, plug mora imat potrebnu radnu brzinu ako se hoce poorat kako spada
 
B

Bobo

Guest
Kico, on tvrdi da tako moze orati. Imas na youtubeu par clipova kako ljudi s 560 oru sa 757.20, sto meni nikako ne ide u glavu. Kod mene je bas lako obradiva zemlja, pa opet 577 ima sto raditi sa takvim plugom ako ce se poorat u jesen kak treba duboko (nikad preko 30 ovdje ne oremo). 577Dv se s njim igra, ali obican ima sto raditi... Brena na drugu stranu 757.30 vuce i 1. direktnoj, a dublje oranje 4. ili 5. spora i to je opet nekih 8 km/h.

Koliko ce traktor od 55ks kvalitetno raditi s tim plugom i mene zivo zanima, rekao sam mu da poslika malo to oranje da vidimo na sto ce na kraju izgledati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prije nego sam doselio iz Vojvodine imao sam 577 bez prednje vuce i ovaj plug mu je bio "dost" a ovdje sam odmah po dolasku kupio opet 577 sa prvom vucom i sa istim plugom opet mu je bilo sto se kaze puna saka brade! Sa 5136 sam u oranje iso 3x14 cola 1. brzom ili ako su tezi uvjeti 4 pomocna, 3 i 5 pomocnu niti pomisliti jer su one sinhronizirane (srenje brzine na rucici, sredina gore i sredina dolje). Nekoliko godina sam drapo sa 4 brazde dok mu nisam skasio prednji pogon, nikakvo cudo. :oops:
Ne tice me se ali bi volio viditi kako ide to njegovo oranje, nekazem da nije moguce samo sam malo sumnjicav.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ja sam sa tim plugom orao, ne puno, ali to sto sam radio islo je dobro. Onda ti plugovi tehnički ne valjaju, ako za 2x14 cola treba vise od 70-80 ks, kad sa druge strane cujem da sde neki uvozni voze sa manje snage.
I jos , tako je i za roto brane bilo govora, da treba 30 ks po metru sirine, a ja svoje od 2,5m vozim na knap, ni previse ni premalo.
 
B

Bobo

Guest
Ide bez problema i u 3. i u 5. sporoj... koelga jesensko oranje radi sve u 5. sporoj s obadva traktora 5106 i 5136 i nikad problema...
 
B

Bobo

Guest
Svaka cast, ali plug na zemlji, a podizne poluge uzbrdo... koliko ga uopce mozes dici od zemlje?

Ja svejedno tvrdim da je to malo KS za taj plug, (iako traktor sa slika izgleda jaci od 55ks) ali ako imas neku laksu zemlju, MOOOOZDA moze napraviti kvalitetnog posla.

Cekamo jesen ;)

Da nemas mozda koju sliku sa probe oranja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh