• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto IMR motori teško pale u zimi

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Posjedujem 533, 539, 577 i deutza 80. Primjećujem da u zimi imt-i dosta tesko pale, dok deutz kao od šale, tri puta okrene i brmrmrmrm. Palim 577 i on vrti dosta dugo i počne kao radit tj. fali mu jako malo da upali ali neće, pustim ključ on stane. probam opet i opet motor samo sto ne upali, ali nece. Tako 4 ili 5 puta i onda upali, a kad upali sve ok, radi prima gas, nema puno dima, ima snagu. Generalna napravljena prije 900 sati, barem mi je tako rekao prijašnji gazda. Interesira me dali ima neka caka ili bosch majstor mi ne gine??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Posjedujem 533, 539, 577 i deutza 80. Primjećujem da u zimi imt-i dosta tesko pale, dok deutz kao od šale, tri puta okrene i brmrmrmrm. Palim 577 i on vrti dosta dugo i počne kao radit tj. fali mu jako malo da upali ali neće, pustim ključ on stane. probam opet i opet motor samo sto ne upali, ali nece. Tako 4 ili 5 puta i onda upali, a kad upali sve ok, radi prima gas, nema puno dima, ima snagu. Generalna napravljena prije 900 sati, barem mi je tako rekao prijašnji gazda. Interesira me dali ima neka caka ili bosch majstor mi ne gine??
Da je dobre kompresije mogao bi i pljunuti unutra .
Ne spominješ grijenje , grijenje je nužno ,ali je vrlo bitno .
Dajc i IMt-ji su koncepcijski dva različita motora i nijedan od njih nije stvoren da se s njima igraš "tko će prvi upaliti"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Posjedujem 533, 539, 577 i deutza 80. Primjećujem da u zimi imt-i dosta tesko pale, dok deutz kao od šale, tri puta okrene i brmrmrmrm. Palim 577 i on vrti dosta dugo i počne kao radit tj. fali mu jako malo da upali ali neće, pustim ključ on stane. probam opet i opet motor samo sto ne upali, ali nece. Tako 4 ili 5 puta i onda upali, a kad upali sve ok, radi prima gas, nema puno dima, ima snagu. Generalna napravljena prije 900 sati, barem mi je tako rekao prijašnji gazda. Interesira me dali ima neka caka ili bosch majstor mi ne gine??
577 da neče :scratch
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Uzmi kole fen i gurni ga u crijevo od usisa zraka, sagrij traktor na grijaču, uključi fen na najjače slobodno i kresni, da vidiš kako pali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Uzmi kole fen i gurni ga u crijevo od usisa zraka, sagrij traktor na grijaču, uključi fen na najjače slobodno i kresni, da vidiš kako pali.
Brener je zakon ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
hehe, nemrem vjerovat....
imt, pa da neće upalit...:lol::lol:
moj pali sa prvim grijanjem, znači 15-ak sekundi grijač i onda ga kresnem, okrene par puta dok se ne zalaufa i eto ga, nekih 30-ak sekundi posla...
jutros tako upalio, bilo -5kod mene u 7h, sutra vozim gnjoj, pa ću snimit kak pali, da vidite kaj je motor...
naravno, ja imam gore novi akumulator i anlaser...;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uzmi kole fen i gurni ga u crijevo od usisa zraka, sagrij traktor na grijaču, uključi fen na najjače slobodno i kresni, da vidiš kako pali.
i poslje toga dobro stari ruski sistem -ne gasi dok nije natrag u garaži
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Posjedujem 533, 539, 577 i deutza 80. Primjećujem da u zimi imt-i dosta tesko pale, dok deutz kao od šale, tri puta okrene i brmrmrmrm.
Kako ti 533 pali po zimi?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Daj, pa 577 kreše ko mina...
Naravno, pričamo o ispravnim traktorima..
Moj 533 će po bilo kakvoj zimi upalit za minutu da ga *****... Bobo i grof su ga vidili i mogu potvrdit stanje..
Ako je stroj ispravan i održavan, dobar akumlator, ispravan alnaser, kablovi, spojevi, mora kresnit oš neš..
Druga stvar je poluispravan stroj..

Ajd bobo gukni koju?! obrani tu crveno-sivo masnu boju..
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Da je dobre kompresije mogao bi i pljunuti unutra .
Ne spominješ grijenje , grijenje je nužno ,ali je vrlo bitno .
Dajc i IMt-ji su koncepcijski dva različita motora i nijedan od njih nije stvoren da se s njima igraš "tko će prvi upaliti"

ma grijem ga 15 sekundi pa nakon probe 10sek itd uglavnom 110 Ah akumulator nije dosta za upalit
 
F

farmerLuka

Guest
Moj 577 pali sam tako ugrijem ga 10-15 sek zavrti dva puta i bum upali kad je minus veci od 10 onda vergla malo vise al upali bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Grijanje od 15 sekundi nije dovoljno, jer toliko treba žarnici da upali naftu. 45 sekundi do minutu je dobra mjera.
Druga stvar: motori s roto pumpom imaju malu startnu količinu goriva, pa je to razlog zakaj teško pale, čak i s dobrom kompresijom.
Deutz ima startnu količinu 3 puta veću nego na punoj snazi, pa je to razlog zakaj lako zapali.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Moj 539 ima roto pumpu i nikad nisam ni grijač trebal .Kresne da se sve zdrma.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Grijanje od 15 sekundi nije dovoljno, jer toliko treba žarnici da upali naftu. 45 sekundi do minutu je dobra mjera.
Druga stvar: motori s roto pumpom imaju malu startnu količinu goriva, pa je to razlog zakaj teško pale, čak i s dobrom kompresijom.
Deutz ima startnu količinu 3 puta veću nego na punoj snazi, pa je to razlog zakaj lako zapali.
To se slažem u potpunosti sa tobom, ali 577 :scratch
Ak je na njemu motor zdrav do 0 mu netreba grijača. Dovoljno je samo da namiriše naftu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
To se slažem u potpunosti sa tobom, ali 577 :scratch
Ak je na njemu motor zdrav do 0 mu netreba grijača. Dovoljno je samo da namiriše naftu.
Znaš da nepoznam IMT-ja, pa sam napisal generalno.
Na 575/7 su motori s direktnim ubrizgavanjem?
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Grijanje od 15 sekundi nije dovoljno, jer toliko treba žarnici da upali naftu. 45 sekundi do minutu je dobra mjera.
Druga stvar: motori s roto pumpom imaju malu startnu količinu goriva, pa je to razlog zakaj teško pale, čak i s dobrom kompresijom.
Deutz ima startnu količinu 3 puta veću nego na punoj snazi, pa je to razlog zakaj lako zapali.

ideš....pa nakon minute više nemam ni struje dovoljno. Ako ga toliko grijem počne mi sporo vrtit, unatoč novom akumulatoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Znaš da nepoznam IMT-ja, pa sam napisal generalno.
Na 575/7 su motori s direktnim ubrizgavanjem?
Jeste, sa pred komorom u klipu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Grijanje od 15 sekundi nije dovoljno, jer toliko treba žarnici da upali naftu. 45 sekundi do minutu je dobra mjera.
Druga stvar: motori s roto pumpom imaju malu startnu količinu goriva, pa je to razlog zakaj teško pale, čak i s dobrom kompresijom.
Deutz ima startnu količinu 3 puta veću nego na punoj snazi, pa je to razlog zakaj lako zapali.

zato se i desva vjerovatno kad ga strata da broj obrtaja premasi ler na kojem je postavljena rucica gasa, zbog vece startne kolicine goriva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh