• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto IMR motori teško pale u zimi

Z

zetor4718

Guest
Ko kaze da imr motori tesko pale.Ovde je greska na pocetku teme.

ja sam siguran da je greška,imr bolje pali od zetora bilo kojeg no ja imam onaj "čok" i on upali nakon 3 sekunde što po meni nije strašno,ali to sad uopće nije bitno upali svaki traktor ako je motor donekle dobar.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Kaj na releju nemaš gubitka i otpora?
Kaj se bude dogodilo kad releju zapeku kontakti?
Kad odgovoriš na ta ,onda sljede nova pitanja

nisu releji bas tako "problematicni" kad su pravilno dimenzionirani...
Auti pale na taj nacin ima 40 godina, vjerujem da i "ozbiljniji" traktori pale tako...
O otporu releja ne mogu strucno govorit, prirodno i tehnicki osjecam da postoji ali isto tako,cini mi se da i nema zasto bit prevelik...ili recimo veci nego u brave...
Ne mislim se uvodit u raspravu jel AirBag bomba u volanu koja ti moze puknit prid nosom kad hoce...

vjerovatno je i brava i relej slicana stvar...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Za grijače ok, ali i automat na anlaseru je neka vrst releja.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nisu releji bas tako "problematicni" kad su pravilno dimenzionirani...
Auti pale na taj nacin ima 40 godina, vjerujem da i "ozbiljniji" traktori pale tako...
O otporu releja ne mogu strucno govorit, prirodno i tehnicki osjecam da postoji ali isto tako,cini mi se da i nema zasto bit prevelik...ili recimo veci nego u brave...
Ne mislim se uvodit u raspravu jel AirBag bomba u volanu koja ti moze puknit prid nosom kad hoce...

vjerovatno je i brava i relej slicana stvar...
A zašto misliš da brava nije pravilno dimenzionirana ?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
A zašto misliš da brava nije pravilno dimenzionirana ?

a gledaj puknuti,
ako si ti sad odlucija postavljat stvari tako, onda cemo u nedogled...
imam taj sritni/nesritni 533, otkad ga ja koristim s paljenjem nisam zadovoljan!
Sta iz konkretnih razlog, sta iz sitnica...
npr, 2 puta smo slomili kljuc paljenja, mozda smo smotani i nesmotreni, a mozda i nije najpametnije dimenzioniran/napravljen/smjesten, pa je mozda neko deblji, neko mrsaviji, neko ima usku a neko siroku garazu, neko ulazi s lijeva, ja ulazim s desna...sve to kumuje
trag koji ostaje je oprez kod zavtanja istog!
jel se tu ostvari dobar kontakt ili ne i kada je zakrenut "muski" i kad nije tako...
na to sam mislio...
Po meni je tipkalo i relej prakticnija i pametnija stvar,
ja sam se osobno navikao na spomenute okolnosti, ali nije iskljuceno da cu bravu zamjenit sa 2 tipkala...jednog dana
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
uglavnom, na 533 možeš i zanemariti ključ i brave, te raznorazne kontakte.......

uzmeš, po našem izvijač u ruke i odeš do anlasera, premostiš 2 kontakta......i traktor upali........pri tome paziš da nije u brzini.......
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
a gledaj puknuti,
ako si ti sad odlucija postavljat stvari tako, onda cemo u nedogled...
imam taj sritni/nesritni 533, otkad ga ja koristim s paljenjem nisam zadovoljan!
Sta iz konkretnih razlog, sta iz sitnica...
npr, 2 puta smo slomili kljuc paljenja, mozda smo smotani i nesmotreni, a mozda i nije najpametnije dimenzioniran/napravljen/smjesten, pa je mozda neko deblji, neko mrsaviji, neko ima usku a neko siroku garazu, neko ulazi s lijeva, ja ulazim s desna...sve to kumuje
trag koji ostaje je oprez kod zavtanja istog!
jel se tu ostvari dobar kontakt ili ne i kada je zakrenut "muski" i kad nije tako...
na to sam mislio...
Po meni je tipkalo i relej prakticnija i pametnija stvar,
ja sam se osobno navikao na spomenute okolnosti, ali nije iskljuceno da cu bravu zamjenit sa 2 tipkala...jednog dana

Nabavis bravu od fap-a ili dajca kamiona u narodu poznatu pod nazivom "kukaca" i rjesio si problem brave palenja dozivotno.Ima dva stepena grijac+pajenje.
 
B

brajce92

Guest
zato se i desva vjerovatno kad ga strata da broj obrtaja premasi ler na kojem je postavljena rucica gasa, zbog vece startne kolicine goriva.
ja imam imt 560 dv,zimi pali bez ikakvih problema,bude napolju,samo grijac 15 sekundi i odma satavi
 
B

brajce92

Guest
Nabavis bravu od fap-a ili dajca kamiona u narodu poznatu pod nazivom "kukaca" i rjesio si problem brave palenja dozivotno.Ima dva stepena grijac+pajenje.
pozdrav,da li neko zna bi li se moglo kako napraviti grijanje u kabini na imt 560
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Imaš više načina;1. Dovedeš topli zrak s hladnjaka nekom cijevi u kabinu - kao na nekim zetorima
2. nađeš hladnjak grijanja i ventilator od auta, dovdeš vodu s izlaza s pumpe ako ga ima, a povrat nedgje na blok i glavu ngdje mora biti čep
3. nađeš vebasto s kakvog kombija - problem prostor u kabini
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
pozdrav vidim da pisete o imr motorima i paljenju posjedujem imr motor na kombajnu tocnije s44a 70 kps i nikad nisam imao problem sa paljenjem po najtezoj zimi pali bez problema a koliko rh ima niko nezna uglavnom uzet je 89god nov i redovno odrzavan a takoder sam imao imt 560 isto je nov uzet ali nikad nije palio dobro tek kad sam odlucio da ga prodam bosch pumpu sam radio i tek je tada palio ispravno a imao je tek 1400 rh
 
B

brajce92

Guest
Imaš više načina;1. Dovedeš topli zrak s hladnjaka nekom cijevi u kabinu - kao na nekim zetorima
2. nađeš hladnjak grijanja i ventilator od auta, dovdeš vodu s izlaza s pumpe ako ga ima, a povrat nedgje na blok i glavu ngdje mora biti čep
3. nađeš vebasto s kakvog kombija - problem prostor u kabini
Hvala prijatelju :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
pozdrav vidim da pisete o imr motorima i paljenju posjedujem imr motor na kombajnu tocnije s44a 70 kps i nikad nisam imao problem sa paljenjem po najtezoj zimi pali bez problema a koliko rh ima niko nezna uglavnom uzet je 89god nov i redovno odrzavan a takoder sam imao imt 560 isto je nov uzet ali nikad nije palio dobro tek kad sam odlucio da ga prodam bosch pumpu sam radio i tek je tada palio ispravno a imao je tek 1400 rh
S i M motori su dva različita pojma
 
Z

Zloppy

Guest
Dobar dan svima!! Imam pitanje! zasto imt 533 vrlo tesko pali zimi,dok IMT 539 pali mnogo lakse! u čemu je kvaka
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
1. Spor alanser
2. Cijeli traktor je tehnologija iz 50tih godina prošlog stoljeća.
3. Danas ih je malo u ispravnom stanju pa nakon 10 000 rh, malo koji pali s prvim mrazom..

Inače, ako je sve ispravno (od akumlatora, grijača, alnasera, pumpe, dizni, motora..) hoće palit do pristojnog minusa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1. Spor alanser
2. Cijeli traktor je tehnologija iz 50tih godina prošlog stoljeća.
3. Danas ih je malo u ispravnom stanju pa nakon 10 000 rh, malo koji pali s prvim mrazom..

Inače, ako je sve ispravno (od akumlatora, grijača, alnasera, pumpe, dizni, motora..) hoće palit do pristojnog minusa.
Brijem da je to motor nekog prijelaznog razdoblja ..
kad mi njemu bilo napraviti dekopresor ?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Lanac u razvodu, pvp upravljana pnemutski (leptir u usisnoj)....
Isti takav sistem je i na imt-u 555 samo 4 klipa..
Odziv na gas = ko kad ja kažem ženi evo sad ću.
Potrošnja kao i odziv na gas, nikakva.

Mislim da mu nije problem dekompresor kojeg nema, nego jednostavno prespor alanaser. Nekad me čudi kako uopće može na to upalit..

Al što je je, milina ga čut kad se vrti na 200 okr/min i ljulja na gumama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh