• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zapocinjanje poljoprivrednog gospodarstva

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Zna li netko što i zašto se desilo u plastenicima kod WestGate-a u Zaprešiću. Tisuće kvadrata najsuvremenije opremljenog prostora za hidroponski uzgoj salate. Radili su dvije ili tri sezone i ključ u bravu. Sad zjape prazni, počeo je i najlon pucati. Često prolazim pored njih i svaki put se pitam jel to bilo pranje love ili nesposobnost. E da mi je samo jedan taj plastenik.
Bilo je tu malo pranje PDV-a,krediti,sama hidroponija je jako skupa i pojavio se još jedan problem na koji nisu računali,skladištenje te salate iz hidroponije ima krači rok od klasične salate sa polja.Slučajno poznam jednog ulagača.Kod nas je hidroponija velika igračka,još nekako rajčica i paprika zbog večeg prinosa,ne možeš hidroponiju voditi kao uzgoj na zemljenoj podlozi ,od oka
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zna li netko što i zašto se desilo u plastenicima kod WestGate-a u Zaprešiću. Tisuće kvadrata najsuvremenije opremljenog prostora za hidroponski uzgoj salate. Radili su dvije ili tri sezone i ključ u bravu. Sad zjape prazni, počeo je i najlon pucati. Često prolazim pored njih i svaki put se pitam jel to bilo pranje love ili nesposobnost. E da mi je samo jedan taj plastenik.
Koliko me pamćenje služi,zadnji (tada već smijenjeni) direktor im je završio u Remetincu zbog potpisivanja štetnih ugovora i pronevjere love...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ok, te prizemne probleme znam jer su ljudi iz mog sela radili tamo. Bilo je svakakvih kikseva. Kužim da ja mogu zeznuti u svojoj proizvodnji, ali tu je toliko novaca uloženo, i krenulo je za pohvalu. Pa kaj su nam takozvani stručnjaci takvi bedaki da su tek nakon dvije sezone skužili da tu nema računice. Salatu prek zime treba grijati to su valjda znali, ali očito nisu znali koliko bu to koštalo. Prek ljeta joj je prevruće u plasteniku, a uz to kome ju prodati. To su bile količine da boli glava.
Ne mogu vjerovati da su tu napravljene tako glupe greške počevši od krivog proračuna troškova, i neosiguranog tržišta za tako veliku količinu salate koja baš i nije za dugo čekanje kupca. Znači opet lopovluk, jedan u Remetinec na odmor, ostali pobrali lovu poreznih obveznika.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Igra - kapitalna su pobrali, možda za te dvije ili tri godine koliko je to živjelo dva ili tri puta, i to je to.
Evo, sto metara niže mene je Todoričeva pakiraona krumpira. U pet - šest godina vlasništvo se izrotiralo četiri puta u krugu istih ljudi. Trenutno je prvi vlasnik opet vlasnik. Svaki "novi" vlasnik je uzeo kapitalna, zaposlio neke nove i neke "nove" radnike, neke odpustio pa uzeo državne poticaje za zapošljavanje "novih" radnika....i tako - to koliko znam, a bogtepitaj koliko toga ne znam. Ali ovdje su u igri preteški igrači da bi kome palo na pamet zgrebsti i istjerati mečku.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Da bit će da je to, mijenjali su se vlasnici ko donji veš. Vjerojatno su i oni svaki ponaosab dizali lovu iz raznoraznih njima dostupnih fondova. Za nas male smislili mjeru 6 za koju nitko nezna u kojoj je fazi i da li je lanjski natječaj bio tri u jedan (prvi, zadnji i nikad više). Ne znaju u agenciji ni ministarstvu dal će biti još koji natječaj za tu mjeru. A 15.000 eura bi malima pomoglo više nego milijuni velikima. Ostaje nam uzdaj se use i opet use (više nemamo ni kljuse).
 

Najnoviji postovi

Na vrh