• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto IMR motori teško pale u zimi

M

Miško 007

Guest
Za 533 ima orginal alanser nov u Srbiji oko 140 eura dode u Novom Sadu...
I Indijski od 120 ili 115 negdje otprilike---
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Upali on odlicno i kad mu malo bolji fen gurnes u usisnu granu.Sprej je smrt za motor.Pogotovo ko nema osjecaj na prstu.

Ma znam da je sprej smrt za motor i to ne prakticiram, ja mu dam malo plamena sa brenerom sad dok su ovakve temperature i upali. Pošto sam osposobio drugi traktor, 533 više ne diram dok ne krenu radovi u proljeće, a onda će palit i bez brenera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Za 533 ima orginal alanser nov u Srbiji oko 140 eura dode u Novom Sadu...
I Indijski od 120 ili 115 negdje otprilike---
Daj link ili adresu ili broj telefona
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a jel se da kemijat sa drugim alnaserom npr da glava ostane od 533 a zadnji dio od 558 jel se to da iskemijat?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
ma spor alnaser ..ti znaš kaj je inarcija zamašnjaka mase reda veličine naših IQ-ja ...dugi hod klipa itd. to bi trebalo alnaser od 8 kWh .
Hm ..dekopresor bi bil pravo osvježenje ...
Kaj ima tko da iznajmi 533 za znastvene svrhe ?
Mada veli kompa da jedan zub na lancu lovi ventil ..trebalo bi se skoncentirrati na poklopce predkomora

Istina , meni je prije jedno 10 tak godina ulovio, otisli ventili pokrivio klackalice.
 
M

Miško 007

Guest
Daj link ili adresu ili broj telefona

Prodavnica u N.Sadu Luxboj Doo ima dve vrste:
Iskra 16 000 dinara (160 eura)
Indijski 13 000 dinara ( 130 eura)
Evo tako mi je rekao jedan clan pošto kod nas nema da se kupi..
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Lanac u razvodu, pvp upravljana pnemutski (leptir u usisnoj)....
Isti takav sistem je i na imt-u 555 samo 4 klipa..
Odziv na gas = ko kad ja kažem ženi evo sad ću.
Potrošnja kao i odziv na gas, nikakva.

Mislim da mu nije problem dekompresor kojeg nema, nego jednostavno prespor alanaser. Nekad me čudi kako uopće može na to upalit..

Al što je je, milina ga čut kad se vrti na 200 okr/min i ljulja na gumama.

baš tak nikakva potrošnja
 
F

FERGUSONN

Guest
Pozdrav svima! Evo upravo sam se prikljucio ovom forumu
inace citam vase teme i na sve moje probleme pronadem odgovor. Imam imt 533 ja mislim 87 godiste.. Inace traktor je u izvrsnom stanju ocuvan sve redovno mijenjano. Napravijo je oko 3000 rh i nikad nista nije promjenjeno na njemu osim ulja i filtera i za sad je sve u redu.. Jednino malo teze pali na hladno ali sve drugo je uredu
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Znam da je tema zastarjela,nek admini brišu ili daju ban,ali ovo bu pomoglo svima,na 533 sam se naučio voziti traktor,šerafao ga itd..i mučili me svi ovi problemi iz teme,najviše zeza taj grijač na plamen jel malo radi malo ne..još ako je prazniji akumulator a još uvjek može vrtiti motor onda nema šanse da upali,evo jedne sheme za 533 i 539 za grijače;


Uploaded with ImageShack.us

Kupite grijače za merceds 300d iz 123,linije zadnju seriju motora koja ima grijače kao golf-1 ali odprilike 1cm duze,napravite navoje na predkomorama na sredini i ušerafite grijač,napravite kontra maticu i sa vanjske strane zakontrirate grijač,bilo bi dobro da skinete rezervar i dizne i odozgora gledate kroz rupu da grijač sjedne od prilike u sredinu rupe koja se vidi kad se skine dizna.

Kod stavljanja grijača omotati ga teflon trakom a komoru namazati diht masom,upaliti traktor i nek se lagano grije na leru kad se zagrije teflon i diht masa se zapeku i sve dihta 100% ovaj fero na kojem sam to radio vozi tako več nekih 6-godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
To smo več prežvakali, ali ja osobno nisam fasciniran tom idejom
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Nije potrebna fascinacija,fero treba upaliti:) to su osnove,kad kompresija dosegne najveći stupanj dizna baca naftu na užareni grijač.
To je prije mene isprobao jedan stariji mehaničar i savjetovao mi da to napravim,s tim da poslje toga traktor ne vrti duze od 5 sekundi,pali i motor se postepeno zalaufava,nema više mučenja sa grijačem u grani,brige da predugo ili prekratko grijem pa da detonira u cilindru itd..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nije potrebna fascinacija,fero treba upaliti:) to su osnove,kad kompresija dosegne najveći stupanj dizna baca naftu na užareni grijač.
To je prije mene isprobao jedan stariji mehaničar i savjetovao mi da to napravim,s tim da poslje toga traktor ne vrti duze od 5 sekundi,pali i motor se postepeno zalaufava,nema više mučenja sa grijačem u grani,brige da predugo ili prekratko grijem pa da detonira u cilindru itd..
Kaj se događa kad se taj isti grijač ohladi
To su osnove
3796847369.gif
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Ništa(ako misliš na ove u glavi),539 koji je rastavljen zbog generalke sa tim grijacima nikakvih stranih pojava nije bilo,grijač nikada nije hladan dok motor radi,isto kao cijeli kompresioni prostor.
Ako misliš na mlaz sa dizne koji je uperen u grijač,mlaz normalno izgara isto kao u ostalim autima sa takvim sistemom,pri startu grijač poslje samozapaljenje.:toimonster:
 
S

store504

Guest
Ljudi ! Povisujem i se nivo ulja u karteru..mjenja sam grijac,dizne i sad mi je ostala bos pumpa ,tj.mislim da mi je semering otisao i da ga trebam mjenjati.Treba mi pomoc.Da li je komplikovano ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ljudi ! Povisujem i se nivo ulja u karteru..mjenja sam grijac,dizne i sad mi je ostala bos pumpa ,tj.mislim da mi je semering otisao i da ga trebam mjenjati.Treba mi pomoc.Da li je komplikovano ???
Koja mina od IMR motora je uopče u pitanju?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ljudi ! Povisujem i se nivo ulja u karteru..mjenja sam grijac,dizne i sad mi je ostala bos pumpa ,tj.mislim da mi je semering otisao i da ga trebam mjenjati.Treba mi pomoc.Da li je komplikovano ???

Jel roto-pumpa ili klipna.Ako je rotaciona onda vjerovatno jeste problem semering ako si mjenjao grijac i membranu na ac-pumpi.
Skidanje nije problem.Nemas gdje pogrjesiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh