• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto IMR motori teško pale u zimi

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ponavljam stoti put ko papiga , kad se start sprej koristi na motoru koji ima ispravni akumulator i anlaser nema nikakvih štetnih pojava ..dakle prvo se zavrti motor a nakon 1-2 sec. se ušprica start sprej , a ne prvo ušpricat start sprej a ona zapošeti paljenje motora ili kad anlaser sporo vrti špricati nekonrolirano ko po ženskom popku
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Gospon velečasni ako je akumulator dobar i anlaser, trebao bi biti dobar i grijač ,pa me zanima čemu onda sprej za paljenje. ja imam imr na 565 i pali na zub. 30 sec. grijač i bum.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Da li grijac kad se zacrveni automatski pusti naftu? tj da li je dovoljan samo prirodni pad da bi se nafta zapalila tj dosla na uzarenu zicu? ( znam da je spojeno preko filtera i da ac pumpa pod pritiskom ubaci gorivo na grija)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dovoljan je prirodni pad , a kad krene verglanje ac poveča protok

Gospon velečasni ako je akumulator dobar i anlaser, trebao bi biti dobar i grijač ,pa me zanima čemu onda sprej za paljenje. ja imam imr na 565 i pali na zub. 30 sec. grijač i bum.
došlo bu vrijeme da ne bu palil ni na 365 zub ..a tad pomaže start sprej ...dugotrajno verglanje uništava alnaser, i akumulator ...tak da ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dobar komoraš mora paliti bez grijača do -10 a direkt još i niže no teško je danas složiti motor nema se para a i djelovi loši .
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
140
pozdrav,imam problema s jutarnjim paljenjem imt 533,temperatura zraka je oko +8-10 stupnjeva traktor ujutro dugo vergla dok upali,triba ga 2-3 put grijati,kad upali poprilično zadimi,i nakon tog cijeli dan pali nrmalno, dok se ne zagrije radi na skroz malim okretajima kao da ce se ugasiti,a nakon nekolio minuta se poveća ler gas,kad ga ostavim da radi na nekih 1200 okretaja kao da ponekad malo smanji pa doda gas..inače ne troši ulje,brometar je u nomali(u zelenom polju)prije 15-ak dana sam mjenao filter goriva,akomulator je novi,alnaser dobro vrti nedavno su mjenjani pomoćni namotaji na alnaseru,primjetio sam da malo vlaži gorivo na podloške dizni i fiber na bosch pumpi ima malo lufta.da li to može biti problem??
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kod njega svašta može biti problem,za prvu pomoć odnesi pumpu i dizne kod majstora i našteluj ventile i ako ti je u razvodnoj kutiji sve u redu trebalo bi da bude dobro
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ovo šta ti sam dodaje i smanjuje gas je do membrane u bosch pumpi.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Oslabila kompresija fiberu ne smeta malo lufta. Kako je ranije palio možda na pumpi treba podesiti palenje vidi gdje su one crtice treba da bude u sredini ako je pravilno ufažen
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
140
da li može bit problem u ac pumpi,jer ac pumpa nije u funkciji već na bosch pumpi ima pumpu kao kod zetora
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Onda imas AC pumpu samo sto je na drugom mestu,ako dimi kad verglas onda Ima gorivo I nije problem u AC pumpi
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
140
Dimi kad verglam, kad malo napumpam lakše upali, probat cu provijerit ventile
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
140
pozdrav,već sam pisao o problemu paljenja imt-a 533,danas sam preštelao ventile,promijenio podloške dizni, dvije dizne su propuštale...ručna pumpa za gorivo mi je bila užasno tvrda problem sam pronašao u nepovratnom ventilu koji se nalazi na kućištu filtera goriva,venil nije propuštao i gorivo nije cirkuliralo(nije bilo povrata goriva)što znači da gorivo nije dolazilo ni do grijača...sad više ni ručna pumpa nije toliko tvrda i kad pumpam čuje se da gorivo kroz povrat ide u rezervar,pošto je motor već bio malo zagrijan pa palio normalno kad sam to skužio sad me zanima što mislite da li je taj ventil mogao stvarat probleme prilikom paljenja?? sorry slučajno sam stavio post i na temu o imt 539 i 533
 

Milan Milan

Novi član
Tu od
19 Pro 2019
Poruka
2
Posjedujem 533, 539, 577 i deutza 80. Primjećujem da u zimi imt-i dosta tesko pale, dok deutz kao od šale, tri puta okrene i brmrmrmrm. Palim 577 i on vrti dosta dugo i počne kao radit tj. fali mu jako malo da upali ali neće, pustim ključ on stane. probam opet i opet motor samo sto ne upali, ali nece. Tako 4 ili 5 puta i onda upali, a kad upali sve ok, radi prima gas, nema puno dima, ima snagu. Generalna napravljena prije 900 sati, barem mi je tako rekao prijašnji gazda. Interesira me dali ima neka caka ili bosch majstor mi ne gine??
popravi bošpumpu dobro je stavi u fazu i pali i bez grijanja ali je dobro i ugrijati jer u cilindru bude topal zrak i smjesa se brže zapali
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
To se steluje po potrebi nije svude isto I zavisi od mnogo cega
 

Majetic123

Novi član
Tu od
18 Sij 2020
Poruka
8
Znam da po potrebi nisam zacrtal kako je bila a skidal sam ju i dao ne reparaciju dizne i pumu i sad nemogu ga upalit dimi al nece da sastavi nemogu kut paljenja pumpe pogodit dal ima kakva slika za to il skica
 

Najnoviji postovi

Na vrh