• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštita pšenice i ječma od bolesti i korova

R

Ratarko

Guest
Da , gledao sam , specijalno sam prestao sa sjetvom i došao kuči pogledati :D
Imao sam što i vidjeti , uvijek isto , zato sam i branio ocu da se pojavljuje u tim emisijama . Otac je prao prskalicu kada su oni prolazili pokraj kuče i spazili ga te odmah izvadili aparaturu i snimaj . Od svega što je rekao oni puste samo ono što njima odgovara ali ovaj puta i nije bilo toliko loše . Zadnji puta su ga snimali i pratili satima da bi pustili osam sekundi u eter , banda .

Ja sam priređivao za repu u to vrijeme .
Bilo je još poznatih ljudi iz okolice i iz moga sela u toj reportaži.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vidiš ja jako pamtim neke sitnice i detalje i kada nekuda putujem te iste stvari pamtim, kada idem za ženom ona kaže da nisam normalan. Vidio sam na slikama ona crvena vrata od šupe ili več čega , hurlimana sa prskalicom pokraj koji je kao i na slici, tvoje selo, i na kraju to povezao,čime si sijao kada je hurli bio u dvorištu. onak Krešo on je često na TV-u.
 
R

Ratarko

Guest
Ja sam pripremao za sjevu sa Rx-om i sjetvospremačem a otac je upravo dovršio prskanje pšenice od dana prije i ulove ga kako pere stroj.
Krešo V. ti je naša maskota :wink: , šalim se , čovjek je naš največi poljoprivrednik u selu i stvarno je več puno puta bio na TV . I ovo snimanje za poljoprivrednu emisiju je također bilo zbog njega a kada su prolazili pokraj kuče skužili su oca pa su i njega ubacili da ne bude uvijek samo Krešo 8)
Krešo bude barem dva puta godišnje u emisiji , to ti je malo onako , ma kužiš me jelda ...?
 
R

Ratarko

Guest
Ajde da se pohvalim malo , jučer sam u 90 minuta pošpricao 40 jutara repe .
Sa Hurlimanom i nošenom prskalicom sa slike .

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Samo mi reci koliko je litara šprica i čija je ja sam naručio eko 600 litrenu leškovu,šta kažeš na nju?...
 
R

Ratarko

Guest
Slovenaska šprica , jedna od jeftinijih a dovoljno kvalitetna . Kapacitet je 1000 litara .
Kako da si naručio od 600 litara , zašto nisi od 1000 ?
Å ta je to leškova šprica ?
 
K

krx pozega

Guest
Pa od ovog leška odakle je gore on...600 mi je dovoljna sa 12m granom,razbacivač gnojiva mi ima također toliki zahvat...mislim da če me izači oko 16 tisuča ima dva dodatna rezervara...
 
R

Ratarko

Guest
Aha , dovoljno ti je 12 metara i 600 litara , ja sam mislio da slažeš neku kombinaciju za novi MF traktor pa sam preporučio 1000 litara.

Kažeš ima dva dodatna rezervoara , da li im znaš namjenu ?
Kod mene jedan rezervoar služi za vodu koju pustiš u glavni spremnik nakon što si ispraznio špricu . Sa tom vodom se ispere glavni spremnik i onda to još pošpricaš po njivi da sve izađe van iz prskalice .
Onaj drugi dodatni rezervoar je manji i služi za čistu vodu , za pranje ruku i sl.
 
K

krx pozega

Guest
Baš tako to sam i mislio tri ukupno(treča sa čistom vodom" jer ja sam do sada špricao sa 450 litrenom "običnom" sve(nije mi bio problem pošto kamiončičem dovezem 2000 litara vode) ..špricat ču sa 577 inače imam i uske gume za njega a mogu i sa 540 ali bi ga morao malo opteretit naprijed pa se neču zajebavat...jer za duhan mi je i bolja ovammanja šprica...
 
B

branko

Guest
ratarko lesko ti je proizvodjac sprica iz medjimurja. Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko šta kažeš na onu 600 mrx špricu...vidite kako je to lijepo kad se potrude oko marketinga tj. leško ima doista dobre stranice
 
R

Ratarko

Guest
@branko
Hvala , nisam znao za tu firmu .

@krx pozega

Evo pogledao sam te mislim da je sasvim solidna prskalica .
Jedina mana koju vidim su malo slabe grane ali nemoj da te to zamara jer moje su skoro iste takve konstrukcije ali 15 m . Pucale mi jesu , nekoliko puta ali sada su se manje-više ok nakon što sam pojačao pojedine djelove .

Možda ti i nisu trebale MRX grane jer je raspon svega 12 metara ali taj sisitem dodro radi pa od viška glava ne boli , jedino su nešto teže od normalnih ali i IMT 540 bi izašao sa tom prskalicom na kraj tako da nema veze .
 
R

Ratarko

Guest
Evo malo slika ječma i za ovu temu .

Ovako izgleda trag koji je sijačica ostavljala za prskalicu .
Å irina traga za jedan kotač je oko 30 cm .

Obrisan neispravan link.

A ovo su pokotine u zemlji od suše .
Dubine pukotina su 30 dm a protežu se po cijeloj njivi .

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pazi da ti Hurli ne upadne u pukotinu :D :D :D :D :D :D :D :D


30 dm, to je 300 cm , zbilja su toliko duboke ili si krivo napisao?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Pazi da ti Hurli ne upadne u pukotinu :D :D :D :D :D :D :D :D


30 dm, to je 300 cm , zbilja su toliko duboke ili si krivo napisao?

Upss , ma ja uvijek na brzinu napišem bez puno razmišljanja pa mi je promaklo.

Dubina je 30 centimetara , za sada jer kada se bude vršilo onda imaš pukotina od 1 metra dubine !
 
P

paor

Guest
kad po ovakvom bacaš gnojivo, pola ode u meliorativnu gnojidbu

danas sam bio u županji, pada kiša samo tako (a kažu i jučer), kod nas ope par kapi, izgleda da smo iste sreče

neki dan čitam na jednom blogu - u novom sadu opči potop - izgleda da se oblaci sele istočno


usput:
nisu samo kod nas trgovci ponekad neodgovorni
Obrisan neispravan link.
(problemi sa neisporukom prikolice)
 
B

branko

Guest
kod mene je prekjucer palo oko 20 l/m2 jucer nesto malo, a koliko vidim i sad se sprema padati. sve u svemu nije lose svako malo padne taman da zemlja upije.
 
R

Ratarko

Guest
Ljudi kod mene nije bilo kiše od prije dva tjedna kada je cijela država dobila makar 30 litara . Branko ti si sretnik ako je padala , da bar meni tako svako malo pada .

Paor , eto vidiš i taj tip je popiz... sa trgovcem , kaže rekao mu je da si ju ugura tamo gdje sunce ne sije , haha , ja svojem trgovcu nisam ništa ružno rekao ali sam ih ocrnio na forumu da ljudi , seljaci kao i ja budu spremni na to . Ne želim ja voditi križarske ratove protiv bilo koje firme ali upozoriti ljude to mogu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh