• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamjena pluga IMT 756 za IMT 757

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Au, velik plug, sad kad si se zamijenio gotovo je, ako ne bude išlo skini zadnju dasku i udri.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
bit ce slike sa probnog oranja, i moze se dici jos nekih 40-50 cm, a o skidanju daske i ne pomisljam, nisam valjda tolika budala da sam toliku glupost napravio, pa da sad orem sa jednobraznim.
Vec sam ti rekao Bobo da je traktor masivan, samo mi je drago da vise ne skripe kao oni 756 nove proizvodnje kad i pustim u zemlju i iskrive se na sve staren ali u zemlju nece, to je katastrofa kako su orali, nek sam se ja njih rijesio. Trebao sam to poslikati da vidite, to se nebi moglo zvati oranjem.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
powershift kaže:
Bobo hoce li ga moci vuci ovaj zelenko.

pa ako ova mrcina od traktora ne može da ga vuče šta onda može? :D izgleda dobar plug, koliko je to cola? Bio bi on ekstra da je sniženi klirens, nekidan sam od komsije posudjivao 755 NK ma to radi savršeno sa rusom, za ovu moju planinsku zemlju i ne treba dublje oranje.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
powershift kaže:
14 cola, i meni odgovara visoki klirens, vidis kakvu travu zaoravam
Baš ju i nisi nešto zaorao,ili je plug u k*,ili ga neznaš naštelat...
bez ljutnje. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Plug je dobar,samo mu fali povišenja dasaka,ili ti pera koja služe za bolje zaoravanje mase.
To si nabavi čim prije i nemaš brige..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
sad ja neznam sta se pod tim podrazumijeva, jeli to ono plasticno.
Pa trebao bi biti dobar s obzirom koliko me dosao, mislim nadoplatio sam na IMT 756 jos 250 EURA
 
B

Bobo

Guest
Da, misli se na to plasticno, ALI TI OBAVEZNO STAVI METALNA povisenja, jer plasticna u trecem krugu oko njive otpadaju...

Inace, dosta ga mozes dici, i sretno ti oranje s novim plugom.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Jsu li tvoje sumnje manje nakon ovih slika, ali bit ce slika na jesen, nadam se
 
B

Bobo

Guest
zemlja ti se cini laka za obradu, pa ce mozda biti OK i na jesen... Moram ti priznati da je ovi u fendtu svoje konje hrane s necim cudnim, jer su ti konji ocito jaci od ovih na koje smo navikli...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mozda nemate predstavu na slici da je trava visoka sigurno metar, a malo sam zurio posto je prodavac bio nestrpljiv, pa ga nisam stelao do detalja.
Ipak miaslim da me puno izasao, racun je ovakav, noja svoj plug IMT 756 sam platio 700 EURA (nov, ali nije ni zaasto) i jos sam na njega nadoplatio 250 EURA, dakle 950 EURA stim da sam sa onim poorao nekih 15 ha.
Znam skupo je, ali onog se nisam mogao drugacije rijesiti, a bio je neupotrebljiv, svi vec zanjau da ima ta nekakva proizvodnja u BiH kopije IMT plugova, pa kad vide odustaju odmah, jedini ja nisam znao kad sam kupovao.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaka cast dobro zaorava a i Fendonja mi se cini da bi u oranju s prednjom vucom pojeo IMTa 560 iako kazes da je 55ks. Ajd nek igra ta kombinacija!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Samo da jos dodam, orao sam opustenih spanera, sto sa 756 je bilo nemoguce i opet nije sastavljao brazde, uvijek je bio vidljiv kanal između prohoda. Mislim da je razlog bio u sirini traktora u odnosu na zahvat pluga, te dolazilo do zakosivanja pluga zbog neslaganja sila vuce, qli me iznenadilo da ovi 5 cm po brazdi i gra toliku ulogu. Osima ako nije kljucno to da su prethodnio plugovi bili mekani opa su se izvijali i tako pomjeraali silu vuce dodatno na sirinu zahvata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh