• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto koke ne nesu jaja ?!

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo prošlo je dva mj.bez ijednog jajeta a jedu ko Blesave,ovaj vikend im se sjekira smjesi.:icon_axe:
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
i ja si isto tako nekako mislim,još ću malo pričekati i ak ništa ne bude sve će ići u duboko zamrzavanje
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ha čujte... tak nam je manj-više svima i nikome ne nese, tako da te koke koje planirate pod sjekiru nisu krive. Krivo je ovo vrijeme... ako ih sada sve pokoljete neće biti ni u proljeće jaja...

Ja sam zadovoljna- tj. nisam ali jesam, imam po 3-4 jaja dnevno od cca 20 kokoši... nije idealno ali barem imam za sebe...i ne planiram ih poklati samo zato što sada nema jaja a njih 15 su mlade...izlegnute tamo u 3-4 mjesecu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moje će poživjeti još do nagodinu, heb..a, kud sve tu i tih 2-3 metra kukuruza!
Nadam se da ce nagodinu biti bolje!!
Sad sam naručio nove kokoši za proljeće, tj.piliće od kolege forumaša, pa će nagodinu u ovo vrijeme morati biti malo više od jednog jajeta dnevno...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ma neću ja njih zbog nedostatka jaja,nego zbog svega drugog pa još i to,kukuruz mi je propao u poplavi,nemam ih s čim hraniti,nemam uvjeta jer je sve stalno pod vodom,da ih ne zakoljem ionako će umrijeti od bolesti dobivene vlagom,jer mi je pijetao već bio na samrti pa sam ga pod nož,što ću samo patiti životinje jer im to nije nikakav život
 

romanov

Član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
46
kod mene je već dugo puno perja znači da se mitare, e sad nalazim dnevno 2-3 komada skroz mali jaja kao pikula pa neznam dali prestaju ili počinju nest.dali neko zna kad se pojavljuju takva jaja.inače od 1000 koka 300 jaja.dosad su bile puštene vani a sad su podni uzgoj.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
peradarka i kod mene je mokro i blatnjavo
nadam se samo da iduća godina neće biti kao ova mokra
i kišna kao ova.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni su ovi sad uvjeti idealni za čistiti dvorište kod kokoša! Svuda fino beton, govna polusmrznuta,....milina!! Malo s lopatom i opla, k'o bebina guza....
A i počele nesti, najvjerojatnije me čule da ih neću klati pa se "zahvaljuju"!
Jučer 4 jajeta, a evo jutros dvije leže na gnijezdu...
I to sve krenulo od kad nemam više onog brašna za poticaj nešenja!!
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Aaaaaa.... jutros napokon nema blata.... (smrzlo se je :) )
zamisli koliko je kod mene blato da se ništa nije smrzlo osim ograde koju nisam mogla otvoriti da bi izašla van iz dvorišta
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pet od mojih i jedno, vidi se razlika, znatno manje, od susjedove. hm??? jučer me susjeda pitala dali mi kaj kokoši nesu?? možda sumnja?? ali ja se ne osječam kriv, kad joj nešto paše kod mene..mislim na koku.
 

Prilozi

  • WP_20141211_001.jpg
    WP_20141211_001.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 77

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pet od mojih i jedno, vidi se razlika, znatno manje, od susjedove. hm??? jučer me susjeda pitala dali mi kaj kokoši nesu?? možda sumnja?? ali ja se ne osječam kriv, kad joj nešto paše kod mene..mislim na koku.

Cini se da je jos uvijek susjedina mala i uska,,, :icon_scratch:
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Evo napokon da i moje koke osjete malo sunca nakon dugog vremena bez njega.Cijeli dan se sunčaju :D
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dobro jutro, svima....
Evo čistog dokaza zašto kokoši ne nesu-nedostaje im sunca!! Zadnjih par dana bilo lijepo sunčano i moje kokodakalice počele nesti jaja! Zadnja četiri dana 17 jaja čitavih i dva-tri razbita! Za mene više nego ugodno iznenađenje !, i to sve od 16 kokoša!!
Hvala bogu, a ja već mislio da su u potpunosti presušile...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ima neke male logike u tome... naime, ljusku jaja čini valjda i kalcij, a na žalost bez D vitamina (koji se dobiva sunčanjem) nema ni apsorcije kalcija...
D vitamin: Dobri izvori su losos, srdele, teletina, jaja, šampinjoni i mliječni proizvodi.
Pa onda bi trebali povećati unos D vitamina kada nema sunca... blago onima koji imaju krave pa im u šrot i kruh mogu mješati sirutku koja se ionako uglavnom "baca".
ajde probajte pa javite... (da kokama ne bi slučajno probala losos kupovati ;) )
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Da, i ja sam mislio da fali sunca, što je logično, ali kod mene i dalje samo po dva, tri jaja. I to od istih tri koki. To mi nije logično.

Zar neke koke vole sunce pa nesu, a drugima je svejedno ?! Prijašnjih godina sam u ovo vrijeme prodavao ili davao tjedno po 20, 30 jaja viška prijateljima, a u proljeće, ljeto i jesen duplo više. Istina neke sam koke zamjenio, ali kakve to veze ima. Zamjenio ih za iste razne domaće. Ali prestao sam se zamarati time već, čekam proljeće...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
najbolje je kokošima u zimi dati striropora tak da imaju izolaciju iznutra pa im bude toplo ko u ljeto,a onda ima jaja ko da je ljeto.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
To se slažem. Bilo bi dobro i svjetlo barem do 7,8 navečer.

Ali imam hrastovu štalu u relativno dobrom stanju, debljina drveta 20 centimetara, pa si mislim da bi to bilo dovoljno.

Na dnu normalno slama koju mjenjam, u gnijezdima također, i sve kak treba da ne nabrajam, ali mi su mi ionako po noći na letvama, a po danu vani u velikom dvorištu s mnogo trave.

Samo i prijašnjih godina su kokoši bile u istim tim uslovima pa je jaja bilo pet puta više.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
evo da vam kažem ljudi moje kokoe pronijele prije 5-6 dana
svaki dan imam po 2-3 jaja ja presretan makar se bojim da če zbog prevelike hladnoće prestat brzo
 

Najnoviji postovi

Na vrh